Home Aktualijos Airijos ambasadoriaus dovana Dubingių bibliotekai

Airijos ambasadoriaus dovana Dubingių bibliotekai

0

Sausio šeštoji eiliniam Dubingių gyventojui buvo diena, kai švenčiama Trijų Karalių diena. Dubingių bibliotekos šeimininkei šiemet ta diena buvo neeilinė. Ne itin dažnai kaimo bibliotekos sulaukia garbių svečių, o dar su dovanomis.

Jau nuo pat ryto bibliotekoje buvo jaučiamas sujudimas, koks būna laukiant neeilinio svečio. Tądien Dubingių bibliotekoje lankėsi Airijos ambasadorius David Robert Noonan. Jis, prisijungdamas prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės jau ne pirmus metus inicijuojamos akcijos „Knygų Kalėdos“, atvyko ir Dubingių bibliotekai dovanojo naujų knygų, parašytų lietuvių ir anglų kalbomis.

Beje, Airijos ambasadoriaus apsilankymas Dubingių krašte ne pirmas, todėl jau buvo įspūdžių iš ankstesnės viešnadės. Pirmą kartą ponas David Robert Noonan lankėsi šiame nuostabiame gamtos kampelyje praėjusią vasarą ir po pirmojo vizito liko labai mieli bei malonūs įspūdžiai, kurie greičiausiai ir įtakojo apsisprendimą padovanoti naujų knygų būtent šio krašto bibliotekai.

„Džiaugiamės, kad ambasadorius parėmė Prezidentės iniciatyvą ir Dubingių bibliotekai padovanojo lietuvių ir užsienio autorių knygų. Bibliotekos fondas pasipildė grožine ir mokslo populiariąja literatūra,“ – netikėta ir itin malonia dovana džiaugėsi Dubingių bibliotekininkė Vanda Vaikutienė. Ambasadorius įteikė knygas apie Airiją bei kvietė apsilankyti Airijoje, pamatyti jo gimtosios šalies grožį, patirti kelionių ir pažinimo džiaugsmą.

Dubingių bibliotekos šeimininkė pasidžiaugusi garbiu svečiu bei jo dovanomis, išreiškė norą pageidavimą surasti panašią Airijoje kaimo biblioteką ir užmegzti draugiškus ryšius, kurių pagalba būtų proga dar artimiau susipažinti su šalimi, kurioje sėkmingai darbuojasi ir mūsų krašto žmonės.

Susitikime dalyvavęs Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Kildišius dėkojo už parodytą ambasadoriaus dėmesį Dubingiams, vykdomą kilnią misiją, prasmingas dovanas, meilę Molėtų kraštui ir bičiulystę.

Susitikime dalyvavęs Dubingių seniūnijos seniūnas Kęstutis Kaminskas, prisiminė ankstesnę Airijos ambasadoriaus pono David Robert Noonan apsilankymą Dubingiuose, priminė pirmojo susitikimo įsimintinus momentus. Susitikime su Airijos ambasadoriumi taip pat dalyvavo Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Virginija Raišienė, Dubingių pagrindinės mokyklos direktorė Danguolė Telksnienė, Dubingių bendruomenės atstovai.

Ambasadorių domino viskas – kuo ir kaip gyvena dubingiškiai – kur ir ką dirba, ar šis kraštas yra žemdirbiškas, kokios yra lankytinos vietos.

Ambasadoriui buvo malonu išgirsti žinią, jog Dubingiams yra įteikta Taikos vėliava, kad kraštas turi gražią ir turtingą istoriją, kad šį nuostabų žemės kampelį mėgsta poilsiautojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Svečias padovanojo pora knygų su savo autografu ir palinkėjimais. Jis džiaugėsi, jog Dubingių krašto žmonės dar nepraradę norą skaityti, kad knyga yra vyresnio žmonių gyvenimo dalis.

Apsikeitus susitikimą priminsiančiomis dovanomis, ambasadorius apsilankė Mindūnuose ir apžiūrėjo Antano Truskausko medžioklės ir gamtos bei Ežerų žvejybos muziejų ekspozicijas, Amatų centrą.

Beje, rajono vicemeras garbų svečią pakvietė apsilankyti tradicinėje Žiemos šventėje, kuri vyks Mindūnuose.

Davidas Noonan Airijos ambasadoriumi tapo Lietuvoje 2014 metų rugsėjo 17 dieną. Ambasadorius taip pat akredituotas ir Baltarusijoje.

Jonas Bareikis

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra