Amatų centre vyko pasiruošimas tarptautiniam festivaliui

0
195

Vasario 4 dieną du Molėtų vaikų globos namų auklėtiniai Gintaras Gumbaravičius ir Valentas Datenis, lydimi auklėtojos Nijolės Rakitskienės išvyko į tolimą užmaskvio miestą Vielikij Ustiug. Pusę paros vaikai keliaus traukiniu iki Rusijos sostinės Maskvos, – ten planuoja aplankyti Raudonąją aikštę, –  o po to vėl pusę paros  traukiniu iki tikslo.

Rusijos mieste Vielikij Uztiug jau 10 metų vyksta tarptautinis kūrybinis festivalis pavadinimu „Kalėdų svajonė“. Šį festivalį, skirtą vaikų globos namų vaikams, rengia ir organizuoja Rusijos fondas “Misija“. Šiais metais festivalyje dalyvaus Rusijos, Baltarusijos, Lietuvos, Armėnijos, Kazachstano, Vietnamo, Bulgarijos šalių vaikai. Kiekvienais metais paskelbiama festivalio kūrybos tema ir technika. Šių metų tema –tautiniai raštai, pasirinkta technika – keramikos. Užduoties tikslas – supažindinti vaikus su įvairių šalių tautine ornamentika, koloritu, simbolika, tradicijomis, su skirtingomis keramikos technikomis bei glazūravimo paslaptimis. Socialinės pedagogės Linos Zelvarienės iniciatyvos dėka, Molėtų globos namų vaikai į šį festivalį vyksta jau trečią kartą.

Pasiruošti festivaliui vaikams padėjo Molėtų krašto muziejaus Amatų centro amatininkė keramikė Erika Andrukonienė. Filantropiškos prigimties Erika, atsisakiusi bet kokio atlygio, negailėdama savo laiko ir lėšų, padėjo vaikams sukurti keramikos darbus. Amatų centre  vaikai lankėsi penkias dienas. Jiems be galo patiko keramikos pamokos, o Erika gyrė vaikus už kruopštumą, susikaupimą ir kūrybiškumą. Anot auklėtojos Nijolės, vaikams keramikos užsiėmimai – geriausia terapija, padedanti kuriant susikaupti, pailsėti.

Festivaliui buvos atrinktos dvi Gintaro Gumbaravičiaus ir Valento Datenio sukurtos puodynės, margintos liaudiškais ornamentais bei pagoniškomis kosmogramomis. Festivalio miestelyje vaikai bus tris dienas, jų laukia įdomi edukacinė ir pramoginė programa. Palinkėkime mūsų vaikams smagios kelionės ir sėkmės festivalio konkurse. Lauksime grįžtant su kuo geriausiais įspūdžiais ir nuotaika.

Daina Bajerčiūtė – Zelkevičienė