Ar verta skubėti?

0
169

Šiuolaikinės technologijos nepalenkė ir mūsų augintinių – nors ir lėtai, tačiau naujovės skinasi kelią ir į mūsų namus. Naminiai gyvūnai: šunys, katės, šeškai ir kt., privalės turėti integrinį grandiną – čipą. Čipas (integrinis grandynas) – maždaug ryžio formos ir dydžio mikroschema, neskausmingai (procedūra ne ką skausmingesnė nei įprasta vakcinacija) įleidžiama katinėliui, šuneliui ar kitam naminiam gyvūnui po oda. Jame visam gyvenimui yra užfiksuojama Jūsų gyvūnėlio tapatybė (veislė, lytis, amžius) ir jūsų kontaktai (vardas, adresas ir telefono numeris) – jie, pagal mikročipo unikalų numerį, suvedami į nacionalinę registracijos bazę ir gali būti keičiami, pasikeitus savininkui ar savininko kontaktam. Čipas yra elektroniškai neaktyvus iki kol yra aktyvuojamas skanerio ir vėl deaktyvuojamas kai skenavimas baigiasi, todėl jūsų gyvūno kūneliu visą laiką nevaikšto elektromagnetinės bangos ir čipas niekada “neišsikrauna”.

cipasTai, jog gyvūnas turi mikročipą yra naudinga, nes tai gali padėt pasimetusį gyvūną grąžinti šeimininkams, padeda nubausti neatsakingus šeimininkus ir jiems pritaikyti sankcijas, padeda kontroliuoti paveldimų ligų plitimą, leidžia kaupti kitą informaciją duomenų bazėje (vakcinacijos statusas, sterilizuotas ar ne, vaistai skubiai būtini gyvūnui dėl tam tikrų ligų, populiacijos apskaita ir pan.), gyvūnų čipavimas yra būtina gyvūno laikymo sąlyga pagal įstatymus (ES tarybos reglamentas Nr.998/2003).

Molėtų rajone veikia net šešios veterinarinės įstaigos. Šiuo metu realias čipavimo paslaugas atlieka tik trys veterinarai.

Plačiau apie tai Nr.5 sausio 19 d. laikraštyje