Atrasti Alantos dvaro ponų portretai sugrįžo į Alantos dvarą

0
149

Molėtų krašto muziejus gegužės 21 dienos vakarą savo padalinyje Alantos dvaro muziejuje – galerijoje buvo suorganizavęs Muziejų nakties renginį „Alantos dvaras. Ponai atvažiuoja“. Nors šį vakarą nebuvo įprastų atvykstančių personažų, tačiau tikros sugrįžtuvės buvo.

Šeštadienio vakarą į Alantos dvarą buvo susirinkę ištikimi muziejų renginio lankytojai, tie, kuriems Alantos dvaras daugiau nei gražus pastatas.

alanta

Iš istorijos žinome, kad paskutinysis Alantos dvaro šeimininkas Tadeušas Pac-Pomarnackis mokėjo daug užsienio kalbų, keliavo po visą pasaulį, domėjosi menais ir kaupė kolekcijas Alantos dvarui. Iš viso to liko tik įspūdingų interjerų nuotraukos, buvęs valgomojo stalas ir supamas krėslas. Molėtų muziejininkai gaivino dvaro praeitį rengdami gyvosios istorijos renginius „Alantos dvaras. Ponas atvažiuoja“. Būtent šie renginiai paskatino Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktorių Osvaldą Daugelį atrasti Pac-Pomarnackį savo muziejaus fonduose. Tai „Didikas iš Pac-Pomarnackių giminės su baltu žabo“ ir „Didikė iš Pac-Pomarnackių giminės su kanarėle“. Šie Alantos dvaro ponų paveikslai yra įspūdingo dydžio (2 m x 1,5 m), turintys savo paslaptingą išlikimo istoriją. Jie gegužės 21 dienai buvo atvežti į savo namus – Alantos dvarą.

Plačiau apie tai Nr.38 gegužės 24 d. laikraštyje