Home Aktualijos “BŪK MATOMAS”

“BŪK MATOMAS”

0

Tamsiu paros metu neapšviestose gatvėse ar šalikelėse einantys pėstieji būna visiškai nematomi. Tai tampa skaudžių įvykių priežastimi. Tam, kad pėstieji nežūtų gatvėse, kai būna nepastebėti, yra privalu dėvėti atšvaitus. Šį faktą visi supranta, tačiau realybė yra tokia, jog Lietuvoje yra išdalinta dvigubai atšvaitų, negu yra gyventojų. Ir deja, kas dieną išgirstame, kad kažkas žuvo kelyje, nes buvo nepastebėtas. Atšvaitai yra nenešiojami dėl pačių įvairiausių priežasčių: pamirštami, pametami ir t.t.

Akcijos „Būk matomas“ idėja – padaryti taip, kad atšvaitas visada būtų ant viršutinio drabužio, kurį dėvi vaikas ar suaugęs. Atšvaitai, pritvirtinti termo būdu ypatingi tuo, kad jų neįmanoma nulupti, sugadinti ar pamesti. Specialiu aparatu saugiai ir tvirtai prilipdomi švytintys dekoratyviniai elementai ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją – apsaugo pėsčiajį kelyje, bet ir pagyvina drabužį.

Akcija organizuojama visos Lietuvos mąstu, ir keliauja per mokyklas, bendruomenių namus bei seniūnijas. Atšvaitų klijavimo akcija „Būk matomas“ organizuoja: Daugiavaikių šeimų asociacija MES. Akciją globoja Lietuvos kelių direkcija bei Letuvos policija.

Akcijos organozatoriai su Vaida Genyte, atvykę į Molėtų pradinę mokyklą klausė vaikų „Ar visi turit, nešiojat atšvaitus?“. Deja, atsakymas nuskambėjo, kad ne visi…

Plačiau apie tai skaitykite sausio 30 d. Nr.8 laikraštyje

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra