Home Aktualijos „Gaidukas“ atkeliauja į Molėtus

„Gaidukas“ atkeliauja į Molėtus

0

„Domino“ teatras kovo 26 d. Molėtų kultūros centre pristatys spektaklį „Gaidukas“, kurio kūrybinė grupė – vienintelis, tačiau gerai atpažįstamas veidas – aktorius Marius Jampolskis.

Šis vieno aktoriaus spektaklis pastatytas pagal to paties pavadinimo Emos Ashley kūrinį.Minimalus apšvietimas, dekoracijos ir vaizdo projekcijos… Šioje naujai atgimusioje monodramoje apstu komedijos elementų, o siužetas intriguojantis ir užburiantis.

M.Jampolskio personažas keliauja per prisiminimus, tai  mažo berniuko iš vaikų namų pasakojamos savo gyvenimo istorijos. Jos pasakojamos ironiškai, sarkastiškai, graudžiai, nepagražintai ir siurealiai.

Spektaklyje perteikiami vaiko, paauglio ir vyro savojo identiteto ieškojimai, kol galiausiai dvidešimt penkerių sulaukęs žmogus žiūrovų teismui atveria savo vidines patirtis.

Aktoriui scenoje gyvena vyro ir kelių jo moterų gyvenimus. Bronė, Stasė, šefė ir kitos moterys, tarp kurių brendo vyras, galbūt atstojo nepažintą motiną, pirmąją meilę. Buvimas su moterimis, tai ne tik savo troškimų patenkinimas, greičiau nepatyrusio šilumos, sunkumų užgrūdinto jaunuolio pasiteisinimas, noras tapti reikalingu.

Spektaklyje pasakojama, kaip sutikti žmonės keitė jauno žmogaus požiūrį į daugelį dalykų, kaip kiekviena moteris kūrė berniuko, vėliau vaikino, pasaulį. Kiekvienoje naujai sutiktojoje jis matė ir dalelę tos, kuri jį glaudė anksčiau.

Pačios pjesės autorės Emos Ashley teigimu, jos pjesė – tai pasakojimas apie vaiką, kuris dar negimęs buvo “nurašytas”, o gimęs jis buvo “nurašytas” dar labiau. Šis vaikas buvo ir turėjo būti niekam nereikalingas. Jis to nežinojo, nesuprato, bet labai stipriai jautė, “kad yra taip”. Ir tas “taip” jam netiko – jis jautė, kad tai nesiderina su jo prigimtimi.

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra