Home Aktualijos „Kelias namolio…“

„Kelias namolio…“

0

Dvidešimt septintąjį nepriklausomos Lietuvos pavasarį, į Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, šventei skirtą koncertą, jau 21-ąjį kartą visus molėtiškius kvietė Molėtų gimnazijos bendruomenė. Renginys tradiciškai prasidėjo Lietuvos himnu. Šiemet gimnazistai dėkojo 124 aukščiausiosios tarybos deputatams pasirašiusiems nepriklausomybės aktą. Kaip sakė šventės vedėjai, norime prisiminti ir pakalbėti apie visus ir kiekvieną, nes mes, jaunoji karta, esame dėkingi už jų svarbų ir reikšmingą sprendimą.

Molėtų gimnazijos direktorė Rima Guobienė sakė, kad tradiciniame koncerte dalyvauja ir besimokantys gimnazijoje, ir ją baigę, talentingi, kūrybingi jauni žmonės, šiandien sugrįžę į savo namus.

„Visa ko pradžia – gimtinė. Niekas žmogui nesuteikia tiek stiprybės, kiek gimti namai, tėvų mums sukurta meilės erdvė. Ir ne tik vaikystėje, bet visą gyvenimą. Iš gimtųjų namų niekada neišeini. Nuolat varstai jų duris savyje. Būdami ir pasaulio žmonėmis, pirmiausia būkime žmonės iš savo namų. Mūsų Kovo 11-ąją švęskime kartu taip, kad pajustume ore plevenančią Lietuvą. Pabandykime ją sugauti sklandančią tarp natų ir  balsų, šokančią žodžių sąskambiuose, ieškokime jos atgarsio savo širdyse ir atraskime ją“, – kalbėjo R.Guobienė.

Koncerto “Kelias namolio” rengėjus bei dalyvius sveikino Molėtų rajono meras Stasys Žvinys.

Šiemet gimnazistai susirinkusiems dovanojo mokytojos Rūtos Vekerotienės etnografinio ansamblio atliekamas dainas „Saulelė raudona“ ir „Liojsaudailio“. Žiūrovus stebino jaunasis armonikierius, liaudiškos muzikos mylėtojas, tautinių tradicijų puoselėtojas, geros nuotaikos užtaisas Paulius Paškevičius, Molėtų gimnazijos choras, kuris atliko „Pagaminta Lietuvoje“ ir „Kol kartu“, dirigavo Rūta Vekerotienė. Savo pasirodymus dovanojo gatvės šokių studijai „Be Good“ (vadovas Mantas Svirskis), žavieji akordeonistai Klaudijus Mackonis ir Danielė Arlickaitė (mokytoja Giedrė Bernotaitė), nuolatinė gimnazijos koncertų dalyvė, nuostabaus vokalo savininkė, mergina, kuri dainuoja širdimi – Iveta Svilainytė. Nuoširdžiausiais aplodismentais padėkota aerobikos šokėjoms (mokytoja Kristina Knezienė), penkiems muziką mylintiems vaikinams – grupei “Actas” (vadovas Andrius Žiautys). Visų mūsų gyvenimas – nuolatinė kelionė. Visada labai smagu gimnazijos koncertuose sulaukti sugrįžtančių. Scenoje pasirodė buvęs gimnazistas, jaunas gražus, aktyvus koncertų dalyvis, o dabar Medicinos II kurso studentas, saksofonistas Rapolas Saugūnas. Plojimais palydėti „Be Good“ šokėjos Urtė ir Giedrė, grupė „Un Taktu“. Renginio vedėjai sakė, kad kelionės gali būti pažintinės, pramoginės, kultūrinės. Tačiau galima keliauti ir kitaip. Gali būti ir vidinės kelionės, tai yra keliauti galime ir prisiminimais. Keliauti galima keliu. Galima ir keliu. Svarbiausia, kad tas kelias vestų į  namus. Kam reikalingas kelias, jei jis neveda namo?… Toliau scenoje pasirodė teatro studija „Remarka“ ir jaunieji dramos būrelio nariai su „Lagaminai“ (mokytoja Jolanta Žalalienė).

„Jei staiga dingtų visi keliai / Tai kur tada eitų žmonės? / Kur būtų kelio pradžia? / Kur būtų kelio galas? / Eitų žmonės vienas prie kito / Be kelio, be tako eitų / Žmogus būtų kelio pradžia / Žmogus būtų kelio galas / Atneštų kiekvienas po darbą, / Po meilę arba po mirtį / Paskui kaip vaikai žaisdami / Sudėtų iš visko KELIĄ“, – tokiais žodžiais šventę baigė Ieva Bagdonaitė ir Mantas Ramonas bei Digna Kulionytė ir Džiugas Grinys.

Jurgita Stalauskienėremimo-fondas-250x250

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra