Kol skambės liaudiška muzika – tol gyvuos tauta

0
72

Lapkričio dvidešimt aštuntąją Molėtų kultūros centre ilgokai buvo virkdomos armonikos, o jų melodijos – valsai ir polkos, ypač vyresnio amžiaus žmones, gražino kelias dešimtis metų atgal, kai kaimuose skambėjo muzika. Kai kas gali sakyti – kiti laikai – kitos mados. Bet ar tikrai? Penktą, jubiliejinį kartą į Molėtų kultūros namus buvo susirinkusi didžioji dalis Lietuvoje žinomų armonikierių į tarptautinį armonikierių du@tų šventę – varžytuves. Į šią šventę buvo susirinkę ne tik įvairaus amžiaus muzikantai, bet ir linksmuoliai, mėgstantys šią muziką. Aišku – niurzgaliai tikriausiai buvo pasilikę namuose.

Šventės dalyvius bei pagrindinį organizatorių Kęstutį Kuzmicką sveikino ir jam dėkojo Molėtų rajono meras Stasys Žvinys, LR Seimo narys Valentinas Stundys, o sveikinimus lydėję susirinkusių aplodismentai buvo padėka idėjos sumanytojui ir pagrindiniam vykdytojui.

Beje, jau ne pirmus metus šventėje – varžytuvėse varžėsi armonikininkai ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir svečiai iš Baltarusijos.

Vertinimo komisijai buvo nelengvas uždavinys išaiškinti geriausius, unikaliausius ir dar visokius „-iausius“.

Plačiau apie tai gruodžio 1 d. Nr.91 laikraštyje