Konrado kavinėje

0
160

Daug kas bando kaltinti, kad kaimo, provincijos, net ir viso Molėtų krašto žmonės yra neaktyvūs, beveik niekuo nesidomi, kad jiems neįdomūs, nepatrauklūs kultūros renginiai. Tarsi norėdami paneigti šiuos kaltinimus žmonės (ne tik iš Molėtų) tiesiog plūdo į Molėtų kultūros centrą, kur salė vos sutalpino visus panorusius pasinerti į romansų jūrą.

Šeštadienio popietė „Rožė ta…“ draugėn sukvietė ne tik lyriškos dainos, romantinės muzikos mylėtojus, bet ir atlikėjus iš Kauno, Anykščių, Panevėžio, Zarasų, Utenos, na žinoma ir Molėtų.

Šis koncertas dar kartą paliudijo, kad ir be alkoholio gali būti linksma, miela, kad daina gali ne tik suvienyti, bet ir suteikti poilsį, palaimą širdžiai ir sielai.

Tarsi kažkada seniai, lyg norint kurį laiką atitolti nuo kasdieninės rutinos scena buvo tapusi… kavine, iš kurios palengva liejosi dainos posmai…

Renginio vedėja Vaida Saugūnienė, pasidabinusi nostalgiška šukuosena, pasilabinusi su susirinkusiais, pasidžiaugė, kad molėtiškių širdyse neišblėso amžinas meilės troškimas, kad nepastebimai prabėgus metams, vėl susirinko į muzikinį pasimatymą Konrado kavinėje…

Atrodo, kad iš scenos sklido ne tik romantinės muzikos garsai, bet ir kavos aromatas, kiti kvapai ir manieros primenančios geriausius Konrado kavinės laikus.

Juk tiek kavinėje, tiek ir sakėje buvo visai nesvarbu, kas susirinko – kūrybos žmonės, verslininkai, politikai ar tie, kurie turi laiko gerai leisti laiką.

Tiesa, koncertų salėje, kitaip nei kavinėje, susirinkusieji tik klausėsi, gausiais plojimais lydėjo kiekvieną pasirodymą. Gal tik pasibaigus koncertui buvo metas pakalbėti, pasidalinti įspūdžiais, pabendrauti.

Kalbinti žmonės apgailestavo, kad visi geri dalykai turi pradžią ir pabaigą. Taip buvo ir šį šeštadienį – visiems sudainavus bendrą dainą, kolektyvų vadovams įteikus padėkas, bent trumpa užuomina pažadėjus, kad tai ne paskutinis šios muzikos mylėtojų bei atlikėjų susitikimas, kurį organizuoja Molėtų kultūros centras bei Molėtų kultūros centro folkloro ansamblio „Malkesta“ vadovė Audronija Kibickienė, susitikimas.

Už gražias ir širdžiai mielas akimirkas kartu su Molėtų kultūros namų direktore Inga Narušiene dėkojo ir Molėtų vicemeras Henrikas Ivickas, o susirinkę žiūrovai stovėdami gausiais aplodismentais tarsi kvietė – atvažiuokit, nepasididžiuokit!

Jonas Bareikis