Kovo vienuoliktoji Molėtuose – iškilių krašto žmonių pagerbimas

0
86

Nenumaldomai skubantis laikas dažnai suformuoja krašto tradicijas. Molėtuose, jau eilę metų, minint kovo 11-ąją, rengiami Kazio Umbraso literatų konkursas bei rajono dailės ir fotografijos premijos paroda.

Su nežymiais pokyčiais tai jau tęsiama keliolika metų.

kovo11

Šiemet kovo 11-ąjai skirtų renginių vainikas pinti buvo pradėtas Molėtų viešojoje bibliotekoje. Jos konferencijų salėje gausiai susirinkę molėtiškiai ir miesto garbūs svečiai dalyvavo surengtoje konferencijoje „Kazys Umbrasas ir Molėtų kraštas“ skirtoje paminėti Kazio Umbraso, literatūrologo ir rašytojo, 100-ąsias gimimo metines.

Konferencijos šeimininkė Molėtų viešosios bibliotekos darbuotoja Jolanta Matkevičienė sėdėdama tarsi Kairionių sodyboje prie lango, kvietė svečius pasidalinti prisiminimais apie K.Umbraso kaimą, gyvenimo būdą, patį K.Umbrasą – iškilų Molėtų krašto žmogų.

Konferencijoje apsilankė ir mintimis apie dalijosi garbūs svečiai: rašytojo dukra redaktorė Rimantė Umbrasaitė, iš Molėtų kilęs profesorius Petras Bražėnas, LR Seimo narys Valentina Stundys, kiti kraštiečiai, molėtiškiai.
Berods 1991 metais Molėtuose buvo surengtas pirmasis K.Umbraso jubiliejui skirtas renginys.

Plačiau apie tai skaitykite Nr.19 kovo 15 d. laikraštyje