Mažosios Velykėlės- džiaugsmas vaikams

0
199

„Vaikų Velykėlių 2015“ konkurso organizatoriai šiemet vėl kvietė

bendruomenių, seniūnijų, mokyklų ir darželių vadovus, aktyvius visuomenės veikėjus ir organizatorius savame mieste, miesteliuose, bendruomenėse, seniūnijose, mokyklose, darželiuose ir kt. organizuoti jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas, todėl buvo kviečiama švęsti „Vaikų Velykėles 2015“ – šventę pirmiausia vaikams, o kartu ir visai šeimai.
Konkurso nugalėtojai bus skelbiami gegužės 29 dieną.
Į šį kvietimą ir šiemet buvo įsijungę ir mūsų rajono bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos. Jų vadovai noriai dalijosi šventės įspūdžiais.

Balninkų bibliotekininkė Rūta Katinienė papasakojo apie gražų renginį, vykusį Balninkuose: „Saulėtą balandžio 10 dienos popietę Balninkuose  šventėme Vaikų Velykėles. Bibliotekoje vaikai piešė velykinius margučius, kuriuose atsispindėjo senoviniai marginimo raštai. Jau kelinti metai dalyvaujame Naisių vasaros organizuojamame ,,Vaikų velykėlių“ konkurse, senoviniais raštais išmargindami didįjį margutį. Už piešinius kiekvienas vaikas gavo dovanų po muzikinį CD su žinomų Lietuvos bardų dainomis vaikams. Vėliau, kartu su suaugusiais bendruomenės centro kieme ridenome margučius, mynėme mįsles, vaišinomės saldumynais ir arbata.“

Ramunė Gecevičienė, VDC “Daigelis” projekto vadovė pasakojo: „balandžio 10 d. popietę prie Alantos vaikų dienos centro “Daigelis” susirinko didelis būrys vaikų švęsti “Vaikų velykėlių”. Renginio metu vaikai margino popierinius kiaušinius senoviniais tradiciniais raštais ir suklijavo juos ant Didžiojo margučio kurdami gyvybės medžio  ornamentą. Puikus oras kvietė į žaidimų aikštelę. Išradingos auklėtojos Aušra Bražėnaitė ir Miglė Grigaitė organizavo vaikams margučių ridenimo varžybas ir kitus velykėlių žaidimus. Daug džiaugsmo vaikams suteikė gautos dovanos šiam renginiui iš globėjo Ramūno Karbauskio  – garsių Lietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų atliekamų dainų CD „Bardų dainos vaikams” ir saldūs prizai.

Šventės pabaigoje vaišinomės pyragu, klausėmės CD dainų ir dainavome kartu su tėveliais, atlydėjusiais vaikus į šventę“.

Dapkūniškio kaimo bibliotekos šeimininkė Marija Ažubalienė informavo, kad sekmadienio popietę Dapkūniškių bendruomenės namuose skambėjo muzika. Dideli ir maži rinkosi į Atvelykio šventę „Vaikų Velykėles 2015”. Visus susirinkusius pasitiko kiaušinis milžinas, kuris prašyte prašėsi, kad būtų gražiai papuoštas, išmargintas. Į šią veiklą įsijungė ne tik vaikai, bet ir tėveliai, močiutės ir seneliai. Po ilgo ir kruopštaus darbo visi džiaugėsi neatpažįstamai pasikeitusiu didžiuoju kiaušiniu.

„Toliau minėme mįsles, užbaigėme patarles, žaidėme žaidimus „Kas esi“, „Nešu, nešu kiaušinį“. Įdomiausiai buvo ridenti margučius, ypač patiko vaikams. Taip pat daužėme kiaušinius, valgėme juos, dainavome.

Susirinkusiųjų juokas skambėjo visą laiką tarsi sakydamas, jog pavasaris jau čia. Laikas linksmintis ir džiaugtis!“, – sakė M.Ažubalienė.

J.Bareikis