Mediacija ne tik Lietuvoje, bet ir Molėtuose

0
153

2011 m. balandžio 5 d. Lietuvos Respublika ir Norvegijos Karalystė pasirašė susitarimo memorandumą dėl 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo. 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo paramos tikslai: mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp Europos Sąjungos šalių bei šalies – paramos gavėjos viduje ir stiprinti dvišalį Norvegijos ir šalies – paramos gavėjos bendradarbiavimą. Šio Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos „Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo“ pagrindinis tikslas – pagerinti Lietuvos bausmių vykdymo sistemą, vadovaujantis tarptautiniais žmogaus teisių užtikrinimo standartais. Programai įgyvendinti yra skirta 31,3 mln. litų parama, iš jų 85 proc. (26,6 mln. Lt) sudaro Norvegijos finansinio mechanizmo lėšos ir 15 proc. (4,7 mln. Lt) Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšos.

2014 m. spalio mėn. prasidėjo vienas iš šešių šios programos projektų „Mediacijos įgyvendinimas probacijos tarnybose (MIPT)“. Mediacija – tai ne teismas, tai nemokama pagalba nagrinėjant konfliktą ir ieškant abiems pusėms priimtinų sprendimų, galimybė būti išklausytam ir išgirsti kitą, spręsti pačiam ir iš tikrųjų susitaikyti.

Rugsėjo 29 dieną Molėtų Probacijos skyriaus vyresnioji inspektorė Regina Grikinienė pakvietė Molėtų rajono apylinkės teismo, Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros, Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnus į susitikimą Molėtų rajono apylinkės teismo patalpose. Jo metu projekto vadovė Judita Venckevičienė, mediatorės Eglė Povilonytė ir Indrė Rasiulė pristatė mediacijos (tarpininkavimo) procesą bei įgyvendinimą praktikoje. Judita Venckevičienė, „Mediacijos įgyvendinimas probacijos tarnybose (MIPT)“ projekto vadovė pristatė patį projektą, jo principus. Akcentavo, kad mediacija galima tik sutikus dalyvauti abiems konflikto šalims ir paslaugos prieinamos visose baudžiamojo proceso stadijose.