Home Aktualijos „Meilė tėvynei gimsta šeimoje“

„Meilė tėvynei gimsta šeimoje“

0

Žymus Austrijos žurnalistas yra pasakęs, kad „Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios vientisumo priklauso visos didelės visuomenės saugumas.“ Apie šeimos vertybes, siekius ir meilę tėvynei kalbiname 806 Molėtų kuopos KASP (Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgų) karius savanorius – Raimondą ir Gintarą Mateikas.

Kaip kilo mintis pasirinkti tarnybą KASP‘e?

Raimonda: Nuo pat mažens labai myliu Lietuvos istoriją, lietuvių kalbą ir save laikau tikra patriote. Šiandieninėje visuomenėje šis žodis vartojamas gana retai, nes žmonės save laiko kosmopolitais, o aš esu labai prisirišusi prie savo gimtosios žemės. Natūralu, kad baigusi Molėtų gimnaziją pasirinkau lietuvių filologijos studijas, tada ir kilo mintis tarnauti tėvynės labui.

Gintaras: Aš taip pat manau, kad kiekvienas žmogus būdamas sąmoningas suvokia, kad tarnyba savo šaliai yra labai svarbi. Vyrui ginti savo šalį, šeimą yra tam tikra pareiga, neįsivaizduoju, kad galėtų būti kitaip. Taip pat, tarnybą galiu vadinti ir saviraiškos forma, kai žmogus jaučiasi darantis kažką reikšmingo, svarbaus. Kai pradėjau tarnauti, buvau dar Molėtų pagrindinės mokyklos – dabartinės progimnazijos mokinys, norėjosi išbandyti savo jėgas.

Jūs esate šeima, vyras ir žmona. Kaip sugebate derinti šeimyninį gyvenimą ir užsiėmimus KASP‘e?

Raimonda: Mano manymu, visuomenės modelis pradedamas formuoti šeimoje. Kadangi turime vaikų, jiems turime rodyti pavyzdį, įskiepyti meilę tėvynei ir artimui. Mūsų dukrytei jau trys metukai, o sūneliui dar tik pusmetukas – tad didžiausios pagalbininkės yra močiutės (mano ir Gintaro mama), joms esame labai dėkingi. Po antrojo vaikelio gimimo dar ne pilna koja grįžau į tarnybą, bet po truputį stengiuosi įsivažiuoti.

Gintaras: Kuopos vadas kartais pajuokauja klausdamas: „Kada vaikučius atvesime savanoriauti?“ Tikrai palaikysime vaikus jeigu jie panorės tarnauti KASP‘e – tai prasminga veikla, kuri padeda jaunam žmogui ugdyti savivoką. Visiems dar dvejojantiems patariu, čia subręsite kaip asmenybės, daug ko išmoksite. Jauni ir perspektyvūs žmonės labai reikalingi mūsų kuopai – tad ateikite, nenusivilsite.

Plačiau apie tai skaitykite sausio 20 d. Nr.5

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra