Home Aktualijos Mindūnų Amatų centras visada laukia Jūsų

Mindūnų Amatų centras visada laukia Jūsų

0

Balandžio 3 d. Mindūnuose, Ežerų žvejybos muziejaus teritorijoje neseniai įsikūrusiame Amatų centre, vyko velykinių margučių marginimo vašku edukacija. Mokymus vedė Molėtų krašto muziejaus etnografė Nijolė Aleinikovienė. Susirinko pilnutėlė salė įvairaus amžiaus smalsuolių, norinčių pasimokyti marginti kiaušinius senaisiais, dar mūsų protėvių sugalvotais būdais. Užsiėmime dalyvavo ne tik molėtiškiai, atvyko ir mūsų kraštiečio poeto Benedikto Budrio sūnus su svečiais iš Švedijos. Švedai nemargina kiaušinių tokiu būdu, todėl jiems šis užsiėmimas pasirodė be galo egzotiškas ir įdomus. O ir mums, vietiniams, šis senovinis marginimo būdas nebuvo taip lengvai ,,įkandamas” kaip iš pirmo žvilgsnio atrodė.

Amatu centras

Edukatorė Nijolė Aleinikovienė ne tik mokė marginimo vašku techninių gudrybių, bet ir aptarė raštų bei spalvų simboliką. Edukacijos metu muziejininkė prisiminė įdomius liaudiškus velykinius prietarus, kurie itin patiko jauniesiems klausytojams. Ji papasakojo, kad šeštadienį prieš šv.Velykas merginos stengdavosi sutikti čigoną ir perbėgti jam kelią, buvo tikima, kad merginas visada lydės sėkmė, o čigonui nesiseks apmulkinti kitų. Taip pat išgirdome, kad rūtas reikia sėti šeštadienį prieš šv.Velykas, o sėklas ne šiaip sau užberti žemėmis, bet būtinai pasigauti katę ir paėmus jos leteną užkapstyti sėkliukes žemėmis – tuomet rūtelės bus itin vešlios. Daug įdomių dalykų pripasakojo visokių liaudiškų paslapčių žinovė Nijolė.

Išmargintus vašku kiaušinius merkėme į tvenkinėlyje atvėsintą įvairių dažančių žolelių arbatą ir laukėme, kol margučiai įgaus spalvą, o vaško vietoje liks gražūs raštai. Šis velykinių kiaušinių marginimo būdas ir etnografės Nijolės pasakojimai visiems labai patiko.

Maloniai prašome apsilankyti visus, kam įdomios mūsų protėvių tradicijos, gyvenimo būdas ir išmintis.

Amatų edukacijos užsakomos iš anksto telefonu 8 605 92563.

Išsamesnė informacija: www.muziejus.moletai.lt,www.infomoletai.lt

Amatų centro vedėja Daina Bajerčiūtė Zelkevičienė

remimo-fondas-250x250

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra