Molinės Molėtuose

0
168

Visi keliai neabejingus Molėtams vedė į Molėtus, tris dienas virtusiais “Molio miestu“

Malonu yra šventės, o ypač gimtadieniai. O jai ruošiantis jam įdedama ir dūšios dalelė, kai į jį suvažiuoja geriausi draugai – dar maloniau. Molėtuose jau eilę metų gyvuoja tradicija minėti miesto gimtadienį, į kurį suvažiuoja ne tik sentimentus miestui jaučiantys žmonės, kraštiečiai, bet ir iš artimesnių bei tolimesnių šalių atstovai, su kuriais Molėtų savivaldybė turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis, su kuriomis vyksta ne tik kultūrinis bendradarbiavimas.

Šiemet buvo sulaukta svečių iš Baltarusijos respublikos Rogačiovo rajono, Lenkijos respublikos Makovo gminos, Moldovos respublikos Ungheni rajono, Vokietijos – Hiorstelio.

Svečių šventėje buvo tikrai daug – tai ir garbūs LR Seimo nariai, rajonų mecenatai, Vilniaus molėtiškių brolijos pirmininkas ponas Vilius Maslauskas ir kiti.

Molėtų miesto šventė vyko liepos 1 – 3 dienomis, o šiemet buvo skirta pirmojo Molėtų paminėjimo istorijos šaltiniuose 629 metų sukakčiai.

Ne tik šventės dieną, bet ir per visus metus Molėtų gimtadieniui bus dedikuojama įvairiausių renginių – nuo konferencijų iki sporto varžybų, parodų, susitikimų.  Miesto šventė savo kulminaciją pasiekė liepos 1 – 2 dienomis. Tai tikriausiai  buvo bene masiškiausia Rytų Aukštaitijos vasaros šventė, kurios metu buvo siekiama ir, žinoma, užfiksuotas, rekordas, vyko daug įvairių renginių, kuriuose apsilandė gausybė šventėje dalyvavusių svečių.

Plačiau apie tai skaitykite laikraštyje