Nors žiemos lyg ir nėra, tačiau videniškiečiai ją vijo iš kiemo

0
134

Jau eilę metų Videnoiškiuose puoselėjama sena tradicija rengti Užgavėnių šventę. Nors šiemet lyg ir pati žiema „pabėgo“ nelaukdama kada ją Užgavėnių šventės personažai vys iš kiemo, tačiau persirengėlių kolona šeštadienio popietę šurmuliavo Videniškiuose. Apjungę kultūros darbuotojų, kaimo bendruomenės ir kitas „pajėgas‘ videniškiečiai atėjusieji į šventę prisiminė Užgavėnių – seną šventą, žinomą bemaž visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį.

Beje, ši šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos. Šiemet tikroji Užgavėnių diena vasario devintoji. Tačiau videniškiečiai ar tai pasinaudodami šeštadieniu, ar tai labai laukdami pavasario šventę surengė truputį anksčiau.

Šventėje buvo visko: ir  muzikos, ir dainų, ir žaidimų, ir blynų bei kitų skanumynų, o persirengėlių buvo bene daugiausiai. O kokios gi Užgavėnės be nutukusio Lašininio ir perkarusio Kanapinio. Šventėje jie lyg lietuviai kaimynai ir taikėsi, ir šokio sūkury sukosi ir… kovojo vienas prieš kitą.

Plačiau apie tai skaitykite Nr.11 vasario 9 d. laikraštyje