Nuo tinginystės neatpratina net baudos

0
154

Daug straipsnių parašyta, daug prašymų, reikalavimų išsakyta, tačiau kasmet atėjus pavasariui ir pradžiuvus pernykštei žolei, pavasario saulei ritinėjantis dangumi, vis dažniau čaižios gaisninių sirenos įspėja, kad vyksta į gaisrus, kurių galėtų ir nebūti.

Žaliųjų atliekų deginimas pavojingas ne tik patiems degintojams, bet ir aplinkiniams – esant stipriam vėjui ar kitoms klimatinėms sąlygom, ugnis gali greitai išplisti ir tapti nebevaldoma…

… „Kokia gi situacija Molėtų rajone šiais metais?“, – pasidomėjome Molėtų PGT tarnyboje. Pasak Molėtų PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektoriaus Arūno Putnos, „šiais metais rajone išdeginta per 2115 aro žalienų (pievų ir ganyklų). Ugnis plaikstosi beveik visų seniūnijų pievose.

Ypač bsunku nustatyti – ar tai tyčinis deginimas, ar neatsargus elgesys su ugnimi (rukymas, laužo kūrenimas ir kt.). Jau ir šiemet yra nubaustųjų. Aišku, mūsų baudos, palyginus su baudomis, kurias gali skirti gamtosaugininkai, yra nedidelės, tačiau ne baudose esmė. Juk jau pats gyvenimas įrodė, kad neretai išdega ne tik žolė, bet ir nuo jos užsidega pastatai, gali nukentėti žmonės.

Plačiau apie tai kovo 20 d. Nr.21 laikraštyje