Home Aktualijos Renginiai, skirti Europos dienai, Molėtuose ir…

Renginiai, skirti Europos dienai, Molėtuose ir…

0

Įvairūs šaltiniai teigia, kad 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis.

Anot kitų šaltinių, 1949 m. gegužės 5 d. Londone buvo pasirašytas Europos Tarybos nutarimas (pradėjo galioti 1949 m rugpjūčio 3 d.), tad Europos diena būtų galima laikyti ir gegužės 5-ąją.

Pirmasis Europos Sąjungos šešetukas sukurtas 1951 m., kai buvo pasirašyta sutartis apie Europos susijungimą.

Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

Renginiai, skirti Europos dienai, vyko kelias dienas. Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje buvo švenčiama Europos jaunimo savaitė (EJS). Net penkiasdešimt Lietuvos savivaldybių  įsijungė į EJS minėjimą. Tarp jų ir Molėtų savivaldybė. Savivaldybėse šiemet buvo organizuojami IDĖJA + renginiai, kurių  tikslas – paskatinti jaunus žmones aktyviai ir solidariai spręsti bendruomenėje kylančius iššūkius, prisidėti prie geresnio jaunų žmonių ir vietos politikų dialogo bei bendradarbiavimo. Jauni žmonės kviečiami pristatyti savo siūlomas idėjas pasirinktiems iššūkiams spręsti…

Kaip ir kasmet gegužės 9-ąją Europos diena buvo paminėta Molėtuose ir rajone. Molėtuose gražų, įvairiaspalvį ir patrauklų renginį organizavo Molėtų viešoji biblioteka į kurią buvo įsitraukę visų Molėtų mokyklų mokiniai, mokytojai bei… praeiviai. Veiklų išties netrūko – kadangi šių metų šventės tema buvo kelionės, buvo organizuotos popierinių lėktuvėlių, “skrendančių” į skirtingas Europos šalis, lenktynes, estafetė, kurioje reikėjo kuo greičiau pernešti Lietuvos bei Europos sąjungos vėliavėles, taip pat su mažaisiais šventės dalyviais šventės organizatoriai vartė žurnalus ir iš gražiausių paveikslėlių dėliojo svajonių kelionės koliažus…

Plačiau apie tai skaitykite Nr.34 gegužės 12 d. laikraštyje

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra