Home Aktualijos Rokas Tamulis: “Nepagarba žmogui, kitos priežastys skatina pasirinkti emigraciją.”

Rokas Tamulis: “Nepagarba žmogui, kitos priežastys skatina pasirinkti emigraciją.”

0

Valdžios keičiasi, tačiau emigracijos mastai Lietuvoje nei kiek nemažėja. Seimo nariai ir ekonomistai teigia, kad nors Lietuvoje ekonomika auga, visgi mūsų valdžia nesugeba rasti priemonių, kaip stabdyti šį Lietuvai pragaištingą reiškinį.

Vieni emigruoja, nes žadėto geresnio gyvenimo čia nerado, kiti negali rasti normaliai apmokamo darbo. O kaip visa tai atrodo emigranto akimis?

Labai norėjosi susitikti su Molėtų krašto emigrantais gyvenančiais ir kuriančiais savo bei savo atžalų ateitį užsienyje ir išgirsti jų pamąstymus, politinių pažadų vertinimus “iš pirmų lūpų”.

Pasitaikius progai, “apsiginklavau” žurnalisto pagalbininkais: fotoaparatu, diktofonu ir “pakėliau sparnus” į Airiją, kurią yra pasirinkusi nemaža dalis molėtiškių.

Prireikė visai nedaug pastangų ir lietuvių pagalbos, kad susiekčiau su molėtiškiais emigracijoje. Pažintys telefonu greitai “davė vaisius” ir aš, jau sekmadienio popietę, svečiavausi bemaž dvidešimt metų Dubline gyvenančio, o dabar maloniais naujakurio rūpesčiais užsiimančio, giedraitiškio Roko Tamulio namuose. Jis raktus į savo nuosavą gyvenamą kampelį – kotedžą per du aukštus su gražių vidiniu kiemu, vos už  20 kilometrų, Dublino priemiesty, Kilcock-e, gavo vasario 16-ąją…

Plačiau apie tai Nr.28 balandžio 14 d. laikraštyje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

112

Aktualijos

Atostogos

Augintinis

Auto

Būstas