Home Aktualijos Šeštadienį Mindūnuose…

Šeštadienį Mindūnuose…

0

Nors pirmojo rugpjūčio šeštadienio dangus, priešingai nei sinoptikai, iš ryto nieko gero nežadėjo. Sunkūs tamsūs debesys slinko dangumi ir atrodė, kad tuoj, tuoj praplyš….

Tačiau žmonės, kuriems Mindūnai ne tik taškelis žemėlapyje, bet daug daugiau – kam gimtinės kampelis, kam vieta, kur atgauna jėgas, ilsisi, šeštadienio rytą tikriausiai nesižvalgė į dangų, bet atsiliepdami į Molėtų krašto muziejaus ir jo pagalbininkų kvietimą skubėjo į tradicinę šiame krašte vasaros šventę.

Ir kaip neskubėsi, jei buvo žadama ne tik gausybė atrakcionų, tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo auksarankių gausybė darbų ir skanumynų, galimybė prisiliesti prie tradicinio žvakių liejimo, molio keramikos ir kitų subtilybių. O dar muziejaus kieme koncertuoti žadėjo vietinis Mindūnų mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujamas tos pačios garsiosios žuvienės virėjos Irenos Rimydienės, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos GUBOJA Spalvų orkestras iš Vilniaus (Valerija ir Romualdas Brūzgai), bardas Vincas Bundza iš Kauno, liaudiškos muzikos kapela iš Ukmergės „Provincija“, vadovaujama Alvydo Padriezo.

Be to, šventės dalyviai galėjo apžiūrėti muziejaus teritorijoje įsikūrusių amatininkų kiemelius, muziejaus ekspoziciją, medžioklės ekspozicijoje ekskursijas vedė garsus medžiotojas Antanas Truskauskas.

Plačiau apie tai skaitykite Nr.57 rugpjūčio 4 d. laikraštyje

112

Aktualijos

auto

būstas

Gyvenimas

Kultūra

Kultūra ir švietimas

laisvalaikis

mityba

Politika

Sodyba / būstas