Home Aktualijos Skautų stovykla

Skautų stovykla

0

Nuo 2012 metų vaikų ir jaunimo veikla prasidėjusi stovyklomis „Skautai – neskautams“. 2013 m įsikūrusi Molėtų skautų Kunigaikščių Radvilų draugovė šią vasarą skaičiuoja trečiuosius savo gyvavimo metus. Ta proga vyko trijų dienų aktyvi stovykla. Jaunimas ir vaikai iš Molėtų, Dubingių ir Alantos apylinkių rinkosi Alantoje, nuo kur turėjo prasidėti orientacinis žygis iki stovyklavietės. Šį kartą stovyklavietė – prie Virintų ežero, netoli Verbiškių esančiame Valančių kaime. Orai labai nelepino, ypač penktadienio vakarą. Stipriam vėjui nepavyko nunešti palapinių stogų, tad šeštadienį suorganizavom dar vieną žygį tik dabar po Kulionių kaimo apylinkes. Prieš tai pasirūpinome pietumis. O jie buvo netradiciniai. Žygio metu kuprinėse kepė vištos. O tas kuprines nešė patys stipriausi ir ištvermingiausi. Pačios vištos kiek svėrė, o jos dar ir gerai įkaitintų akmenų ,,prifarširuotos“ buvo. Vadovė Dalia pasakojo, kad seniau indėnai, iškeliaudami į žygį, taip pat panašiu būdu, kepėsi paukštieną. Pabandėme ir mes. Puikiai pavyko. Turėjom skanius ir neįprastus pietus. Užkopėme į Kulionių piliakalnį, bet prieš tai teko įveikti, tikru kliūčių ruožu tapusi, tiltuką. Tiltuko būklė tikrai labai prasta ir jeigu niekas juo nepasirūpins tai iki piliakalnio, greitu laiku, reiks… plaukti arba skristi.

Skautai

Kulinariniai iššūkiai višta kepta kuprinėje neapsiribojo. Vakare turėjome ir daugiau kepimo ant laužo atrakcijų. Kepėme bananą su šokoladu, keksiukus apelsine. O sekmadienį savo kulinarinius šedevrus baigėme skautiškos duonelės kepimu. Ne veltui mūsų stovykloje buvo tiek kulinarinių iššūkių. Kai kurie ginsis ir įgys skautišką virėjo specialybę. Be viso to jaunimas ir vaikai kaitinosi netradicinėje pirtelėje, maudėsi ežere, bendravo, suoliuką sumeistravo…

Belieka paminėti, kad Kunigaikščių Radvilų draugovė dalyvauja NVŠ programoje „Lietuvos skautijos vaikų ir jaunimo programoje ­(Molėtų r. sav.)“ tad dalis šios stovyklos buvo finansuojama iš NVŠ krepšelio lėšų.

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra