Home Aktualijos Tarptautinis rankinio turnyras – “Molėtai 2015”

Tarptautinis rankinio turnyras – “Molėtai 2015”

0

1998m.g. merginos

Per moksleivių atostogas kovo 31 d. – balandžio 2 d., Molėtuose, vyko tikras rankinio festivalis. Tomis dienomis čia suvažiavo rankininkai iš Latvijos, Estijos, Rusijos Baltarusijos ir Lietuvos. Rankinio aikštelėse 5 amžiaus grupėse varžėsi 34 komandos, molėtiškius atstovavo net 7 komandos.

Vyriausioje grupėje rungtyniavo 1998 m.g. penkios merginų komandos. Molėtų SC merginos, pirmąją dieną sužaidė puikiai, pirmose rungtynėse jos nesunkiai įveikė Zarasų SC ekipą 22:9. Antrose lygiosiomis sužaidė su Lietuvos I 2000 m.g. rinktinės merginomis 19:19. Kita diena buvo ne tokia palanki, pirmoje dvikovoje su Minsko olimpinio rezervo merginomis pralaimėta – 10:24, antroje kovoje nusileista Lietuvos II 2000 m.g. merginų ekipai – 10:22. Trečią dieną vyko atkrintamosios rungtynės, dėl patekimo į mažąjį finalą vėl buvo nugalėtos Zarasų SC rankininkės 20:10. Mažasis finalas (dėl 3 vietos) vyko kaip niekad įtemptai, susitikta su Lietuvos II 2000 m.g. rinktine. Rungtynėse nebuvo išvengta nei pašalinimų, nei smulkių traumų, visos rungtynės vyko taškas į tašką ir tik paskutinėmis sekundėmis pasiektas įvartis po kurio pergalę šventė varžovės 17:18. Molėtiškės turėjo tenkintis ketvirtąją vieta. Dėl pirmos vietos rungtynėse nebuvo didelės intrigos, pergalę iškovojo Baltarusijos atstovės, Lietuvos I 2000 m.g. rinktinė užėmė antrąją vietą.

Komandos prizininkės buvo apdovanotos atminimo taurėmis, žaidėjos medaliais, visos komandos atminimo diplomais, geriausios komandų žaidėjos ir asmeniniais prizais. Molėtų SC gretose geriausia žaidėja buvo pripažinta vartininkė Rugilė Kisieliūtė. Molėtiškių merginoje komandai dar atstovavo: Diana Babelytė, Agnė Kazlauskaitė, Erika Urbanavičiūtė, Arūnė Jocytė, Goda Kisieliūtė, Viktorija Jančionytė, Monika Tumalavičiūtė, Neringa Babelytė, Monika Bareikytė, Rūta Kazlauskaitė, Dominyka Pumputytė ir Rugilė Kisieliūtė.

2000m.g. vaikinai

Tarp vyriausiųjų vaikinų, 2000 m.g. grupėje savo jėgas išbandė Kauno, Klaipėdos, Zarasų, Molėtų, Lietuvos I 2000 m.g. rinktinė ir Lietuvos II 2000 m.g. rinktinė. Abi Lietuvos rinktinės buvo suburtos iš Klaipėdos, Kauno rajono, Pasvalio, Utenos, Panevėžio, Vilniaus ir Varėnos vaikinų, kurie yra tarp kandidatų į Lietuvos nacionalinę jaunučių (2000 m.g.) rinktinę. Pirmąją dieną molėtiškiai 27:21 įveikė Lietuvos II 2000 m.g. rinktinę, antrąją dieną 29:24 buvo nugalėta Lietuvos I 2000 m.g. rinktinė ir “paguldyti ant menčių” Klaipėdos SM Viesulas atstovai 29:16. Paskutinę turnyro dieną  Molėtų SC vaikinai nugalėjo Kauno Gajos bendraamžius 28:18 ir paskutinėse rungtynėse nepaliko šansų Zarasų SC ekipai, įveikdama juos 21:14. Nugalėję visus varžovus Molėtų SC vaikinai tapo šio turnyro nugalėtojais ir buvo apdovanoti aukso medaliais bei nugalėtojų taure, sidabrą iškovojo Lietuvos II rinktinė, bronzą – Lietuvos I rinktinė. Po jų išsirikiavo Zarasai, Kaunas ir Klaipėda.

Komandos prizininkės buvo apdovanotos atminimo taurėmis, žaidėjai medaliais, visos komandos atminimo diplomais, geriausi komandų žaidėjai ir asmeniniais prizais. Molėtų SC komandoje geriausiu žaidėju pripažintas Robertas Skobas. Naudingiausiu turnyro, šios amžiaus grupės, žaidėju buvo pripažintas Arnas Kisielius, kuris buvo apdovanotas asmenine taure. Turnyro nugalėtojais tapo: Deividas Matulis, Robertas Skobas, Kernius Katinas, Karolis Kuncevičius, Arnas Kisielius, Kajus Miltenis, Šarūnas Mieliauskas, Modestas Tūbas, Eimantas Karalis, Lukas Kisielius ir Ernestas Sarolis.

LTU-1 ir LTU-2 (2000m.g. vaikinai)

Molėtuose vykusiame tarptautiniame rankinio turnyre “Molėtai – 2015” 2000 m.g. vaikinų grupėje dalyvavo ir Lietuvos 2000m.g vaikinų dvi rinktinės. Jos buvo sudarytos iš Pasvalio, Kauno r., Klaipėdos, Varėnos, Panevėžio, Utenos ir Vilniaus kandidatų į nacionalinę jaunučių rinktinę. Lietuvos 2000 m.g. vaikinų rankinio rinktinės vyr. treneriu yra paskirtas molėtiškis Steponas Šanteriovas ir treneris Valdas Jarukas. Šis turnyras tai buvo vienas iš etapų pasirengiant liepos mėnesį Vokietijoje vykstančių Baltijos šalių žaidynėms, kuriose dalyvaus su Baltija besiribojančių šalių sportininkai (Švedija, Rusija, Lenkija, Vokietija, Latvija, Estija, Danija, Olandija ir t.t.)

Pirmąją turnyro dieną LTU-1 komanda įveikė Zarasų SC bendraamžius 21:16 ir atstovus iš Klaipėdos SM Viesulas 28:17. Tuo tarpu LTU-2 nesugebėjo įveikti aikštelės šeimininkų, pernai metų Lietuvos čempionų, Molėtų SC ekipos 21:27. Antrose rungtynėse su Zarasų SC, LTU-2 komandos vaikinai parodė charakterį, nors ir pralaimėdami antrojo kėlinio pradžioje net 6 įvarčiais, besibaigiant kėliniui išplėšė pergalę 19:18. Antrąją turnyro dieną LTU-1 komanda irgi nesugebėjo įveikti Molėtų SC komandos 24:29. LTU-2 pirmose tos dienos rungtynėse nesunkiai nugalėjo Kauno SM Gajos rankininkus 25:15. Antrose rungtynėse įvyko principinė dvikova tarp abiejų LTU-1 ir LTU-2 komandų, geriau sekėsi antrajai LTU ekipai, kurie savo konkurentus nugalėjo 29:23. Trečiąją turnyro dieną LTU-1 komanda nepaliko vilčių savo varžovams iš Kauno SM Gajos, įveikdama juos net 32:6. LTU-2 komanda gan nesunkiai įveikė Klaipėdos atstovus 18:13.

Galutinėje turnyro rikiuotėje abi LTU ekipos tapo prizininkėmis. LTU-2 buvo apdovanota antrojo laipsnio atminimo diplomu ir antros vietos taure, žaidėjai pasipuošė sidabro medaliais: D.Simonavičius, O.Viknius, L.Sužiedis, N.Averka, M.Lapiniauskas, D.Jaras, E.Špokavičius, A.Voveris, B.Ridikas, A.Jurkūnas, E.Zaripov ir I.Baltuška. Geriausiu šios komandos žaidėju buvo pripažintas Deividas Jaras, kuris buvo apdovanotas asmeniniu prizu. LTU-1 komanda iškovojo trečiąją vietą ir buvo apdovanota trečiojo laipsnio atminimo diplomu ir trečios vietos taure, žaidėjai asmeniniais atminimo medaliais: D.Grušauskas, B.Pakalniškis, R.Kondrackis, T.Markevičius, K.Stoškus, V.Bilobrovko, K.Pauša, A.Šarkanas, E.Sinkevičius, A.Banevičius ir L.Dausinas. Geriausiu šios komandos žaidėju pripažintas Deividas Grušauskas.

Turnyras – “Molėtai 2015” skirtas Janio Grimbergo 90 – ties metų jubiliejui

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) prezidentas Antanas Skarbalius kreipiasi į visus miestų, rajonų sporto padalinių, sporto mokymo įstaigų, sporto klubų, lygų ir asociacijų vadovus: „Norime pabrėžti, jog Lietuvos rankinio patriarcho, ilgamečio Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) Taisyklių ir teisėjų komisijos nario, atkurtojo Lietuvos Tautinio Olimpinio Komiteto pirmojo generalinio sekretoriaus, Lietuvos Olimpinės Akademijos akademiko, Lietuvos rankinio federacijos Garbės prezidento Janio Grinbergo 90-ties metų jubiliejus būtų švenčiamas 2015 m. spalio 29 dieną.

LRF 2015 metus skelbia Janio Grinbergo rankinio metais, todėl federacija kartu su Lietuvos rankinio teisėjų asociacija šių metų spalio 22–25 dienomis Vilniuje organizuoja tarptautinį jaunimo bei jaunių turnyrą Janiui Grinbergui atminti. Turnyre be Lietuvos merginų ir vaikinų rinktinių dalyvaus apie 400 žaidėjų, trenerių, teisėjų, Janio Grinbergo bendraminčių ir bendražygių iš 17 šalių. Taip pat bus vykdomi ir kiti renginiai: konferencija, mini rankinio turnyrai, seminarai teisėjams ir rankinio treneriams, kuriame dalyvautų per 20 teisėjų ir lektorių iš įvairių šalių“.

Todėl vykdant Molėtuose tarptautinį turnyrą “Molėtai – 2015”, jis buvo paskirtas Janiui Grinbergui atminti, Lietuvos rankinio federacija surengė Janio Grinbergo veiklos parodą. Grigoris Gutermanas ne tik inspektavo jaunuosius teisėjus, bet ir norintiems pristatė pateikus parodoje eksponatus. Turnyro dalyviai ir svečiai galėjo iš arčiau pamatyti mūsų rankinio patriarcho nueitą kelią ir jo nuopelnus Lietuvos rankiniui. Paroda veikė visas tris dienas.

Informacija parengta pagal http://www.moletaisk.lt ir trenerio S.Šanteriovo pasakojimą

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra