-19.5 C
Molėtai
Sekmadienis, 17 sausio, 2021

Tarybos nariai teigiamai pritarė ne visiems darbotvarkėje buvusiems klausimams

Ar jau skaitėte?

Kiek neįprastu laiku – antradienį, liepos keturioliktąją, vyko eilinis rajono tarybos posėdis, kurio metu tarybos nariams teko apsispręsti dėl daugiau kaip trisdešimties darbotvarkėje buvusių klausimų.

Rajono meras, pasidžiaugęs, kad atostogų metą – vasarą į posėdį susirinko 22 iš 25 tarybos nariai.

Posėdžio metu buvo pagerbti gimtadienius šventę tarybos nariai – Aurelija Lukošienė ir Kęstutis Grinys. Jiems buvo įteiktos gėlių puokštės, dovanos ir palinkėta visokeriopos sėkmės darbuose ir asmeniniam gyvenime, o taip pat tarybos veikloje.

Tradiciškai Molėtų rajono savivaldybės taryba pritarė siūlymui pakeisti Molėtų rajono savivaldybės 2015 metų biudžeto, vasario 20 d. sprendimu „Dėl Molėtų rajono savivaldybės 2015 metų biudžeto patvirtinimo“. Tiesa, šį kartą rajono savivaldybės biudžetas buvo keičiamas ne mažinant ar koreguojant, bet didinamas 28520 eurų ir perskirstomos lėšos tarp asignavimų valdytojų.

Rajono taryba patvirtino Molėtų rajono savivaldybės 2014 metų biudžeto vykdymo ataskaitą ir konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį.

Posėdyje buvo pritarta Molėtų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2014 metų veiklos ataskaitai.

Nieks neprieštaravo, kad būtų būtų suteiktos kasmetinės atostogos savivaldybės kontrolierei Elenai Putnienei.

Tarybos nariai, išklausę pranešimą, nutarė pritarti Utenos regiono integruotų teritorijų vystymo programos 2014–2020 m. projekto tikslams, uždaviniams, priemonėms ir veiksmams, numatomiems įgyvendinti Molėtų rajono savivaldybėje.

Palankiai buvo įvertintas ir projekto “Žvejybos rojaus” informavimo sistemos kūrimas” įgyvendinimo pristatymas, teigiamai apsispręsta dėl stojimo į Molėtų vietos veiklos grupę “Molėtų aitvarai” (partneriai juridiniai asmenys – Savivaldybė, Molėtų miesto bendruomenė Verslo asocijacija) ir delegavimo į grupės valdybą – Ritą Andreikėnienę, Karolį Balčiūną ir Borisą Jakovlevą.

Palankiai apsispręsta dėl stojimo ir atstovo delegavimo į žuvininkystės regiono vietos veiklos grupę – „Vilgaudos“ VVG – deleguoti vicemerą, kaip juridinio asmens – savivaldybės atstovą – Mindaugą Kildišių.

Taryba pritarė siūlymui patvirtinti:

Molėtų socialinės paramos centro specialiojo transporto paslaugos skyrimo, teikimo ir mokėjimo tvarkos aprašą; Molėtų socialinės paramos centro asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų teikimo ir mokėjimo tvarkos aprašą ir leido nustatyti Molėtų socialinės paramos centro teikiamų bendrųjų socialinių paslaugų kainas.

Buvo pritarta sudaryti Molėtų rajono savivaldybės peticijų komisiją: Borisas Jakovlevas, tarybos narys; Vida Kristina Valasenkienė, tarybos narė; Danielius Valiauga, tarybos narys; Irena Sabaliauskienė – Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėja;Virginija Žalienė – Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyriausioji specialistė ir patvirtino Molėtų rajono savivaldybės peticijų komisijos nuostatus bei paskyrė peticijų komisijos pirmininku Borisą Jakovlevą.

Taryba

Taryba pritarė siūlymui suteikti Molėtų gatvės pavadinimą Molėtų rajono Čiulėnų seniūnijos Kumelynės kaimo teritorijoje, Upės gatvės pavadinimą Molėtų rajono Čiulėnų seniūnijos Mindučių kaimo teritorijoje.

Taip pat buvo pritarta siūlymui leisti pakeisti: Liepų gatvės, esančios Molėtų rajono Dubingių seniūnijos Bijutiškio kaimo teritorijoje, geografines charakteristikas; Pušynėlio gatvės, esančios Molėtų rajono Luokesos seniūnijos Kijėlių kaimo teritorijoje, geografines charakteristikas bei suteikti: Įlankos gatvės pavadinimą Molėtų rajono Dubingių seniūnijos Žalktynės kaimo teritorijoje; Putinų gatvės pavadinimą Molėtų rajono Inturkės seniūnijos Mackonių kaimo teritorijoje.

Teigiamai buvo apsispręsta dėl bešeimininkio turto perėmimo Savivaldybės nuosavybėn ir jo įtraukimo į Savivaldybės turto apskaitą.

Taryba suteikė įgaliojimą savivaldybės Administracijos direktoriui  Sauliui Jauneikai dalyvauti Molėtų rajono savivaldybės atstovu uždarosios akcinės bendrovės „Molėtų šiluma“ neeiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime suteikimo.

Taip pat buvo apsispręsta dėl įgaliojimų Molėtų rajono savivaldybės atstovui dalyvauti uždarosios akcinės bendrovės Utenos regiono atliekų tvarkymo centro neeiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime suteikimo. Jie suteikti vicemerui Mindaugui Kildišiui. Į akcinės bendrovės Utenos regiono atliekų tvarkymo centro valdybą deleguotas savivaldybės administracijos direktorius S.Jauneika.

Taryba nutarė pakeisti Molėtų rajono savivaldybės 2015 metų privatizavimo fondo lėšų sąmatą, patvirtintą Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimu „Dėl Molėtų rajono savivaldybės 2015 metų privatizavimo fondo lėšų sąmatos patvirtinimo“.

Sprendimo  tikslas – pakeisti Molėtų rajono savivaldybės 2015 metų privatizavimo fondo lėšų sąmatą ir išlaidas paskirti savivaldybės nekilnojamojo turto remontui ir priežiūrai.

Taryba apsisprendė dėl Savivaldybės nekilnojamojo turto: esančio Molėtų m., Vilniaus g. 45, išnuomojimo viešojo konkurso būdu; dėl būsto, esančio Molėtų r. sav. , Giedraičių sen., Karklynės k. 2 a,nuomos rinkos kaina; dėl būsto, esančio Molėtų m., Inturkės g. 39-4, nuomos rinkos kaina; dėl būsto, esančio Molėtų m., Inturkės g. 39-3, nuomos rinkos kaina; dėl būsto, esančio Molėtų r. sav., Čiulėnų sen., Toliejų k., Žalioji g. 2, nuomos rinkos kaina; dėl būsto, esančio Molėtų m., Melioratorių g. 5-12, nuomos rinkos kaina; dėl būsto, esančio Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Vilniaus g. 32-3, nuomos rinkos kaina; dėl būsto, esančio Molėtų r. sav., Joniškio sen., Joniškio mstl., Dubingių g. 3-3, nuomos rinkos kaina.

Tarybos nariai nepritarė siūlymui „Dėl Savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais VšĮ Molėtų ligoninei“ pakeitimo ir „Dėl Molėtų rajono savivaldybės nekilnojamojo turto perdavimo VšĮ Molėtų r. pirminės sveikatos priežiūros centrui“ pakeitimo.

Buvo pritarta dėl viešajai įstaigai Alantos technologijos ir verslo mokyklai perduodamo dalininko įnašo.

Posėdžio metu buvo nuspręsta Vidą Valasenkienę, Molėtų rajono savivaldybės tarybos narę, deleguoti į Panevėžio teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą ir jai įgaliojimų suteikimo.

Tarybai buvo pateikta komisijos, tyrusios viešąjį laišką dėl Sporto centro darbo, informacija. Buvo konstatuota,  kad nėra gera darbinė atmosfera Sporto centre, stinga tarpusavio susikalbėjimo, bendrų sprendimų paieškos.

Išsamiau su sprendimais galima susipažinti savivaldybės tinklapyje

J.Bareikis

 

Sausio 16-oji, šeštadienis, diena su knyga

Sausio 16-oji, šeštadienis, 3 savaitė. Saulė teka 8.32 val., leidžiasi 16.26 val. Dienos ilgumas 7.54 val. Mėnulis (jaunatis). Vardadieniai: Marcelis, Norgailas, Norgailė. Savaitgalis su KNYGA 78 Lietuviškos Audio Knygos Visiškai NEMOKAMAI (atsisiųsk iškart!) Orai šiandien: Sausio 16-os dieną debesuota su pragiedruliais....

Sveikesnio gyvenimo receptai: kaip desertuose pakeisti cukrų?

Sausis – mėnuo, kai visi dar turime entuziazmo tesėti sau duotus naujų metų pažadus. Viena sričių, kurios naujų metų pažadai beveik niekada neaplenkia – saldumynų ir desertų vartojimas. Visgi visuotinai sutariama, kad radikaliai keičiami...

Šaltis taps vis nuožmesnis, eismo sąlygas sunkina snygis

Sausio 16-os dieną debesuota su pragiedruliais. Daug kur pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vietomis plikledis. Vakariniuose rajonuose kai kur pustys. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 6–11 m/s, pajūryje iki 13 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–15, šalies vakaruose...

Horoskopai sausio 16 dienai

AVINASGalima ypatinga pažintis su svetimšaliu, visiškai svetimos kultūros žmogumi. Nors tai ir nebus draugystė visam gyvenimui, šis susitikimas pakeis jus iš esmės. Atsiverkite naujoms idėjoms, ir stebuklas gali įvykti. JAUTISVenkite kraštutinumų. Šiandien - ramybės ir...

2021 metų spalva – giedrą vasaros dangų primenanti CUMULUS (Y354)

Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko ramybę spinduliuojančią žydrą spalvą „Cumulus“ (Y354). 2021 metų spalva ir spalvų kolekcija žadina viltį ir skatina kartu projektuoti giedresnę rytdieną. Ji skelbia: „Nesustokime. Priešaky – giedras dangus.“ Kokia ji –...

Sausio 14 dieną, ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, užregistruoti 43 eismo įvykiai

Sausio 14 dieną, ketvirtadienį, pirminiais duomenimis, užregistruoti 43 eismo įvykiai. Dėl neblaivaus vairuotojo kaltės – 1 įvykis (Vilniaus rajone). Viename eismo įvykyje sužeistas žmogus. Po vidurdienio, Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Marijampolė–Kalvarija (apledėjusi danga), tiesioje įkalnėje susidūrė...

Atliktas antikorupcinis vertinimas dėl COVID-19 skiepijimo proceso

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atsižvelgdama į temos valstybinę reikšmę bei aktualumą ekstremaliosios situacijos metu, taip pat reaguodama į visuomenės informavimo priemonėse pasirodžiusią informaciją apie galimus piktnaudžiavimo atvejus, atliko teisės aktų, reglamentuojančių COVID-19 skiepijimo tvarką,...

Trys gudrybės, kurios paįvairins namų SPA

Karantino metu daugelis prisiminė namų SPA – dažniau naudoja veido kaukes, daugiau laiko skiria odos atgaivinimui bei kitomis grožį puoselėjančiomis procedūromis. Tačiau jau įprastus ritualus pravartu paįvairinti ir iš turimų priemonių sukurti procedūras, kuriomis...

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

Besikeičiančios žiemos sąlygos, gausiau iškrentantis sniegas ir žema temperatūra vairuotojus ragina būti atsargesnius kelyje, rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo. Kitas svarbus saugaus dalyvavimo eisme žiemą...

Įsigaliojo naujos mokestinės vertės NT, jo vertė paaugo dešimtadaliu

Įsigaliojo naujos statinių mokestinės vertės. Visas Lietuvoje esantis registruotas ir įvertintas nekilnojamasis turtas, naujausiu Registrų centro vertinimu, vertas beveik 119 mlrd. eurų. Palyginti su praėjusių metų duomenimis, viso šalies nekilnojamojo turto vidutinė rinkos vertė padidėjo...

„Samsung“ pristatė naujausią savo flagmanų seriją  – sausio pabaigoje prasideda prekyba

Šį ketvirtadienį technologijų kompanija „Samsung“ pristatė naujausią savo flagmanų seriją – „Galaxy S21“, kurią sudaro trys modeliai: „Galaxy S21“, „Galaxy S21+“ ir „Galaxy S21 Ultra“. Be patobulintos aukščiausios klasės kamerų sistemos, šviesiausio ir išmaniausio...

Karantino smūgis verslui: ekspertų patarimai, kas gali pagelbėti sunkiu periodu

Statistika rodo, kad 2020 metų gruodį dėl sugriežtinto karantino beveik trečdalis verslo savininkų Lietuvoje susidūrė su veiklos apribojimais. Daugiausia nesklandumų patyrė paslaugų bei prekybos sektoriai, mat prastėjanti situacija šalyje privertė sustabdyti daugybės prekybos vietų...

Ekspertas pataria, kaip susitvarkyti kompiuterio darbalaukį – ir kam to reikia?

Kompiuterio darbalaukis vieniems – šventa vieta, kur laikomos tik pačios svarbiausios nuorodos ir dokumentai, o pas kitus ir velnias koją nusilaužtų. Technologijų ekspertai pastebi, kad tvarka kompiuterio darbalaukyje gali sutaupyti daug laiko ir nervų,...

Šiandien sausio 15-oji – Klaipėdos krašto diena

Sausio 15-oji, penktadienis, 3 savaitė. Saulė teka 8.33 val., leidžiasi 16.24 val. Dienos ilgumas 7.51 val. Mėnulis (jaunatis). N24.lt - NAUJAS! Vardadieniai: Paulius, Skirgaila, Snieguolė, Meda, Povilas. Datos: Klaipėdos krašto diena Sausio 15 d. švenčiama Klaipėdos atgavimo diena. Klaipėda – gilios istorijos...