Užgavėnės Dubingiuose

0
58

Ne paslaptis, kad kartais būna „privalomų“ švenčių, kurios ne itin laukiamos, tačiau būna ir tokių, kurios tęsia krašto tradicijas, sudaro galimybę jose būti betarpiškais dalyviais.

Dubingiškiai ir šiais metais namie neužsisėdėjo, o vėl susirinko į Užgavėnių šventę, kuri, kaip ir pridera, mūsų kraštui, aukštaitiškai padeda išvaryti žiemos demonus, pažadinti sukaustytą žemę. Šiemet šventėje Dubingiuose buvo ne žemaitiška Morė, o aukštaitiškas Gavėnas, kuris, aukštaičių papročių dėka, išvengė laužo liepsnų.

Kadangi, kaip nuo seno žinoma, blogosios dvasios bijo juoko ir triukšmo, visi smagiai juokėsi iš Kanapinio ir Lašininio kovos, šoko pagal Verbiškių mišraus vokalinio ansamblio „Virinta“ (vad. A.Žukauskas) bei Molėtų krašto armonikierių (vad. K.Kuzmickas) griežiamas melodijas. Visi drauge rinko originaliausią, linksmiausią ir pikčiausią Užgavėnių kaukę. Smagiai pašėlę, nugalėję Lašininį, vaišinosi čia pat kepamais blynais ir Lašininio šiupiniu. Miestelio aikštėje puikavosi Vaikų dienos centro vaikų pagamintų kaukių paroda.

Na, o vakare, kaip ir seniau Aukštaitijoje, visi rinkosi į vieną kaimo trobą, toliau linksmintis. Ta troba buvo pasirinkta Dubingių karčema. Čia susirinkusių laukė linksmi žaidimai, varžybos, įvairios rungtys ir Dranseikų šeimos kapelos (vad. K.Kuzmickas) atliekamos dainos, šokiai ir rateliai.

Renata Mažeikytė – Čeponinė, kaimo kultūrinės veiklos vadybininkė Duingiuose