Home Aktualijos Vaikų lūpomis

Vaikų lūpomis

0

Lietuvos gimtadienis

Valstybės Nepriklausomybės dieną vaikams paprasčiausia paaiškinti kaip valstybės gimtadienį. Tačiau du gimtadieniai iš eilės? Kažkokia painiava.

Kovo 11-oji – tikrai gimtadienis, nes po „dainuojančiosios revoliucijos“ 1990 m. vasario pabaigoje į Aukščiausiąją Tarybą išrinktas Sąjūdis kovo 11-osios posėdyje paskelbė, kad Lietuvos TSR Aukščiausioji Taryba vadinsis Lietuvos Aukščiausiąja Taryba, mūsų valstybė – Lietuvos Respublika, jos valstybiniai ženklai – Trispalvė ir Vytis. Tuoj pat priimami įstatymai, atkuriantys Lietuvos valstybę, senąją konstituciją, sugiedamas Lietuvos himnas – V.Kudirkos „Tautiška giesmė“. Tai tikras gimimo triumfas, gimė šių laikų Lietuva. Tad ir vadiname kovo 11-ąją Lietuvos gimtadieniu.

Vaikų lopšelio – darželio „Saulutė“ „Nykštukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Irena Bačiuliene pasitinka mane ant galvų užrištomis geltonomis, žaliomis ir raudonomis juostomis, simbolizuojančiomis vėliavą. Jie padainuoja dainą, skirtą Lietuvos gimtadieniui. Visi vaikai vienbalsiai sako, kad Lietuvos gimtadieni tikrai švęs. O kaip reikia švęsti ir ką per gimtadienį veikti savo mintimis pasidalino keli vaikai.

Erikas

Erikas: O man šiandien gimtadienis. Aš jį švęsiu sekmadienį picerijoj. Bet šiandien ryte man tėvai jau padovanojo dovaną, tai lėktuvėlį, kur galima skraidyti ir 7 bilietus. Trys net laimėjo! Ir Lietuva turi gimtadienį. Švenčiant jį reikia nupiešti žmogeliukus ir geltona, žalia, raudona. Lietuvai padovanoti galima dainą ir dovanų.

Nojus

Nojus: Aš jau švenčiau savo gimtadienį ir man tėvai padovanojo gaisrinės LEGO mašiną, o močiutė LEGO mašiną, kur taiso lempas, o iš kitos močiutės gavau policijos mašiną. Daug gavau dovanų. Žinoma, kad Lietuva turi savo gimtadienį. Jis kovo 11 dieną. Reikia visiems su štampukais pasidaryti Lietuvos vėliavą ant žando arba ant rankų, pasidaryti apyrankes, na kur geltona, žalia, raudona ir nunešti užkabinti galerijoje ant Gedimino stulpų. Iš kur žinau? Mačiau per žinias rodė! Ir aš švęsiu gimtadienį su apyranke.

Rokas

Rokas: kaip ir aš Lietuva turi savo gimtadienį, tik pamiršau kada. Manau, kad švęsiu, tik dar nežinau kaip.

Kajus

Kajus: savo gimtadienį aš švenčiau sausio 18 dieną. Gavau piniginę ir daug eurų. Visų neišleidau, bet dabar turiu mažai, nes daug mama skolinga. Lietuvos gimtadienį švęsti reikia su vėliava. Nereikia eiti į darbą, nes Lietuvos gimtadienis. O padovanoti… dainą.

Deimante

Deimantė: Aš namuose piešiau piešinį apie Lietuvą. Galvojau atnešti į darželį savo piešinį, kad kiti pažiūrėtų. Lietuva, manau, kad taip, švenčia savo gimtadienį. Ant namo kabina vėliavą. Taip ir švenčia gimtadienį. Reikia eiti į darbą, nes reikia darželyje atšvęsti gimtadienį. Kaip aš švęsiu? Mama sakė, kad nuvažiuosim į piceriją ir ką nors mums padarys iš vėliavos, nu kad būtų geltona, žalia, raudona.

Su švente!

 remimo-fondas-250x250

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra