Helovinas kasmet Lietuvoje švenčiamas vis aktyviau, o ypatingai – vaikų tarpe, kurie su tėvais skaptuoja moliūgus, ieško šiurpių herojų kostiumų, dažosi veidus ir keliauja pas kaimynus prašyti saldainių. Ne ką mažiau smagu ir tėvams, kurie dekoruoja namus voratinkliais, verda kraujo punčą, gamina raganos pirštelius ar vorų sausainius svečiams. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, parduotuvėse jau galima įsigyti Helovino prekių, kuriomis galėsite padekoruoti ne tik namus ar kiemą, bet ir šventinį stalą.
Paverskite namus paslaptingais
Kartais užtenka kelių akcentų, kad įprasta svetainė taptų tikra šiurpnakčio vietele, o juodi drabužiai ir šiek tiek grimo paverstų tėtį, mamą ir vaikus Adamsų šeimynėlės personažais. Laukiant šios nakties namuose dažiausiai šviečia žvakės, supasi voratinkliai ir juodi balionai, vaikų dekoruoti ir iškarpyti iš popieriaus šikšnosparniai, voriukai ar vaiduokliai. Pagrindine veikla šiurpiausią metų naktį tampa moliūgų pjaustymas, kuriame gali atsiskleisti visas vaikų kūrybiškumas: liūdni, linksmi, pikti, o kartais ir juokingi veidai papuošia namus ir tampa šventės akcentu.
Jeigu moliūgų pjaustymui vaikai dar per maži, galima iš anksto įsigyti svečiams reikalingo spalvoto popieriaus ir visiems kartu pasigaminti lauko žibintus arba šikšnosparnių girliandas, iš anksto atsispausdinus trafaretus. Dar lengvesnis variantas – kambaryje ištiesti keletą virvių ir segtukais prisegti vaikų iškarpytas figūrėles. Išlaisvinkite savo kūrybiškumą – net ant šluotos užmesta balta paklodė su už jos pastatytu ventiliatoriumi gali virsti plazdančiu vaiduokliu.
Siaubą keliantys skanėstai
Tradiciškai vaikai per Helovino šventę gauna dovanų saldainių, tad į stiklines vazas galima suberti spalvotus drakulos dantų, šikšnosparnių, smegenų, kaukolių ir kitokių šiurpių formų guminukus bei čiulpinukus, o dideliama dubenyje tiks apelsinai su išpieštais ant jų žievės veidais.
Smagių užkandžių galės pasigaminti ir patys vaikai – tereikės į „Oreo“ ar panašius kremu perteptus sausainukus įkišti plonų užkandžių lazdelių – štai ir voriuko kojos. O sausainių viršų patepkite riešutų sviestu ar išlydytu šokoladu ir iš mažų saldainukų įstatykite „akis“. Ant didelio padėklo galima vaikams pasiūlyti iš turimų daržovių išdėlioti kokį nors šiurpų žmogelį – žiedinis kopūstas tegul virsta jo garbanotais plaukais, salierų stiebeliai – rankomis, o visa kita – pagal kiekvieno fantaziją. Taip vėliau nereikės skųstis, kad vaikai nevalgo daržovių – pusės jų tikrai neliks. Net kai kurių ne itin mėgstami kiaušiniai bus tuojau pat suvalgyti, jei juos, kietai virtus, perpjausite per pusę ir papuošite tamsiomis alyvuogėmis lyg „voriukais“: tereikės vienos didesnės – pilveliui, mažesnės – galvai ir kelių iš alyvuogės išpjautų juostelių – kojoms.
Beveik tradiciniu Helovino skanėstu yra tapę ir raganų piršteliai – iš užminkytos sausainių tešlos vaikai galės juos patys suformuoti, vietoje nagų užlipindami migdolų drožles. O iškepusius sausainukus palei migdolinių nagų kraštus dar galima aptepti uogiene, jog atrodytų kaip kraujas.
Helovino šventei pasiruoškite iš anksto
Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, prieš renkantis moliūgą Helovino šventei, vertėtų atsižvelgti į jo rūšį: „Tiek vizualiai, tiek skoninėmis savybėmis moliūgų rūšys gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, šventinėms dekoracijoms puikiai tiks paprastasis moliūgas, o muskatinis moliūgas yra šiek tiek saldesnis bei išsiskiria maloniu kvapu ir žalios spalvos išore. Taigi, šios rūšies moliūgai puikiai tinka troškiniams, sriuboms, o taip pat įvairiems kepiniams bei saldumynams ruošti.“
Išpjausčius moliūgą specialistė rekomenduoja neišmesti jo minkštimo – galima jį užšaldyti ir užkonservuoti žiemai. „Jei dalį moliūgo jau spėjote panaudoti, likusį jo minkštimą apsukite maistine plėvele ir įdėkite į šaldytuvą – taip moliūgas išsilaikys dar bent savaitę. Moliūgą galima ir užsišaldyti, juk neretai didesnio dydžio daržovės nepavyksta sunaudoti vieno gaminimo metu. Supjaustykite moliūgą kubeliais, porcijomis sudėkite į maišelius ir užšaldykite, o vėliau galėsite panaudoti gamindami sriubas, troškinius, košes ar kepinius“, – rekomenduoja O. Suchočeva.
Ji taip pat primena, kad tiek elektroninėje parduotuvėje www.rimi.lt, tiek fizinėse, jau galima įsigyti prekių, skirtų Helovino šventei: „Turime tamsoje šviečiančių voriukų, voratinklių su vorais, kuriais puikiai padekoruosite namus. Šiurpią atmosferą sukurs ir žvakės: siūlome kelių spalvų kaukolių, moliūgų, juodų kačių ir juodų rožių formos. Na, o norintys susikurti gąsdinantį įvaizdį, gali įsigyti priklijuojamų tatuiruočių, kurios atrodys kaip užsiūtos žaizdos, dirbtinio kraujo bei kitų šiurpių kaukių ar aksesuarų.“
Parduotuvėse rasite ir skanumynų, skirtų Helovino šventei. „Galima įsigyti įvairių, itin žaismingai Helovino tematika dekoruotų saldainių, šokolado batonėlių, keksiukų. Tad, norint pradžiuginti vaikus, jau galima planuoti šventinius pirkinius ir nepasilikti šventės rūpesčių paskutinei minutei“, – rekomenduoja komercijos operacijų vadovė.
Ji priduria, kad visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse. „O akcijos laikotarpiu kuo daugiau apsipirksite „Rimi“ parduotuvėse, tuo daugiau „Mano Rimi“ pinigų uždirbsite kitą mėnesį – nuo 1 iki 2,5 proc. „Mano Rimi“ lygiai nustatomi pagal sumą, kuri buvo išleista praėjusį kalendorinį mėnesį“, – patikslina O. Suchočeva.