1.3 C
Molėtai
2023 / 03 / 28

Atskleidė, kokios odos problemos lietuvius kamuoja dažniausiai

Ar jau skaitėte?

Įsivyravus šaltiems orams odos ir plaukų priežiūra gali tapti iššūkiu siekiant išlaikyti geriausią jų būklę. Neretai vadovaujamasi bendromis, visuotinai žinomomis „taisyklėmis“, tinkamai neįvertinus individualių savo kūno poreikių. Ekspertė Ramunė Uosienė pastebi – išvengus kelių dažnų klaidų, rūpinimasis oda ir plaukais taps paprastesnis.

Atšalus orams griebiamasi maitinančių kremų

- Reklama -

Dažniausia odos priežiūros klaida šaltuoju metų laikotarpiu, anot BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertės Ramunės Uosienės – vos tik atšalus orams griebiamasi maitinančio kremo. Specialistė sako, kad ne visais atvejais toks žingsnis yra tinkamiausias. R. Uosienė perspėja, kad prieš pradedant naudoti maitinantį kremą, visų pirma reikėtų įsivertinti savo odos tipą, atsižvelgti į odos problemas.

„Dažna kiekvieno daroma klaida – odos sausumas maišomas su odos dehidratacija. Jeigu oda dienos metu pradeda blizgėti, atsiranda spuogelių, jaučiamas odos tempimas – odai trūksta drėgmės. Ji yra mišri, bet dehidratavusi. Jeigu oda yra visiškai lygi, niekada neatsiranda jokio blizgesio, ji yra plona ir jaučiamas sausumas – tokia oda išties yra sausa. Šis odos tipas labai dažnai būdingas brandesnio amžiaus žmonėms“, – pasakoja pašnekovė.

Lietuvoje dažniausiais pasitaikantis odos tipas – mišri oda. Tad mišrios odos savininkams arba kovojantiems su akne ekspertė pataria laikytis toliau nuo maitinančių kremų – jie gali paskatinti odos blizgėjimą bei naujų spuogų atsiradimą.

„Mišrios, į spuogus linkusios odos savininkams labai svarbu įsivertinti savo dienos rutiną ir tuomet nuspręsti, ar kremas tikrai reikalingas. Jei visą dieną praleidžiame ofise, studijose, iš taško į tašką judame automobiliu – pakaks naudoti įprastą drėkinantį veido kremą“, – įžvelgia ekspertė.

Maitinantį kremą R. Uosienė rekomenduotų tik tokiais atvejais, kai planuojama ilgą laiką praleisti šaltame ore, kadangi kremas padeda apsaugoti odą nuo žvarbos. Visgi riebiaodžiams labai svarbu prisiminti – vos tik grįžus namo kremą reikėtų nusiplauti.

Pamirštama rūpintis viso kūno oda

- Reklama -

Kalbant apie kitas odos zonas – viso kūno odą, rankas – beveik kiekvieno oda yra linkusi sausėti, ypač šaltuoju laikotarpiu. Pirmiausiai gali būti pajuntamas blauzdų sausėjimas, tad rudenį ir žiemą BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė rekomenduotų rinktis riebesnius kremus – viso kūno odai jie tikrai nepakenks.

„Dažniausiai riebių kremų vengiama, nes jie sunkiau susigeria į kūno odą. Visgi kosmetikai tobulėjant tikrai galime atrasti riebesnių kremų, kurie susigeria lengvai. Puikiu pasirinkimu gali tapti kremai, sudėtyje turintys taukmedžio sviesto, šlapalo, omega 3-6-9 rūgščių. Kiekvienas gali pasirinkti pagal savo poreikius. Svarbiausia, kad naudojamas kremas turėtų kokių nors drėkinamųjų medžiagų“, – komentuoja R. Uosienė.

Susiduriantiems su rankų odos sausėjimu, pravers barjeriniai kremai, sukuriantys nematomą apsauginę plėvelę ant rankų. Dažniau plaunant rankas, šie kremai taip greitai nenusiplaus. Šaltuoju laikotarpiu susiduriantiems su rankų įtrūkimais, atsirandančiomis žaizdelėmis, ekspertė pataria rinktis atstatomuosius, vadinamuosius „cica“ kremus.

„Atstatomieji kremai padeda atkurti odą, skatina žaizdelių gijimą ir sukuria barjerinį sluoksnį. Visais atvejais rankų odą geriau apsaugoti pavyks nepamirštant dėvėti pirštines.

Visgi susiduriama ir su tokiais atvejais, kai nė vieni kremai nepadeda pasiekti norimo rezultato. Tuomet geriausiai gali pagelbėti riebaus kremo ir specialių pirštinių naudojimas nakties metu. Pasitepę kremu ir naudodami vaistinėse specialiais parduodamas arba paprasčiausiai bet kokias turimas medvilnines pirštines, galime tikrai stipriai drėgme aprūpinti rankas“, – patarimais dalijasi specialistė.

R. Uosienė priduria, kad išties besirūpinantieji savo rankų oda, rimtesnių problemų neturinčias rankas gali išgydyti tokiais paprastais būdais.

Praleidžiami plaukų rutinos žingsniai

Dar vienas šaltojo sezono iššūkis – susėjantys ir įsielektrinantys plaukai. R. Uosienė pirmiausia pastebi, kad labai svarbu atskirti galvos odos sausumą ir plaukų sausumą. Galvos sausumą atpažįstame iš kelių požymių – atsiradusios pleiskanos, niežulys arba diskomfortas.

„Niežulys, atsiradusios raudonos dėmės gali signalizuoti apie tam tikras galvos ligas, kurios turėtų būti gydomos konsultuojantis su dermatologu ir naudojant gydomuosius šampūnus ar kitokias įtrinamas priemones. Visgi, jei galvos oda neturi pleiskanų, spuogų ar kitokių pakitimų ir vis tiek jaučiame sausumą – atsižvelgdami į savo galvos odos būklę turėtume pasirinkti tinkamiausią šampūną“, – atkreipia dėmesį BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė.

Dažnesniu galvos skausmu šaltuoju laikotarpiu tampa nepaklusnūs ir sausėjantys plaukai. Tad specialistė rekomenduotų peržiūrėti savo plaukų priežiūros rutiną ir būtinai įsivesti keletą papildomų žingsnių.

„Plaukų kondicionierių, tikriausiai, naudojame kiekvienas – kondicionierius ne tik drėkina plauką, bet ir palengvina jo iššukavimą. Visgi dar vienu rutinos žingsniu turėtų tapti plaukų kaukės naudojimas. Ja plaukus palepinti reikėtų bent jau savaitgaliais, kadangi jos poveikis netgi dar intensyvesnis nei naudojamų kondicionierių. Dar vienu puikiu plaukų lepinimo ritualu gali tapti aliejų naudojimas. Kai turime daugiau laiko, prieš plaukų plovimą jų galiukus galime patepti aliejumi, palaikyti, o vėliau pereiti prie galvos plovimo rutinos“, – dalijasi R. Uosienė.

Kovoje su sausėjančiais, nepaklusniais plaukais ekspertė išskiria ir nenuplaunamų plaukų priežiūros priemonių svarbą. Visgi pašnekovė pastebi, kad linkusieji pagudrauti – pavyzdžiui, naudoti tik nenuplaunamą priemonę, bet nenaudoti kondicionieriaus – norimų rezultatų nepasieks, tad kiekvienas individualios rutinos žingsnis yra svarbus.

Nesilaikoma rutinos

Siekiant turėti išpuoselėtus plaukus ir odą, ne mažiau svarbu jais rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė pirmiausia atkreipia dėmesį į subalansuotos mitybos svarbą. Visgi grožio puoselėjimui iš vidaus R. Uosienė išskiria ir kelis svarbiausius elementus, padedančius papildyti mitybą odai ir plaukams naudingomis medžiagomis.

„Visų pirma galėčiau išskirti geriamus kolageno papildus. Jų poveikis organizmui gerai žinomas ir nemažai ištirtas. Su kolagenu galime vienu šūviu nušauti du zuikius – pagerinti sąnarių ir odos būklę. Kolagenas yra baltymas, kuris natūraliai gaminasi organizme, tačiau senstant gaminama vis mažiau ir jo pradeda trūkti.

Kolagenas būna dviejų tipų – gyvulinės ir jūrinės kilmės. Iš esmės jų veiksmingumas ir įsisavinimas nesiskiria – kiekvienas pasirenka pagal save, kurį tipą maloniau vartoti. Rekomenduojama kolageno paros norma nėra žinoma, tačiau jaunesniems žmonėms pakaktų 2500 mg, brandesnio amžiaus moterims paros norma gali siekti iki 10000 ar net 12000 mg“, – apžvelgia pašnekovė.

R. Uosienė išskiria ir kelis kitus grožį puoselėjančius papildus – antioksidantai ir geriamoji hialurono rūgštis. Hialurono rūgštis, pasak pašnekovės, yra mažiau ištirta nei kolagenas, tačiau gerdami jos papildus tikrai nepakenksime savo organizmui. Kolagenas padeda stangrinti odą, o hialuronas – drėkina organizmą iš vidaus. Tiesa, vartojant hialurono rūgštį reikėtų suvartoti ir daugiau skysčių. Taip pat minėtieji antioksidantai – ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir stabdo senėjimo procesus. Visgi specialistė atkreipia dėmesį ir į kitų vitaminų bei mineralų vartojimą kasdienoje.

„Bet kuriam žmogui, šaltuoju metu atėjusiam į vaistinę teirautis apie maisto papildus, tikrai būtiniausiai rekomenduotume žuvų taukus, vitaminą A, E, C ir D ir antioksidantus. Slenkant plaukams, svyruojant nuotaikoms, jaučiant nuovargį, pirmiausiai turėtume susimąstyti dėl vitamino D trūkumo. Lietuvoje jo trūksta beveik visiems“, – dalijasi R. Uosienė.

Visgi ekspertė pastebi, kad labai dažnais atvejais, tiek vartodami įvairius papildus, tiek ir naudodami odos ar plaukų priežiūros priemones, neretas tikisi greitai matomo efekto. R. Uosienė atkreipia dėmesį, kad efektas gali būti jaučiamas tik reguliariai laikantis tam tikrų rutinų. Dažniausiai maisto papildų kursas būna trys mėnesiai. Pirmasis efektas gali būti jaučiamas po vieno mėnesio reguliaraus papildų vartojimo. Su grožio priemonėmis – pirmųjų rezultatų taip pat nereikėtų tikėtis vos po vieno naudojimo, jų laukimas gali užtrukti iki kelių mėnesių.

Kviečia atlikti odos ir plaukų tyrimus vaistinėse

Siekiant pasirinkti tinkamiausias veido ir plaukų priežiūros priemones šaltajam sezonui, pagelbėti gali vaistinėse atliekami veido odos būklės ir galvos odos bei plauko būklės įvertinimai. Apsilankyti ir atlikti įvertinimus vaistinėse pavyks kiekvienam patogiu metu. Norintiesiems tereikia užsiregistruoti telefonu arba internetu.

Atliekant veido odos būklės tyrimą nustatomas individualus veido odos tipas, papasakojama apie taisyklingą veido priežiūrą, parenkami tinkamiausi odos priežiūros produktai. Pasitelkiant profesionalią įrangą ir atliekant galvos odos bei plauko būklės įvertinimą galvos oda ir plaukai matomi padidinus juos iki 400 kartų. Įvertinimo metu gali būti pastebimos pleiskanos, užsikimšusios galvos odos poros, kitokie pakitimai.

„Tamro Baltics“ yra viena iš pirmaujančių farmacijos mažmeninės prekybos įmonių Baltijos regione, vykdanti veiklą per 236 BENU vaistines Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. BENU vaistinių klientai gali rinktis iš plataus nuosavų prekių ženklų produktų asortimento, taip pat pasinaudoti plačiu papildomų vaistinės teikiamų paslaugų spektru. BENU dirbantys specialistai savo lankytojus aptarnauja rūpestingai ir kvalifikuotai, teikia profesionalias konsultacijas sveikatos klausimais.

Gintarė Dragūnaitė
Kūrybos ir skaitmeninės medijos projektų vadovė

spot_img

Horoskopai kovo 28 dienai

AVINASPagalvokite, ar iš tiesų bėgate teisinga linkme. Tik vienas mažas žingsnelis į šalį gali jus šiandien negrįžtamai išvesti iš kelio. Kyla pačių įvairiausių ir netikėtų kliūčių, tad nervintis bus dėl ko. JAUTISŠiandien turite sunkumų. Atrodo,...

Muzikos prekių e.parduotuvė nedeklaravo daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad atlikus e.parduotuvės, kurioje prekiaujama vinilinėmis ir kompaktinėmis plokštelėmis, audio kasetėmis bei įvairia atributika, kontrolę, nustatyta daugiau nei 300 tūkst. eurų nedeklaruotų pajamų ir 60  tūkst. eurų mokesčių. Iš...

Daugėja lietuvių keliaujančiųjų gydytis svetur

Tarpvalstybinė sveikatos priežiūra palengva atsigauna po koronaviruso pandemijos sukrėtimo. Praeitais metais pastebimai padaugėjo gyventojų prašymų kompensuoti išlaidas už kitose Europos šalyse suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, įsigytus vaistus ar medicinos pagalbos priemones, praneša Valstybinė ligonių...

Sukčiai iš moters išviliojo 191 397 eurus

Kovo 26 d. Vilniaus apskr. VPK gautas moters (gimusios 1973 m.), pranešimas, kad nuo 2022 m. gegužės 25 d. socialiniuose tinkluose susipažino su vyru iš Prancūzijos, kuris iki šių metų kovo 20 d. apgaule...

ORAI: Šiandien daugelyje rajonų trumpi krituliai, daugiausia lietus

Šiandien daugelyje rajonų trumpi krituliai, daugiausia lietus. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Antradienį daug kur krituliai, vyraus sniegas. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, dieną kai kur gūsiai 15–18...

Horoskopai kovo 27 dienai

AVINASBūkite atidus! Kažkas seka jūsų pėdomis sulaikęs kvėpavimą ir tikisi, kad jūs pagaliau padarysite lemiamą klaidą. Toliau įvykiai vystysis savaime ir bus sunkiai valdomi. Slaptus santykius ar romantišką flirtą bus sunku išlaikyti paslaptyje. JAUTISNedarykite klaidų...

Policijos pareigūnai primins dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojams jų atsakomybę

Dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai yra viešojo judėjimo dalyviai. Jiems galioja nustatytos taisyklės, o už jų nesilaikymą skiriamos baudos nuo 10 iki 230 eurų. Tam, kad dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai patys išvengtų nelaimių...

Sukčiai eina koja kojon su technologijų pažanga, tik ją naudoja nusikalstamiems tikslams

Galimybe, naudojantis informacinėmis technologijomis išspręsti įvairias situacijas net neišeinant iš namų, kasdien naudojamasi vis plačiau. Ji tarnauja žmonių patogumui ir operatyvumui. Tačiau šia galimybe taip pat naudojasi bei prie sparčiai besivystančios technologijų pažangos prisitaiko...

Molėtų rajone nuo kelio nuvirtusiame traktoriuje rastas mirtinai traumuotas vyras

Kovo 25 d. apie 17 val. 59 min. Molėtų r., Kaniūkų k., pastebėtas nuvažiavęs nuo kelio į griovį traktorius „Belarus 1025 Turbo“, kurio viduje rastas mirtinai traumuotas (prispaustas) vyro (g. 1967 m.) kūnas. Pradėtas ikiteisminis...

ORAI: Dieną protarpiais lietus. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos

Sekmadienio naktį daug kur trumpai palis. Vietomis tvyros rūkas. Vėjas pietvakarių, pietų, 3–8 m/s. Žemiausia temperatūra 2–7 laipsniai šilumos. Dieną protarpiais lietus. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Pirmadienio naktį vietomis,...

Horoskopai kovo 26 dienai

AVINASJūsų laukia kažkokie bendri projektai darbe. Ir tikimasi, kad jūs būsite anaiptol ne tik pasyvus vykdytojas. Svarbiausia, kontroliuokite savo nuotaikas! Būtų apmaudu, jei dėl jūsų kaprizų žlugtų geras sumanymas. JAUTISŠiandien esate linkęs sugerti blogas svetimas...

Vienas išsiugdytas įprotis jus gali padaryti laimingesniais

Ekspertai patvirtina, kad vien pasidaliję kukliu turtu su kitu ar gerai išsimiegoję galite šypsotis daugiau nei turtingiausias pasaulio žmogus. Psichoterapeutė-psichologė Genovaitė Petronienė ir vienos iš Lietuvos veikiančių vaistinių tinkų vaistinės vedėja Inga Norkienė pažėrė...

Prancūzijos įkvėptos „Iki“ konditerijos naujienos: nuo elegantiškų eklerų iki klasikinių tortų

Prekybos tinklas „Iki“ atnaujino pavasario konditerijos bei kepinių asortimentą, kurį papildė prancūzų konditerio Thierry Lauvray kruopščiai sukurti elegantiški desertai ir net kelių rūšių pikantiški skanėstai. „Pagaminta IKI“ linijos naujienos yra skirtos tiek ypatingoms progoms,...

ORAI: Šiandien daug kur numatomas trumpas, daugiausia nedidelis lietus, galima perkūnija

Šiandien daug kur numatomas trumpas, daugiausia nedidelis lietus, galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 11–16, vakariniame šalies pakraštyje 7–10 laipsnių šilumos. Sekmadienio naktį daug kur numatomas trumpas lietus, dieną daugelyje rajonų protarpiais palis....

Horoskopai kovo 25 dienai

AVINASProtingais žodžiais ir nuoširdžiu dėmesiu šiandien bene kiekvieną priešininką patrauksite į savo pusę. Atminkite, jus gali pražudyti skubotumas! Būtinai susitikite su senu draugu ar bent paskambinkite jam. JAUTISNeribotų galimybių diena. Tik bus sunku tai suvokti,...

„Iki“ tyrimas: 6 iš 10 pirkėjų renkasi tą parduotuvę, kurioje galioja jiems aktualios akcijos 

Prekybos tinklo „Iki“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad planuodami, kurioje parduotuvėje apsipirkti, dažniausiai lietuviai renkasi tą, kurioje jų mėgstamiems produktams yra taikomos akcijos. Jas, kaip svarbiausią kriterijų, nurodė net 61 proc. apklausos dalyvių. Nuolaidų...

Puošiame namus ir Velykų stalą: specialistė pataria, kaip neišlaidaujant susikurti šventinę nuotaiką (receptas)

Norint gyventi tvariau ir sutaupyti, verta pradėti nuo savo aplinkos. Juk vietoje to, kad kasmet pirktume vis naujus papuošimus šventėms, galime juos susikurti patys iš jau turimų daiktų, gamtoje randamų augalų ar net maisto...

ORAI: Šiandien lietus

Šiandien lietus. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s, vakariniuose rajonuose vakare kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–15, pajūryje 7–9 laipsnių šilumos. Šeštadienį daug kur protarpiais lietus. Temperatūra naktį 2–7, dieną 9–14, pajūryje 6–8 laipsniai...

Horoskopai kovo 24 dienai

AVINASGerai pasvarstykite, ar verta dalyvauti artėjančiame renginyje. Bėdos dėl to neturėsite, bet naudos - taip pat. Būtų gerai užsiimti tik tokia veikla, kurią galite pats kontroliuoti. JAUTISŠiandien užsiimkite tik prasmingais darbais, aiškiai įsivaizduodamas siekiamą rezultatą....

Patarimai, kaip užsiregistruoti ten, kur eilė pas gydytoją trumpesnė

Ilgos eilės pas gydytojus specialistus – opi šių dienų problema. Vis dėlto ligonių kasų gaunami gyventojų paklausimai dėl eilių taip pat rodo, kad neišnaudojame visų galimybių pas gydytojus patekti greičiau. Mat ne visi žino,...

Treji metai nuo pandemijos pradžios: mažėja vagysčių, tačiau gyventojai labiau kenčia nuo vandens, namus...

Per pastaruosius trejus metus žmonių gyvenime vyko daug pokyčių. 2020 metų kovo mėnesį, prasidėjus COVID-19 pandemijai Lietuvoje, žmonės kelis mėnesius laiką leido tik namuose. Vėliau gyvenimas laisvėjo, gyventojai grįžo į darbus, buvo pradėtas taikyti...

Verslo sėkmės istoriją sostinės centre kuria įmonės iš visos Lietuvos

Vilniaus centre įsikūrusio prekybos centro CUP strategijos dalis – po vienu stogu telkti stiprius, aktyvią rinkodarą vykdančius prekių ženklus. Tai užtikrina ilgalaikę partnerystę, sinergiją bei augimą. Tarp tokių prekybos centro nuomininkų – ne tik...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS