10.2 C
Molėtai
2023 / 10 / 01

Darbuotojų motyvaciją ir darbo našumą efektyvina drąsūs sprendimai

Ar jau skaitėte?

Apie tai, kad pandemija paskatino tiek vadovų, tiek darbuotojų požiūrio į darbo procesus pokyčius, kalbama jau kurį laiką – vis daugiau dėmesio skiriama darbo ir gyvenimo balanso išlaikymui, inovatyvių sprendimų bei technologijų diegimui, motyvaciją keliančių sistemų spartinimui bei geros psichologinės būklės palaikymui. Nors nuo liepos pradžios karantinas Lietuvoje atšaukiamas, šie aspektai vis dar laikomi vienais pagrindinių sveikos ir produktyvios darbo aplinkos elementų, kuriuos, nebijodamos eksperimentuoti, drąsiai taiko vis daugiau įmonių.

- Reklama -

Idėjos virsta drąsiais eksperimentais

Kaip pasakoja teisės firmos „Sorainen“ administracijos vadovė Leda Iržikevičienė, pandemijos atnešti pokyčiai stipriai palietė ir profesinių paslaugų įmones. Anot jos, kai prasidėjo karantinas ir daugelis darbuotojų ėmė dirbti iš namų, darbdaviai buvo priversti ieškoti greitų sprendimų, kurie užtikrintų, kad komandos darbas būtų sklandus, produktyvus ir nekeltų papildomų iššūkių.

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ administracijos vadovė Leda Iržikevičienė.

„Apie tai, kaip reikėtų dirbti nuotoliniu būdu mes kalbėjome jau seniai ir bandėme įvairias biuro politikas. Mūsų organizacijos kultūroje svarbu pasitikėjimas, atvirumas ir rezultato siekimas, todėl didžiausias iššūkis buvo užtikrinti sklandų darbuotojų bendradarbiavimą ir tarpusavio bendravimą. Nors laikėmės pozicijos, kad bendradarbiavimas biure yra geresnis, nes galime susitikti, turėti formalias ir neformalias diskusijas, perėjimas prie nuotolinio darbo buvo labai sklandus“, – sako L. Iržikevičienė.

Ji pabrėžia, kad karantinas išmokė visus – nuo klientų iki susijusių organizacijų atstovų – produktyviai dirbti nuotoliniu būdu. Negana to, tam tikras sutartis pavyko įgyvendinti net ir neturėjus fizinio kontakto su klientais. Šiuo metu, pasak L. Iržikevičienės, tai tampa norma, nes ir patys klientai pradėjo labiau vertinti savo laiką ir lankstumą.

„Manau, kad mūsų įgyvendinami pokyčiai turės nemažai įtakos teisinių ir mokestinių paslaugų srityje. Ir ateityje greičiausiai dirbsime hibridiniu būdu, todėl jau dabar diskutuojame, kaip visa tai atrodys. Darbuotojai nori dirbti ir iš kitų Europos šalių, kokybiškai derinti darbo ir poilsio laiką. Tam tikrus klausimus dėl hibridinio darbo ateityje mes dar turėsime išspręsti, o šiuo metu eksperimentuojame ir dirbame be taisyklių. Dabar esame nuostabioje bandymų fazėje, kai ieškome abipusiai geriausių sprendimų“, – apie savaime atėjusius didelius pokyčius kalba L. Iržikevičienė.

„Sorainen“ administracijos vadovė akcentuoja, kad vadovai turi savo pavyzdžiu rodyti, kaip dirbti hibridiniu būdu, todėl tinkamas pavyzdys artimiausiu metu gali tapti svarbesniu, nei įmonės taisyklės. Pasak jos, šiuo metu organizacija tikslingai juda šiuo keliu – mažiau taisyklių ir lengvesnis darbas žmonėms.

- Reklama -

Individualūs darbo vietos pasirinkimai užtikrina aukštus rezultatus

„Labai svarbu pasitikėti žmonėmis ir leisti jiems dirbti organizacijos ir jos klientų sėkmei. Laikantis tokio požiūrio, labai išsigrynina vidinė organizacijos kultūra, kurioje svarbu pasirinkimo laisvė ir orientacija į tikslą ir klientus, o ne būdai, kaip to siekiama“, – svarsto L. Iržikevičienė.

Per karantiną „Sorainen“ savo darbuotojams skyrė po 400 eurų darbo vietos įkūrimui namuose, mat dauguma darbuotojų dirbo iš namų. Dalis žmonių, kuriems lengviau susitelkti į darbą biure, pasiliko prie įprasto darbo stiliaus, tačiau atsižvelgiant į pandeminę situaciją, nuolat būdavo ir vis dar yra užtikrinamas jų saugumas.

L. Iržikevičienė pripažįsta, kad pandemija paspartino darbo organizavimo pokyčius visame pasaulyje ir vadovai turi išmokti naujų įgūdžių kaip sutelkti komandą, efektyviai komunikuoti, adaptuoti organizacijos kultūrą.

„Dalis darbuotojų, kurie namuose turi mažų vaikų, tiek karantino metu, tiek dabar, renkasi darbą iš biuro, nes jame gali susikaupti. Žmonės patys planuodami savo laiką, į darbo procesus žvelgia labai atsakingai ir dėmesingai. Esame surinkę komandoje tikrus profesionalus, kuriems rezultatas yra svarbus, todėl nereikėjo jokių griežtų kontrolių ar kitų ribojančių sprendimų priėmimo“, – apie hibridinio darbo rezultatus kalba ji.

Energijai pakelti – laisvos penktadienio popietės

L. Iržikevičienė pripažįsta, kad nors karantinas privertė imtis esminių darbo organizavimo permainų, tačiau kartu įkvėpė ieškoti naujų būdų, kaip padėti darbuotojams pakelti energijos lygį po ilgo karantino.

„Nuo vasaros pradžios išbandome dar vieną naujovę – dovanojame penktadienio popietes visuose savo 4 šalių biuruose, todėl vasaros mėnesiais mūsų darbo savaitė sutrumpėjo iki 4,5 dienos. Tikimės, kad tai padidins darbuotojų motyvaciją bei produktyvumą ir po gero poilsio „ilgesniais savaitgaliais“ jie užtikrins dar geresnes paslaugas klientams. Šiuo metu aktyviai keičiamės patirtimis ir kalbamės apie tai su klientais. Kol kas visi tokia tvarka patenkinti, rezultatai puikūs, todėl jei toks modelis pasiteisins – galėsime ir kitą vasarą pratęsti šią praktiką“, – pasakoja L. Iržikevičienė.

Maratonas svarbiau nei sprintas

Pasak „Sorainen“ administracijos vadovės, pandemija taip pat privertė iš naujo pasižiūrėti į savo emocinę ir fizinę sveikatą. Anot jos, šiuo metu darbdaviai ypač vertina darbuotojų gerbūvį, o įmonių žmogiškųjų išteklių skyriuose pradeda dirbti sveikos gyvensenos (angl. „well-being“) specialistai.

„Visus šiuos metus esame paskyrę sveikos gyvensenos vystymui ir kiekvieną mėnesį aptariame tam tikrą sveikatingumo temą: emocinę sveikatą, dėmesingumą, fizinį aktyvumą, sveiką mitybą ir kitus svarbius aspektus. Visa tai ne tik atspindi mūsų komandos vertybes, bet ir leidžia užtikrinti artimą ryšį su kolegomis bei geresnę jų savijautą, kas turi nemažą įtaką produktyvumui. Tikėtina, kad šis sprendimas pamažu taps natūralia mėnesio plano dalimi“, – pasakoja ji.

Anot L. Iržikevičienės, profesinių paslaugų įmonėse dažnai dirba stiprūs ir ambicingi profesionalai, kurie kartais savo asmeninį laiką paskiria kuo aukštesnių rezultatų siekimui, o tai gali atsispindėti darbo bei gyvenimo balanso taisyklių nesilaikyme.

„Žmones, siekiančius geriausių rezultatų, neskatiname būti sprinteriais, o mokome tapti maratonininkais ir nepatirti greito perdegimo. Papildoma edukacija iš darbdavio turėtų būti proaktyvi, todėl kviečiame ne tik į paskaitas apie dėmesingumą, meditaciją, sveiką mitybą ir kitus dalykus, bet ir į specialias treniruotes. Tai yra naujas poslinkis organizacijose, todėl personalo ir vadovų vaidmuo čia yra itin svarbus“, – pabrėžia L. Iržikevičienė.

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ administracijos vadovė Leda Iržikevičienė

spot_img

Kaip sutaupyti gaminant maistą ant kaitlentės? Kelios klaidos sąskaitas gerokai padidina

Rudenėjant maisto gamyba nuo grilio vėl grįžta į namus. Ant kaitlentės vis dažniau atsiduria troškiniai, sriubos, pradeda virti obuolienės. Kaip pasirūpinti, kad dėl to neišaugtų elektros energijos sąskaitos? Prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė...

7 daržovės, kurių geriau nedėkite į šaldytuvą – ten jos suges greičiau

Ką tik apsirūpinote daržovių atsargomis? Pirmasis dažno instinktas grįžus namo – sudėti jas į šaldytuvą, daržovėms skirtą stalčių. Tačiau „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė įspėja, kad kai kurios gėrybės negali pakęsti...

Gydytojas Valerijus Morozovas atskleidžia: kodėl reikalingi arba nereikalingi maisto papildai?

Anot mokslininkų, imuninė organizmo apsauga yra sudėtingas procesas, priklausantis nuo įvairių veiksnių, tačiau, daugelio įsivaizdavimui, jį sustiprinti galėtų vien tik papildai. Rudenį vaistinėse vis prašoma „ko nors imunitetui“ arba savarankiškai įsigyjama papildų, kurių ne...

V. Sinkevičius apie Baltijos jūroje palaidotus sprogmenis: situacija grėsminga

Pasibaigus konferencijai „Mano Baltija“, jos sumanytojas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Virginijus Sinkevičius įvardija esminius renginio metu priimtus įsipareigojimus Baltijos jūros būklei gerinti. Jis taip pat pabrėžia, kad konferencijoje...

Jei saugote savo širdį ir kraujagysles, rinkitės liesiausias kiaulienos dalis: toks troškinys patiks visai...

Jei per vasaros karščius pietums ir vakarienei dažnai rinkdavomės lengvas salotas, vėstant orams taip ir traukia aromatingi mėsos troškiniai, kurių kvapas iškart pasklinda po visus namus. Nebrangi ir populiari kiauliena tinkama greitai paruošiamiems pietums...

„Iki“ pataria: spaudžiate morkų sultis? Neišmeskite tarkių – 3 idėjos, ką skanaus iš jų...

Pigios, skanios, maloniai traškančios ir puikiai tinkančios tiek garnyrams, tiek desertams – morkos puikuojasi tarp mėgstamiausių lietuvių daržovių. Dažnas mėgsta savo organizmą palepinti ir morkų sultimis, po kurių likę tarkiai paprastai keliauja į šiukšliadėžę....

Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo sveikas ir nebrangus receptas – pasinaudokite ypač skanių ir greitų kiaušinių...

Jau kurį laiką socialiniuose tinkluose neslūgsta milžiniškas susidomėjimas keptų kiaušinių su feta receptu, kuris pateisina įvairiausius lūkesčius: pigu, greita, paprasta ir be galo skanu. Šiam netradiciniam įprastų pusryčių variantui reikės vos kelių produktų, iš...

Partiniuose reitinguose štilis: socialdemokratai išlieka patraukliausiu pasirinkimu Seimo rinkimams

Jei Seimo rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, didžiausią tikimybę juos laimėti toliau turi opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Tai rodo „Lietuvos ryto“ užsakymu rugsėjo 14–23 dienomis atlikta bendrovės „Vilmorus“ apklausa. Naujausių apklausų duomenimis, už LSDP balsuotų...

ORAI: Temperatūra kris žemyn beveik 10 laipsnių

Šiandien Lietuvoje daugelyje rajonų trumpas lietus. Vėjas vakarinių krypčių, 9–14 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 16–20 laipsnių šilumos. Sekmadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpai palis. Vėjas vakarinių krypčių, 7–12 m/s, pajūryje gūsiai...

Horoskopai rugsėjo 30 dienai

AVINASKai visos priemonės jau išbandytos ir nepadėjo, gali išgelbėti paprasčiausias užsispyrimas. Kiek galite laikykitės laiko ir praktikos patikrintų veiklos metodų. Šiandien netinkamas metas eksperimentuoti. JAUTISKodėl taip negatyviai mąstote? Šiuo metu tikitės tik blogiausio ir tikrai...

Netaisyklinga laikysena, nusilpę raumenys bei viršsvoris – pasyvaus gyvenimo būdo pasekmės: kaip jas taisyti...

Pamažu vėstant orams, dauguma grįžtame prie senų įpročių – sėslesnio laisvalaikio ir tingių vakarų priešais ekraną, žiūrint mėgstamus serialus. Dažni vasaros bičiuliai riedučiai, tinklinio kamuoliai bei dviračiai lieka dulkėti sandėliukuose, o pažadai reguliariai lankytis...

Su seksualinio smurto aukomis dirbantys specialistai susivienijo – kuriamas Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą...

Smurtas vis dar išlieka viena opiausių mūsų visuomenės problemų. Lietuvoje egzistuoja labai daug ir įvairių smurto rūšių. Viena jų – seksualinė prievarta. Su nukentėjusiais nuo seksualinio smurto daugelį metų dirbančios nevyriausybinės organizacijos bei jų...

„Iki“ pataria: 8 taisyklės, kad rankšluosčiai būtų ne tik švarūs, bet ir ypač purūs...

Pastebėjote, kad laikui bėgant rankšluosčiai jau nebėra tokie minkšti ir purūs? Galbūt net nėra malonu juos liesti, o pluoštas tapo šiurkštus? Dar nebūtina jų nurašyti – padėtį pataisyti galite teisingai juos skalbiant. Pasak Vaidos...

Spalio 10-ąją Lietuva nušvis žaliai – skelbiama akcija „Žalia šviesa gyvenimui“

Nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ kviečia kartu paminėti spalio 10-ąją – Pasaulinę psichinės sveikatos dieną – ir rengia akciją „Žalia šviesa gyvenimui“. Ja norima atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę bei emocinę sveikatą. Vis dar...

„Dievų vaisius“, bet nekainuoja nė euro: paaiškino, ar reikia lupti persimoną ir kaip jį...

Azijoje „dievų vaisiumi“ vadinami persimonai – sveiki, nebrangūs ir be galo skanūs, galintys net gelbėti nuo noro smaližiauti saldumynais. Jau ne vieną rudens sezoną kartu su obuoliais, kriaušėmis, slyvomis, vynuogėmis persimonai tampa įprasta ir...

„Rimi“ pirkėjai saugojo gamtą ir sutaupė apie 5 mln eurų: prekių krepšelyje vis dažniau...

Kasmet rugsėjo 29 d. minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena. Maisto švaistymas yra viena opiausių globalaus pasaulio problemų, prisidedanti prie pasaulinio bado augimo, vertingų išteklių eikvojimo bei dar didesnės žalos, daromos aplinkai. 2021...

Prinokusį melioną išsirinkti bus vieni niekai – tereikia įvertinti 4 dalykus

Saldus ir sultingas melionas – tikras džiaugsmas skonio receptoriams. Tačiau renkantis, laikant namuose ir ragaujant šiuos vaisius pravers atidumas. Prekybos tinklo „Iki“ žinovai pasidalijo keletu patarimų, kaip kaskart išsirinkti prinokusį melioną ir su kuo...

ORAI: Penktadienio dieną nelis

Penktadienio dieną nelis. Vėjas pietinių krypčių, 6–11 m/s. Temperatūra 22–27 laipsniai šilumos. Šeštadienį daug kur trumpai palis. Vėjas naktį pietų, pietvakarių, 6–11 m/s, dieną vakarinių krypčių, 8–13 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 12–17,...

Horoskopai rugsėjo 29 dienai

AVINASGalia, kurią dabar laikote rankose - lyg dviašmenis kalavijas. Viena vertus, tai jūsų sėkmės laidas, kita vertus, gali būti žlugimo pradžia. Viskas priklausys nuo jūsų sprendimų. Saugokitės trumparegių karštakošių ir kvailo varžymosi. JAUTISJums reikia pasitarti...

Gydytoja paaiškina: kodėl neverta vengti plaukų priežiūros priemonių su parabenais ar sulfatais?

Vasara, mūsų džiaugsmui, prasitęsė ir pirmąjį rudens mėnesį, bet jei odą jau įpratome saugoti nuo saulės, tai plaukai keletą mėnesių turėjo ištverti ir karštus jos spindulius, ir sūrų jūros vandenį. Gydytoja dermatovenerologė – trichologė...

Patirkite Jordaniją: nakvynė dykumoje, žemiausia vieta žemėje, unikali virtuvė ir istorinės vietos 

Jordanija – puiki vieta pažinti Artimuosius Rytus, o į keliones patirtis leistis rudenį ir žiemą bene geriausias laikas. Šlovinga senovės architektūra, ypatinga miestų atmosfera, giluminis nardymas, gardus vietinis maistas, įspūdingos šventos vietos, Raudonoji ir...

Dietologė atkreipia dėmesį: yra kelios cukraus rūšys, kurias būtina skirti sveikatai palankioje mityboje

Diskusijose apie sveikatai palankią mitybą cukrus beveik visuomet yra smerkiamas ar net vadinamas „baltąja mirtimi“. Tačiau gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad cukrus, kaip ir kiti angliavandeniai, organizme skaidomas iki gliukozės, kuri yra...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS