6.2 C
Molėtai
2024 / 04 / 16

Finansai po didžiųjų metų švenčių: kaip greitai atsigauti?

Ar jau skaitėte?

Nuo lapkričio pabaigos prasidėjusi kalėdinių pirkinių karštinė palietė bene kiekvieną. Šventėms pasibaigus, pažvelgus į sąskaitos likutį gali apimti nerimas. Specialistai teigia, kad tai – normalus kasmetinis reiškinys, tiesiog reikia mokėti su juo tinkamai susitvarkyti.

- Reklama -

Nesijauskite kalti

Nors, pamačius savo sąskaitos likutį ar panaudotą sumą iš kreditinės kortelės, dažnai pradedama gailėtis ar išgyventi dėl patirtų išlaidų, iš tiesų neturėtumėte jaustis kalti. Kiekvienais metais kalėdinis laikotarpis finansiškai būna išskirtinai nelengvas net ir patiems drausmingiausiems žmonėms. Neturėtume sau priekaištauti dėl sau, draugams ar giminėms išleistų pinigų. Jų jau nesusigrąžinsime, tad reikia žiūrėti į priekį ir gerai apgalvoti tolimesnius savo veiksmus.

Nerimas ar kaltės jausmas gali tapti neracionalių sprendimų priežastimis. Tad, pirmiausia, patartina nusiraminti, išanalizuoti savo tikrąją finansinę padėtį ir pagalvoti, kur iš tiesų galima sutaupyti per daug nenuskriaudžiant savęs ir savo šeimos.

Taupykite

Pats elementariausias ir paprasčiausiais patarimas yra tiesiog taupyti. Vienos lizingo kompanijos komercijos vadovas Vaidotas Rimeikis atkreipia dėmesį, kad taupymas gali būti dviejų rūšių – reaktyvus ir proaktyvus.

- Reklama -

Reaktyvus taupymas – kai susiveržti diržus tenka dėl praeities išlaidų. Jei turite daug skolų ar išleidote didesnį kiekį pinigų nei planavote, turite apkarpyti savo nebūtinąsias išlaidas.

Taupyti itin padeda išlaidų fiksavimas. Užsirašydami kiekvienos dienos išlaidas, geriau matysite, kur galite sutaupyti, kokiose srityse išleidžiate daugiausiai. Tokiu būdu daug paprasčiau susidėlioti finansinius prioritetus bei įvertinti savo biudžeto planavimo silpnąsias vietas.

„Tuo pat metu reikėtų taupyti ir proaktyviai. Atsidarykite atskirą sąskaitą taupymui ir kas mėnesį į ją perveskite nusistatytą pinigų sumą. Rekomenduojama per mėnesį tam skirti bent 10 proc. dalį nuo savo pajamų“, – pataria komercijos vadovas.

Taip pat skaitykite:  Svarbūs ryšio pokyčiai palies visus: kas keičiasi ir kokių veiksmų būtina imtis nedelsiant?

Jei niekaip nesiseka pradėti taupyti, specialistas pataria užsibrėžti tikslą. Pavyzdžiui, taupysite pradinei įmokai už naują kompiuterį, o gal už santaupas apmokėsite dalį būsimų atostogų sumos. Tokiu būdu, matydami augančią taupymo sąskaitą, jausitės vis labiau motyvuoti.

Užsidirbkite papildomai

Net jei visai neturite laiko, užsidirbti papildomai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pagalvokite, gal galite parduoti tam tikrus nebereikalingus daiktus – drabužius, naudotą techniką ar knygas. Šiuo metu vis labiau populiarėja naudotų daiktų turgeliai ir prekyba internetu.

Lietuvoje populiarėja ir užsienyje jau įprasta praktika grąžinti netinkamas ar nenorimas dovanas, gautas per Kalėdas.

Taip pat patariama įvertinti ir naudingas dovanas. Rekomenduojama nepamiršti pasinaudoti gautais dovanų čekiais. Jei padėsite juos į stalčių, po kurio laiko galite pastebėti, kad jų galiojimas jau baigėsi, o jie taip ir liko nepanaudoti.

Pirkite protingai

Pirkinių neišvengsime, net jei ir užsiimsime itin griežta taupymo politika. Taip pat visuomet reikėtų turėti omenyje ir neplanuotus pirkinius, kurie kartais būna tikrai nepigūs. Jeigu suges jūsų šaldytuvas, skalbimo mašina ar telefonas, tai gali rimtai atsiliepti jūsų finansams.

Planuojant pirkti stambesnį pirkinį, pavyzdžiui, buitinę techniką, patartina apsvarstyti galimybę įsigyti lizingu. „Taip galėsite pirkinį turėti iškart, o sumokėti už jį dalimis per pasirinktą laikotarpį. Tokiu būdu bus lengviau planuoti finansus, be to, nereikės iškart sumokėti visos pinigų sumos, kurią rasti neretai po švenčių būna sudėtinga“ – pataria V. Rimeikis.

Laikydamiesi finansinės drausmės ir mokėdami už paslaugas dalimis, net nepajusite, kaip išsimokėsite už savo laisvalaikį ar stambesnius pirkinius. Tad, jei per Kalėdas išleidote daugiau nei planavote, vis dar galite svarstyti apie pavasario ar vasaros kelionės galimybę arba dovanas vaikams.

Taip pat skaitykite:  „Iki“ primena: kai kuriuos parduotuvės per Kalėdas veiks visą parą

„Juolab, kad perkant išsimokėtinai, galima net sutaupyti – dažnai paslaugų teikėjai taiko įvairias nuolaidas, – teigia V. Rimeikis, – o planuojant kelionę visai šeimai, pavyzdžiui, 4 asmenims, šis pirkimo būdas yra itin palankus ir populiarus“.

Padėti išgyventi sunkesnius laikotarpius padeda ir kredito kortelės. Pritrūkus pinigų, kredito kortelės gali tapti puikiu trumpalaikiu išsigelbėjimu.

„Būtinai atkreipkite dėmesį, kiek jums kainuos kredito kortelės turėjimas. Kai kurios bendrovės ima kasmėnesinį mokestį bei pradeda palūkanas skaičiuoti iškart. Geriausia turėti tokią kortelę, kuria nesinaudojant ji jums nieko nekainuos, o palūkanos nuo išleistos sumos bus pradedamos skaičiuoti tik po kai kurio laiko, pavyzdžiui, po mėnesio“, – pataria komercijos vadovas.

RegionoVerslas.lthttps://www.facebook.com/regionoverslas/

Galimybė investuoti: SavyEstateGuru

TOP naujienos

„Iki“ pataria: 3 garantuoti būdai sutaupyti Vėlinių žvakėms: vienas triukas netgi nieko nekainuos, o žvakės degs ilgiau

Visų šventųjų diena ir Vėlinės Lietuvoje turi ypač gilias tradicijas, iš kurių pati gražiausia – plevenančios žvakės, vakarais kapinėse sukuriančios magišką atmosferą. Šeimos paprastai...

Horoskopai balandžio 10 dienai

AVINASJokiu būdu šiandien nesivelkite į kokias nors varžybas, ginčus, lažybas ir panašius dalykus. Susilaikykite nuo komentarų, ypač jei kalbamas dalykas ir jums pačiam nėra...

ORAI: Šiandien oro temperatūra 4–9 laipsniai šilumos. Lietinga savaitės pabaiga

Trečiadienio dieną vietomis truputį palis. Rytą kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 4–9 laipsniai šilumos. Ketvirtadienio naktį žymesnių kritulių nenumatoma, dieną...

Verslininkė Liucina Rimgailė atskleidė, kaip taupo jos šeima: nuo prekių dydžio pasirinkimo iki likučių panaudojimo

Žmonėms vis labiau rūpinantis savo poveikiu aplinkai ir norint efektyviai sutaupyti, didesnės pakuotės šeimoms tapo puikiu šiuolaikinių iššūkių sprendimu. Toks apsipirkimo būdas gali prisidėti...

Mokyklinuko užkandžių dėžutė – kokie užkandžiai ir pasotins, ir suteiks energijos?

Sveiki, skanūs, suteikiantys energijos ir lengvi – tokie turėtų būti kiekvieno moksleivio užkandžiai, tačiau prasidėjus mokslo metams įprastai neturime laiko kasdieniam maisto ruošimui, tad skubėdami dažniausiai pasirūpiname vaisiais, daržovėmis ar sumuštiniais. Kaip užkandėlių gamybos...

4 paprasti būdai lengvai išvalyti pridegusią kepimo skardą

Pridegusi kepimo skarda – vienas didžiausių galvos skausmų tiems, kurie dažnai maistą ruošia orkaitėje. Visgi, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šį dažnai naudojamą virtuvės įrankį atšveisti prireiks daugybės specialių priemonių, jėgų ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS