Home Aktualijos Kad miestas džiugintų akį

Kad miestas džiugintų akį

0

Taip jau tas mūsų gyvenimas, buitis surėdytas, kad jo kasdieną labai taikliai nusako posakiai, pastebėjimai. Liaudyje sakoma: „parodyk kiemą – pasakysiu koks šeimininkas“. Perfrazavus šį pastebėjimą, galima suprasti – parodyk miestą – pasakysiu kokie šeimininkai. Todėl visai nenuostabu, kad bundant gamtai, artėjant pavasariui, vasarai, poilsio ir svečių Molėtų rajone antplūdžiui, nemažai daroma, kad Molėtai džiugintų ne tik molėtiškių, bet ir svečių akį.

Neseniai Vilniaus, Statybininkų ir Ąžuolų gatvių sankirtoje esantis eismo žiedas pasipuošė gandrais. Kam ir kada kilo ši idėja pakalbinome UAB “Molėtų švara“ darbuotoją Aldoną Bilienę.

„Labai laukėme pavasario. Grįžtantys paukščiai yra pavasario šaukliai. Kadangi gandrai yra mūsų nacionalinis paukštis, nusprendėme kaip nors prisivilioti jų porelę. Sako, kad kartais net vaikučius gandrai atneša. Todėl įrengėme sudėtingą  radiolokacinę sistemą ir taip stengėmės prisišaukti. Vis žiūrėjom į dangų ir laukėm, gal nusileis, gal įsikurs, gal lizdą susisuks. Didelei nuostabai būrelis gandrų nusileido pievelėje šalia upelio prie Nepamuko skulptūros, puolė prie vandens, pasigavo paskutinę varlę ir ruošėsi ten įsikurti.

Plačiau apie tai skaitykite balandžio 24 d. Nr.30 laikraštyje

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra