-2.4 C
Molėtai
2024 / 12 / 07

Kalbomis apipintas kokosų aliejus: kodėl visgi verta jį vartoti ir kokį geriausia rinktis?

Ar jau skaitėte?

Nors kokoso aliejaus naudojimas maistui gaminti vertinamas išties prieštaringai, vis daugiau mitybos specialistų giria jo naudą sveikatai. Tačiau, norintiems pajusti tikrąją šio produkto vertę, anot lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, vartojimui jį derėtų rinktis ekologišką, pirmojo, šalto spaudimo, nerafinuotą, nedezodoruotą ir nebalintą. Taip jis praturtins tiek patiekalus savo skoniu bei aromatu, tiek organizmą geriausiomis savo maistinėmis savybėmis.

- Reklama -

Dėmesys ekologijai

Daugiau nei 177 tūkst. kokosų aliejaus indelių arba po vieną jų kiekvienam Klaipėdos bei Jonavos gyventojui kartu sudėjus. Tokį kiekį šio produkto, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės teigimu, prekybos tinklas iš viso pardavė per praėjusius metus.

„Lygindami pernai metų pardavimus su tuo pačiu laikotarpiu 2019-aisiais pastebime, kad kokosų aliejaus prekyba ūgtelėjo beveik ketvirtadaliu. Tai rodo, kad mūsų pirkėjai šį produktą itin noriai įtraukia į savo kasdienę mitybą. Dažniausiai klientai renkasi ekologišką, šalto spaudimo kokosų aliejų, kurio naudą sveikatai pabrėžia ir mitybos specialistai“, – sako E. Dapkienė.

Anot prekybos tinklo atstovės, toks pirkėjų pasirinkimas išties džiugina, todėl „Maxima“ nuolatos stengiasi atliepti jų poreikius, plėsdama bei didindama šių gaminių asortimentą ir siūlydama kokybiškiausius produktus už pačią geriausią kainą.

Nauda – akivaizdi

Tuo metu „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė antrina – augantis kokosų aliejaus populiarumas yra išties pozityvi tendencija. Anot jos, nors yra daugybė įvairių nuomonių dėl kokoso aliejaus naudos, tačiau pastaruoju metu mitybos specialistai vis dažniau atkreipia dėmesį į jo pagalbą iš organizmo šalinant blogąjį cholesterolį.

„Kokosų aliejus mažina riziką susirgti širdies ligomis. Taip pat šis produktas gausus medžiagų, turinčių antibakterinių, antimikrobinių bei antivirusinių savybių. Kalbant apie jo naudojimą maisto gamybai, verta pabrėžti, kad skirtingai nuo daugumos augalinių aliejų, šis kambario temperatūroje yra kietas. Visgi norintiems produkto kaskart negramdyti iš stiklainio, pravers viena gudrybė. Kokosų aliejų galima ištirpinti ir supilti į ledo kubelių indelį. Tada jį laikyti šaldytuve. Prireikus gaminti, užteks tiesiog išimti kubelį ir kepti“, – pasakoja B. Baratinskaitė.

- Reklama -

Ji priduria, kad kokosų aliejų galima naudoti vietoje sviesto, darant trapią tešlą bei gaminant daugumą konditerinių gaminių. Taip pat produktas puikiai tinka veganiškiems nekeptiems desertams, blynams, maistui ir kepti, ir gruzdinti. Todėl B. Baratinskaitė siūlo pasinaudoti šio gaminio privalumais bei savo namų virtuvėje pasigaminti galbūt dar neišbandytą gardžių veganiškų keksiukų receptą.



Desertui: veganiški bananiniai keksiukai be kvietinių miltų

Reikės: poros didesnių bananų, stiklinės avižinių dribsnių, tiek pat migdolų miltų, trečdalio stiklinės grikių miltų, 6 šauktų kokosų aliejaus, 4 šaukštų augalinio pieno, 4 šaukštų klevų sirupo, 50 g juodojo šokolado, 1 šaukšto citrinos sulčių, 1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių, pusės šaukštelio cinamono, žiupsnelio druskos ir vanilės.

Avižinius dribsnius sudėkite į smulkintuvą, sutrinkite iki miltų tekstūros. Tuomet smulkintuvu iki vientisos masės sutrinkite bananus. Kitame inde sumaišykite visus birius produktus: miltus, kepimo miltelius, druską, vanilę, cinamoną. Imkite dar vieną indą, jame sumaišykite skystus produktus – trintus bananus, išlydytą kokosų aliejų, citrinos sultis, pieną, klevų sirupą. Abiejų indų turinius supilkite į vieną, išmaišykite. Turėsite pakankamai tirštą ir savo formą išlaikančią masę. Tuomet susmulkinkite šokoladą, įmaišykite į keksiukų tešlą. Ją dėkite į formeles, ant viršaus galite dar pabarstyti šiek tiek migdolų miltų ir šokolado. Tada keksiukus kepkite iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie pusvalandį, ištraukite, leiskite šiek tiek atvėsti ir ragaukite. Skanaus!

TOP naujienos

Nutukimo epidemijos išdava – jaunesnė karta gyvens trumpiau nei vyresnioji

Viršsvorio ir nutukimo priežastys gali būti įvairios, o dažnos pasekmės – sveikatos sutrikimai, lėtinės ligos, tarp kurių – diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos ir...

Kelių policijos patarimai vairuotojams

Sausio 26 d., antradienį, beveik visoje šalyje esant sudėtingoms eismo sąlygoms (gausiai sningant), policijos pareigūnai, pirminiais duomenimis, užregistravo 77 eismo įvykius. Dėl neblaivių vairuotojų...

Artimiausiomis paromis įsivyraus saulėti ir sausi bei karšti orai

Rugpjūčio 3-os naktį be lietaus. Kai kur rūkas. Vėjas nepastovios krypties, silpnas. Žemiausia temperatūra 7–12, pajūryje 13–15 laipsnių šilumos. Dieną giedra ir sausa. Vėjas...

Į teisiamųjų suolą sės organizuota grupė: galėjo iššvaistyti 230 tūkst. Eurų kredito unijos lėšų

Trijų asmenų organizuota grupė, galėjusi iššvaistyti devynių kredito unijos klientų pinigus, siunčiama į teismą. Asmenys kaltinami didelės vertės svetimo turto iššvaistymu, svetimo turto pasisavinimu,...

Mažai kalorijų ir itin daug maistingų medžiagų – šią savaitę doradų „Rimi“ įsigysite pigiau

Tai, kad valgyti žuvį sveika, žinome visi, bet tikrai nedažnas lietuvis ją valgo taip įprastai, kaip reikėtų. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad skanauti žuvies ir jūrų gėrybių turėtume bent 2–3 kartus per...

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones: kokie žalingi įpročiai didina grėsmę susirgti?

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios...
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS