4.4 C
Molėtai
2024 / 04 / 23

Karantino metu nuolatinio žmonių buvimo namuose neatlaiko ir prietaisai

Ar jau skaitėte?

Nuolatinis buvimas namuose dėl karantino daiktams, technikai ir kitam namų turtui – ne į naudą. Per pirmąsias karantino savaites turto sugadinimo atvejų pagausėjo penktadaliu, pastebi draudikai. Šalies gyventojai namuose dažniausiai rinko stiklo šukes, kreipėsi dėl neveikiančių telefonų, televizorių ir kitų elektros prietaisų, sugedusių šildymo sistemų.

- Reklama -
 

Bendrovės duomenimis, nuo kovo vidurio vien stiklo dūžių skaičius padidėjo beveik du kartus, palyginti su tomis pačiomis 2019 m. savaitėmis.

„Natūralu, kad būdami namuose dažniau naudojame juose esančius daiktus, baldus, liečiame ar kažką dedame ant jų paviršių, varstome stiklines ar stiklo elementų turinčias duris. Pastebime, kad karantino metu padaugėjo atvejų, kuomet stikliniai paviršiai dūžta dėl netyčinių pačių gyventojų veiksmų. Dūžių ar skilimo dėl neatsargumo neišvengia stikliniai staleliai, kaitlentės bei kiti stiklo paviršiai“, – sako vienos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Neatlaiko užgulti elektros laidai

Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Į namus perkelti darbai, nuotolinis vaikų mokymas ir intensyvesnė buitis greitai išaugino elektros sistemų apkrovas. Per tris karantino savaites užfiksuota 18 proc. daugiau gedimų, susijusių su elektros įtampos svyravimais.

„Paprastai įtampos svyravimai elektros tinkluose yra būdingi šiltajam sezonui, kai padaugėja audrų, tačiau šiuo metu dominuoja dėl netvarkingos elektros instaliacijos įvykę trumpieji jungimai, didelė sistemų apkrova. Tokiu atveju gali nukentėti bet kuris į elektros lizdą įjungtas prietaisas: nuo kompiuterių iki televizorių ir virtuvės technikos. Pastebėjus įtampos svyravimus, būtina nedelsiant išjungti elektros energiją naudojančius įrenginius ir apie tai informuoti elektros tiekėją, o nutikus nelaimei – kviesti elektriką“, – komentuoja specialistė.

- Reklama -

Apsaugoti namuose naudojamą buitinę techniką ir kitus prietaisus, anot K. Karpovos, galima įrengus įtampos kontrolės relę arba įtampos stabilizatorių.

Telefonai dominuoja tarp sugedusių prietaisų

Taip pat skaitykite:  5 netikėtos idėjos, kaip tvariau ir taupiau papuošti namus Kalėdoms

Draudimo bendrovės duomenimis, dažniausiai buityje genda telefonai – 22 proc., taip pat televizoriai ir šildymo sistemos – po 20 proc. turto sugadinimo atvejų. Kiek rečiau genda šaldytuvai – 10 proc., viryklės, orkaitės bei indaplovės – po 7 proc., kompiuterinė įranga ir kavos aparatai – 5 proc. atvejų, o skalbyklės – vos 3 proc.

 

„Apklausos rodo, kad žmonės mobilųjį telefoną per dieną paliečia mažiausiai 2600 kartų, tačiau karantino metu turėtų būti vertinamas ir faktorius, kad jį dažniau gali pasičiupti vaikai ar jiems įrenginys kuriam laikui duodamas dėl suaugusiųjų ramybės. Mūsų duomenimis, mobilieji dažniausiai apliejami ar sudaužomi. Dėl neatsargumo, neapsižiūrėjimo galima numesti ar apipilti ne tik smulkius, bet didesnius įrenginius – televizorius, todėl būtų apdairu įsivertinti, ar jie saugiai naudojami karantino metu ir, jei reikia, pertvarkyti namų erdves susitelkiant į tai, kad ne tik gedimų, bet ir traumų būtų kuo mažiau“, – sako K. Karpova.

Nors šaldytuvų gedimai sudaro tik kas dešimtą turto sugadinimo atvejį, tačiau draudikai atkreipia dėmesį, kad būtent jie ypač karantino metu gali gerokai apsunkinti gyvenimą. Todėl rekomenduojama nepalikti jų ilgai atidarytų, o ir dureles atidarinėti laikant už rankenos, o ne bandant užkabinti sandarumą užtikrinančią gumą.

 

Į dažniausiai gendančių daiktų trejetuką taip pat patenka ir šildymo sistemos, kurių gedimų padaugėja šalčiausiais žiemos ir pavasario mėnesiais, tačiau dar ir dabar šildymo sezonas oficialiai neužbaigtas, o dėl buvimo namuose padažnėja įvairių sistemų reguliavimų.

Boris Kuzmas
Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje

TOP naujienos

Tėvams – daugiau galimybių atsisiųsti savo vaikų Galimybių pasą

Artėjant gruodžio 28-ajai, kuomet Galimybių pasu pradės naudotis 12 metų sulaukę asmenys, Registrų centras lengvina galimybes tėvams atsisiųsti skaitmeninį savo vaikų Galimybių pasą. Įdiegus...

Kvapų menininkė Eglė: „Galime užsimerkti, kad nematytume, bet nekvėpuoti, kad neužuostume – negalime“

Kaunietė kvapų menininkė Eglė Jonaitytė (29) tikrąja ta žodžio prasme gyvena „nuolatiniame įkvėpime“ – ji kuria ir moko kitus, kaip kurti asmeninius, asociatyvius ar...

Kam Lietuvos jaunuoliai išleistų atliekamas lėšas?

Vienos Lietuvoje veikiančios skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės iniciatyva vykdytos gyventojų apklausos duomenimis, 28 proc. Lietuvos jaunuolių mano, kad jų finansinė padėtis per dvylikos mėnesių...

Darbo užmokestis 2022 metais: ką svarbu žinoti dirbantiesiems?

2022 metais rekordiškai, beveik 14 proc., didės minimali mėnesinė alga, ūgtels bazinis pareiginės algos dydis, mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai kils bent 100...

Savivaldybių kultūros darbuotojų atlyginimai didės vidutiniškai 43 eurus

Savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams valstybės biudžete šiemet papildomai skirta 1,6 mln. eurų. Jeigu prie atlyginimų didinimo savo ruožtu prisidės ir savivaldybės, kaip numatyta memorandume dėl bendradarbiavimo, vidutiniškai minėtiems darbuotojams atlyginimai...

„Iki“ pataria: viržiai vazone džiugins ilgiau, jeigu žinosite, kur jų nedėti namuose ir kokiu...

Viržių pasirodymas balkonuose, soduose ir miškuose yra ženklas, kad ruduo jau visai čia pat. Nors orai dar ir išties vasariški, lietuviai vis dažniau šiuos spalvingus ir jaukius augalus iš parduotuvių nešasi namo, pastebi Vaida...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS