Home Aktualijos Kartoninių žaislų panaudojimas ugdomoje veikloje

Kartoninių žaislų panaudojimas ugdomoje veikloje

0

Prieš mus guli paprasta kartoninė dėžė, kuri vieniems tiesiog dėžė, o kitiems – pažinimo pasaulis. Iš mažų, paprastų dalykų norint sukuriami dideli. Taip galima apibūdinti  kartoninius žaislus. Šie žaislai turi gana daug privalumų: ekologiški, lengvi, mobilūs, daugiafunkciniai, saugūs, skatinantys gamtos tausojimą, šiuolaikiški ir pigūs. Kartoniniai žaislai ugdo vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, socialinius, pažintinius, komunikavimo, meninius bei fizinius įgūdžius.

Štai “Paslapčių labirintas”. Kurdami šį žaislą ir žaisdami vaikai patirs daug džiaugsmo akimirkų, lavins mąstymą.

Kurdami namelį ir gyvendami jame, vaikai patirs daug gerų emocijų, išlaisvins kūrybines galias, mokysis būti savarankiški, kruopštūs, darbštūs, nes gyvenant namelį reikia prižiūrėti ir t.t.

Lėlės marionetės skatins vaikus vaidinti, kurti istorijas. Vaidinimai suteiks puikius bendravimo įgūdžius.

O štai mažųjų meteorologų sienelė lavins vaikų pastabumą, atidumą, loginį  mąstymą. Vaikai mokysis skirti metų laikus, mėnesius, savaites, dienas.

Žaisdami su kauliuku vaikai išmoks pažinti spalvas.

Na, o pačių pasigamintos kartoninės dėžutės tikrai daug mielesnės, negu pirktos plastikinės.

Dėžutes gali išpiešti akriliniais dažais, apklijuoti popierinėmis servetėlėmis ar pasirinktomis iškarpomis, apvilkti audiniu. Kad žaisliukams gyvenantiems dėžutėse būtų smagiau, galima išpjaustyti langelius, netgi prisiūti sagas dėžės uždarymui- užsegimui. Taip dėžė gali tapti ir princesių skrynele, ir piratų lobių slėptuve ar mašinų garažu, tiesiog viskuo, ką padiktuos fantazija.   Na, o jei vaikams truputį padėsime, puikuosimės štai tokiomis nuostabiomis dėžėmis daiktams, kokias siūlo mesewcrazy tinklaraštis. Ten pat rasite nuorodą, kaip jas pasigaminti.

Šiais laikais, kada vaikai jau supranta žodį ekologija, geba( arba netrukus sugebės)rūšiuoti atliekas, diskutuoja apie meilę ir pagarbą gamtai,  žaislų kūrėjai siūlo naujos kartos konstruktorių MAKEDO.

MAKEDO konstruktorius- tai kelių rūšių detalių, šiuo atveju dėžių, kartoninių atraižų jungimo detalės ir vienas daugiafunkcinis įrankis- pjūkliukas-yla. Visos detalės saugios ir patvarios. Kurti su MAKEDO visai nesudėtinga. Konstruktorius pritaikytas vaikams nuo 5 metų.

Bet kas, vaiko išradingumo dėka gali tapti žaislu (tai amžina tiesa apie vaikus), telieka duoti vaikui daugiau laisvės. Vaikams neįdomu tiesiog turėti kažkokį daiktą, reikia, kad tas daiktas suteiktų naujas, neatrastas galimybes. Juk labiausiai įsitraukiame į veiklą tuomet, kai mums suteikiami įrankiai surasti atsakymą, o ne tiesiogiai pateikiamas pats atsakymas. Ne veltui Rytų išmintis byloja: ne žuvį duok žmogui, o meškerę. MAKEDO- puiki priemonė šią išmintį pritaikyti ir patikrinti.

Atrask: pamatyk tai kas aplink tave naujai!

Sukurk: išlaisvink savo vaizduotę!

Žaisk: įkvėpk savo kūriniui gyvybę!

Dalinkis: savo idėjomis su kitais!

Įkvėpk: kitus ir pats semkis įkvėpimo iš kitų!

Vaizdo įrašą apie tai galima rasti šiuo adresu: http://www.youtube.com/watch?v=XUTyugtAWDo

O štai keletas pavyzdžių, kokius nuostabius dalykus iš kartono MAKEDO siūlo   prekyboje.

Štai kartoninis žaidimų namelis. Jis skirtas kūrybiškam ne tik vaikų, bet ir tėvų laisvalaikiui, nes surinkti jį kartu labai smagiau ir tėvai ilgesnį laiką praleidžia su vaiku. Tokiu būdu lavinama vaikų emocinė, kalbos raida, mokomasi bendradarbiauti, ugdomas erdvės suvokimas. Namelis nedažytas, todėl vaikas gali pats jį dekoruoti, nuspalvinti ir taip lavinti savo kūrybiškumą, vaizduotę, ugdyti abstraktų mąstymą.

Kartoninės plytos skirtos kūrybiškam vaikų laisvalaikiui.

Tinka siužetiniams ir sportiniams žaidimams. Plytos tokios tvirtos, kad ant jų galima net ir stovėti. Prieš sulankstant galima ruošinius apipiešti. Sukomponavę mažųjų dailininkų pagražintas plytas, sukursite nuostabią pilį ar modernų namą.

Naudodami jūsų aplinkoje  esančias buitines atliekas su vaiku užbaigsite gaminti  parduotuvę.

Šiuo atveju galima naudoti   popierinius, puodelius, plastikinius butelius ir kitas buitines pakuotes, audinius siūlus ir t.t. MAKEDO parduotuvės rinkinyje rasite visus įrankius, daugkartinio naudojimo jungtis ir lipdukus. Jums reikės sukurti  ir išpuošti parduotuvę, kurioje galės vaikas pardavinėti daiktus draugams ir šeimos nariams. Šis paprastas rinkinys suteikia galimybę iš bet kurios kartoninės dėžės, kiaušinių dėklo ir kitų talpyklų sukurti struktūrinę parduotuvę su lentynėlėmis ir kita parduotuvei būdinga atributika. Tai puikus būdas susipažinti su buitinių atliekų savybėmis ir išmokti jas rūšiuoti.

Parengė Vaikų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ “Peliukų” grupės auklėtoja Vilė Šeškuvienė

remimo-fondas-250x250

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra