1.3 C
Molėtai
2024 / 04 / 19

Kompiuteris kišenėje arba kaip savo telefoną paversti patogiu darbo įrankiu

Ar jau skaitėte?

Išmanieji telefonai sparčiai tobulėja – jais jau galime ne tik tvarkyti kasdienius reikalus, bet ir naudoti darbui ar užduočių atlikimui. Pasitelkus vos keletą išmanių sprendimų, telefonas gali netgi atstoti kompiuterį.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, kaip efektyviai išnaudoti savo išmaniojo telefono galimybes darbo reikmėms.

Įpraskite dokumentus laikyti „debesyse

Interneto „debesyse“ saugomi duomenys bus prieinami iš bet kurio įrenginio, bet kuriuo metu ir neapkraus įrenginių atminties. 

Rekomenduojame išbandyti „Google Drive“, „Google Photos“, „Dropbox“ ar „One Drive“ duomenų saugyklas. „iPhone“ telefonų savininkai taip pat gali naudotis „iCloud“ debesų talpykla. Kai kurios saugyklos suteikia keletą GB nemokamai (pavyzdžiui, „Google Drive“ yra net 15 GB nemokamos vietos), tačiau už nedidelį mėnesinį mokestį galite įsigyti daugiau talpyklos vietos.

Įsirašykite svarbiausias aplikacijas

- Reklama -

Lengvai tvarkyti ir redaguoti dokumentus savo telefone galite įsidiegę programų, kurias naudojate kompiuteryje, mobiliąsias aplikacijas. Išmaniesiems telefonams yra pritaikytos tiek dažniausiai naudojamos „Microsoft Office“ paketo programos („Word“, „Excel“, „PowerPoint“), tiek ir jas atitinkančios „Google Workspace“ programos („Google Docs“, „Google Sheets“, „Google Slides“). Dirbti bus patogiau, jeigu naudosite vieną pasirinktą paketą – to paties paketo programos glaudžiai sąveikauja tarpusavyje.

PDF failų atidarymui pravers speciali „Adobe Acrobat Reader“ aplikacija. Joje galėsite ne tik skaityti, bet ir pasirašyti, komentuoti ir pažymėti pasirinktus dokumentus. Dokumentų skenavimui išbandykite patogią aplikaciją „Adobe Scan“. Ji leidžia išsaugoti nuskenuotus dokumentus jūsų pasirinktu formatu, prireikus juos redaguoti ir išsiųsti kopijas pasirinktiems adresatams.

Sinchronizuokite su kompiuteriu

Telefoną galite naudoti kaip papildomą įrankį dirbdami su kompiuteriu. Sukėlę visus dokumentus į el. talpyklas ir sinchronizavę kompiuterio turinį tokiose programose kaip „Docs“, „Excel“, „Notes“, turėsite prieigą prie paskutinio atnaujinto dokumento ir savo išmaniajame.

Taip pat skaitykite:  Kasmetinių atostogų perkėlimas ir pratęsimas: ką daryti, jei darbuotojas suserga prieš atostogas arba jų metu?

Be to, didelius failus tarp telefono ir kompiuterio „Apple“ įrenginiuose galite patogiai perkelti su „AirDrop“ funkcija. Tuo tarpu „Samsung“ telefonuose yra alternatyvus įrankis „Quick Share“. Papildomai galite išmėginti aplikaciją „SHAREit“. Joje leidžiama dalintis bet kokio tipo pasirinktais failais, o perkėlimo greitis siekia net iki 20M/s.

Planuokite su išmaniais įrankiais

Įpratę viską iš karto žymėtis telefone esančiose planavimo programėlėse, kalendoriuje ar užrašinėse, galėsite atsisakyti užrašų knygelių ar ant stalo dulkančių lipnių lapelių. Taip dar efektyviau planuosite savo laiką – apie užduotis, susitikimus jums primins jūsų išmanusis.

Pirmiausia rekomenduojame išbandyti jūsų darbo el. pašte esančius planavimo, kalendoriaus įrankius. Pavyzdžiui, „Outlook“ el. pašto sistema turi ypač patogų personalizuotą kalendorių. Čia bet kurį laišką lengvai galite paversti kalendoriaus susitikimu, užduotimi ar priminimu vos keliais mygtuko paspaudimais. Tuo tarpu el. pašto „Gmail“ sistema turi naudingą „Tasks“ (liet. Užduotys) funkciją, kuri leidžia pridėti bet kurį laišką prie užduočių. Užrašams ir priminimams pravers ir dar vienas patogus įrankis „Google Keep“ – čia galėsite greitai ir paprastai žymėtis dienos darbus ar mintis.

Organizuokite vaizdo konferencijas telefone 

Šiuo metu, kai darbo susitikimai vyksta virtualiai, svarbu būti visada pasiruošusiam konferenciniam vaizdo skambučiui. Todėl geriausia savo telefone įsirašyti „Zoom“, „Google Hangouts“, „Skype“, „Microsoft Teams“ ar kitas naudojamas konferencijų programėles. Vaizdo pokalbiuose ar susirinkimuose galėsite dalyvauti, kad ir kur bebūtumėte – sėdėdami savo mašinoje ar vaikščiodami miško takais.  

Eksperimentuokite su papildomomis aplikacijomis

Efektyviam ir koncentruotam darbui galite pasitelkti „pomodoro“ laiko planavimo principu sukurtas aplikacijas, pavyzdžiui, „Be Focused“ ar „Focus To Do“. Jos skaičiuoja dirbant praleistą laiką ir primena padaryti trumpą pertrauką atsikvėpimui. Laikas suskirstomas 25 min. nepetraukiamo darbo ir 5 min. pauzei.

Taip pat skaitykite:  Kai namuose ir darbas, ir laisvalaikis – kaip saugiai naudotis visais elektros prietaisais?

Įdomaus ir naudingo turinio išsaugojimui naudokite „Pocket“ programėlę. Į ją galite susikelti visą sudominusią informaciją, straipsnius, vaizdo medžiagą ir naujienas, kurias pamatote, bet neturite laiko jų peržiūrėti darbo metu. Saugiai patalpinę šį turinį į aplikaciją, galėsite bet kada prie jo sugrįžti ir perskaityti ar peržiūrėti surinktą medžiagą tada, kai jums tai bus patogu. 

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

 

TOP naujienos

Kaip apskaičiuojama senatvės pensija: teisininkai atskleidžia, ką reikia žinoti

Daugeliui gyventojų, tarp jų ir jau gaunančių pensiją senjorų, neretai kyla klausimų – kaip apskaičiuojama senatvės pensija, į kokius rodiklius yra atsižvelgiama ir ar...

Šiandien vietomis prognozuojamas nedidelis lietus, dulksna

Šiandien vietomis prognozuojamas nedidelis lietus, dulksna. Pūs vidutinio stiprumo pietvakarių vėjas. Temperatūra kils iki 5–10 laipsnių šilumos. Kovo 26 d. be žymesnio lietaus. Naktį vietomis...

Prabangos skonis vos už kelis eurus: 2 visai lengvai paruošiami ir sotūs skraidkalmarių čiuptuvų receptai

Skraidkalmarių čiuptuvai iš pirmo žvilgsnio gali kiek bauginti nepatyrusį virėją. Tačiau vos kartą išbandžius receptą su jais, dažnas netrunka įsitikinti – mėsa išsiskiria savo...

Lietuviškoms Velykoms su „Rimi“ – škotiški kiaušiniai: išbandykite vegetarišką jų versiją pagal virtuvės šefę Godą Juknaitę

Velykos – ypatinga diena, kai galime susitikti su artimiausiais žmonėmis ir kartu praleisti daugiau laiko. Tačiau šią šventę būtų sunku įsivaizduoti prie tuščių stalų,...

Lietuviai namo stogą padarė iš saulės baterijų

Statybos bendrovė „Modaista“ Kretingoje įrengė pirmąjį gyvenamąjį namą, kuriame vietoje įprastos stogo dangos buvo sumontuotos saulės baterijos. Tai pirmas toks objektas Lietuvoje, kuomet saulės baterijos buvo įrengtos ne ant namo stogo dangos, bet vietoje...

Akių nuovargis: naujojo amžiaus liga ir 5 patarimai, kaip jos išvengti

Žaibišku greičiu besivystančios skaitmeninės technologijos, greitas gyvenimo ritmas ir dažnas stresas šiuolaikinio žmogaus sveikatai kelia vis daugiau problemų. Didžiąją savo laiko dalį praleidžiame biuruose prie kompiuterių ekranų, todėl natūralu, jog XXI amžiuje žmonės vis dažniau susiduria...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS