Home Aktualijos Kviečia „Halls Winter Rally 2015“ greičio ruožai Molėtų rajone

Kviečia „Halls Winter Rally 2015“ greičio ruožai Molėtų rajone

0

Sausio 30-31 dienomis – penktadienio vakarą ir šeštadienį vyks jau devintus metus

organizuojamas pirmasis metų festivalis – „Halls Winter Rally 2015“. Šiemet organizatoriai ralio dalyviams ir žiūrovams paruošė keletą staigmenų – naujus greičio ruožus ir dvi pagrindines stebėjimo zonas. Iškilmingas ralio startas bus duotas penktadienį 18 val. nuo Utenos daugiafunkcio sporto komplekso. Iš karto po jo lenktynininkai pradės varžybas dviejuose greičio ruožuose. Tai – siaurų ir techniškų atkarpų kupini greičio ruožai. Pirmą kartą greičio ruožai vyks ir Molėtų rajone.

Pirmas – 2015-01-30 (penktadienį). Pirmo automobilio startas – 19:35 / 21:20 val.

Greičio ruožas (GR) bus uždarytas 17.35 val. Greičio ruožo ilgis – 10,85 km.

Praėjusiais metais šis greičio ruožas buvo vykdomas dienos metu, todėl šiemet,

važiuojant naktį, galima teigti, kad sportininkams tai bus visiškai kitoks GR. Naktinė stenograma

sudaroma trumpesnėmis atkarpomis, kad sportininkai galėtų lengviau prisirišti prie vietovės.

Besikeičiant orams, miške bei reljefo daubose gali susidaryti rūkas, tai galėtų daryti įtaką sportininkų greičiui. Pirmoji greičio ruožo dalis iki 2,4 km – darbinis miško kelias, vienoje atkarpoje einantis per gyvenvietę, kurios pradžioje yra tramplinas. Ties Mintaučių gyvenviete, 2,75 km nuo starto, sportininkų laukia dar vienas pavojingas tramplinas su posūkiais po jo. Po šios atkarpos greičio ruožas nusuka į mišką, čia siauru, bet greitu miško keliu lenktynininkai važiuos iki Papurvės sankryžos, kur jų lauks aštresnis nei 90 laipsnių apsisukimas (4,36 km). Kita atkarpa iki 7,95 km esančios sankryžos ties Peleniais yra siauros ir greitos miško atkarpos bei lauko kelių mišinys. Paskutinė atkarpa – plataus žvyrkelio sekcija, kur sportininkai išvystys didžiausią greitį. Ši GR dalis turi dvi posūkių grupes ties Alksno ež. bei geležinkelio pervaža. Privažiavimas prie GR nuo Kuktiškių miestelio bus uždarytas, eismą ribos policija.

Antras greičio ruožas Molėtų rajone vyks 2015-01-31 (šeštadienį). Jo ilgis – 15,49 km. Pirmo automobilio startas – 9.40 / 13.15 val. Greičio ruožas bus uždarytas nuo 7.40 val.

Mūsų ežeringo rajono kelių tinklas bei geografija ypatingai gerai tinka žiemos raliui. Sportininkų šiemet laukia visiškai naujas bei sudėtingas greičio ruožas. Daugiau negu du trečdaliai greičio ruožo driekiasi Poviliškio miško masyvu, todėl galima teigti, kad šis GR neatleidžia klaidų, medžiai čia auga arti kelio, todėl bet koks pasivažinėjimas už trasos ribų, gali baigtis avarija ar sudėtingu ir greičiausiai nepataisomu techniniu gedimu. Išlaikyti protingą greičio rizikos bei automobilio tausojimo balansą bus šio greičio ruožo sėkmės garantas. Kadangi šis GR bus važiuojamas du kartus, jis sudarys apie 25 proc. viso ralio. Šiame greičio ruože lenktynininkų laukia ir įspūdingas kraštovaizdis, ir greitos miško kelio atkarpos, plataus, sudėtingo profilio kelio segmentai.

Pirmas GR segmentas nuo starto iki už 3,54 km esančio aštraus posūkio į dešinę yra greito siauro miško atkarpa aplink Želvos ežerą. Kita atkarpa – 8 km plataus žvyrkelio miško masyve su daugybe posūkių grupių. Šioje atkarpoje yra keletas pavojingų sudėtingėjančių posūkių po ilgų tiesiųjų atkarpų. Čia svarbu teisingai pataikyti į stabdymo taškus. Po staigaus apsisukimo 8 kilometre greičio ruožo kelio charakteristika vėl keičiasi. Kita atkarpa iki 11,4 km – tai vietinio naudojimo lauko

keliukų bei plačių žvyrkelių mišinys. Priešpaskutinis segmentas: nuo staigaus apsisukimo ties Jaurio ežeru iki Anomislio kaimo. Tuomet platus, daug posūkių turintis kelias Anomislio kaime, keletas posūkių grupių aplink fermos pastatą. Paskutiniame segmente nuo 14 km esančio staigaus apsisukimo greičio ruožas pereina į siaurą pievos keliuką su keliomis posūkių grupėmis.

Šio greičio ruožo nugalėtojai, ekipažo vairuotojas ir šturmanas, pelnys Molėtų rajono

mero Stasio Žvinio taures. Mero taurės nugalėtojams bus įteiktos ralio apdovanojimų ceremonijos metu.

 1. Ko reikia, norint vykti stebėti ralio varžybų?

Ralyje visas „veiksmas“ vyksta greičio ruožuose. Viename ralyje greičio ruožų būna nuo kelių iki keliolikos. Kiek iš jų pamatysite priklauso nuo suplanuoto maršruto.

Svarbiausios priemonės ralio žiūrovo inventoriuje yra:

 1. Ralio žurnalas/ralio gidas (kuriame rasite greičio ruožų žemėlapius, starto laikus, dalyvių sąrašą ir daug kitos naudingos informacijos).
 2. Ralio pasas (bilietas į renginį)
 3. Avalynė ir apranga, sauganti nuo šalčio/vėjo/lietaus/sniego.
 4. Ralio žurnalą/ralio gidą gausite įsigydami ralio pasą bei oficialiose platinimo vietose. Su savimi taip pat vertėtų turėti ir kelių atlasą su kuo tikslesniu kelių žemėlapiu arba naudotis GPS prietaisais.
 5. Kaip rasti vietą stebėjimui?

Likus 2 valandoms iki starto, kiekvienas greičio ruožas yra visiškai uždaromas. Bet

koks pašalinio transporto judėjimas trasoje likus mažiau negu 2 val. iki starto – griežtai draudžiamas. Kadangi daugelio greičio ruožų keliai yra labai siauri, todėl trasoje bus leidžiamas tik vienos krypties eismas – nuo starto iki finišo.

Ralio metu, šalia pagrindinių kelių rasite nuorodas į žiūrovų zonas, todėl tikrai

nepaklysite. Kitos greičio ruožų vietos (tai yra – ne žiūrovų zonos) ralio stebėjimui yra draudžiamos. Numatykite pakankamą laiko rezervą tam, kad spėtumėte atvykti, pastatyti automobilį bei ateiti iki žiūrovų zonos.

III. Atvykus į stebėjimo vietą:

Statydami automobilius ir būdami šalia trasos nepadarykite žalos aplinkinių gyventojų pasėliams, statiniams ir kitam turtui. Šiukšles meskite į tam pastatytas šiukšliadėžes, o jei šių nėra – surinkite į atskirą maišelį ir išmeskite jas artimiausiame konteineryje. Atminkite, jog žiūrovų zonose galioja tokios pačios viešosios tvarkos taisyklės, kaip ir bet kurioje kitoje vietoje.

Atminkite, kad šalikelėse vietomis sniegas gali būti gilus, todėl važiuojant ne keliu kyla didelė rizika užklimpti. Atvažiavę savo automobilį pastatykite vienoje kelio pusėje „priekiu į išvažiavimą“, tai yra taip, kad nereikėtų atlikinėti apsisukimo manevro ar važiuoti atbula eiga jau pasibaigus ruožui ir prasidėjus žiūrovų migracijai.

 1. Ralio stebėjimas:

Prieš pirmojo lenktyninio automobilio pasirodymą jau uždarytu greičio ruožu kelių ar

keliolikos minučių intervalais pravažiuoja daug kitų automobilių: ralio organizatorių, oficialių asmenų (teisėjų, varžybų vadovo ir kt.) automobiliai bei nuliniai ekipažai.

„Nuliniai ekipažai“ – tai lenktyniniai automobiliai, padedantys teisėjams, informuojantys apie artėjantį startą, ir nedalyvaujantys bendrojoje įskaitoje, tačiau važiuojantys pakankamai greitu tempu (išskirtinis jų bruožas – geltonas švyturėlis, garsinė signalizacija ir išskirtiniai starto numeriai).

Startavę ralio dalyviai važiuoja vienos minutės intervalu. Tačiau jokiu būdu

neapsigaukite: Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet greičio ruože vėliau ekipažas paveja prieš jį startavusįjį dėl daugybės priežasčių: pastarojo gedimas, klaida, sulėtėjęs tempas ir t.t. Todėl važiuojant lenktyniniams automobiliams, rekomenduojame Jums iki pat greičio ruožo pabaigos likti saugioje vietoje, nepereiti į kitą trasos pusę, nebent yra išties geras matomumas ir trasos saugos darbuotojai tai leidžia daryti.

Prižiūrėkite vaikus, atsivežtus naminius gyvūnus ir net nedrausmingus savo kolegas

žiūrovus, kad šie neatsidurtų trasoje. Visais atvejais primygtinai prašoma klausyti trasos saugą užtikrinančių asmenų nurodymų, net jei ir Jūsų nuomonė būtų priešinga (trasos saugą užtikrinantys asmenys vilkės ryškios spalvos liemenes ir turės specialias akreditacijos korteles).

V.Pasibaigus greičio ruožui:

Pasibaigus greičio ruožui, juo išvažiuoti iš stebėjimo vietos yra leidžiama. Tačiau labai svarbu žinoti tai, kad ralio greičio ruožo kelias atidaromas ne tada, kai pravažiuoja paskutinis dalyvis, o tada, kai trasoje pasirodo automobilis, vadinamas „šluota“. Skiriamasis jo ženklas – žalias švyturėlis ant stogo.

Dėmesio! Jokiu būdu neišvažiuokite į trasą, jeigu nesulaukėte „šluotos“ automobilio!

Paskutinis startavęs dalyvis trasoje galėjo pralenkti prieš jį važiavusį varžovą, kuris vis dar skuba į finišą. Važiuodami jau atidarytu greičio ruožu, būkite atsargūs ir dėmesingi. Trasoje (ypač lėtesnėse sekcijose) gali pasitaikyti lenktyninių automobilių suformuotų provėžų, kuriose dėl nelygios kelio dangos reikėtų saugoti savo automobilį ir važiuoti atsargiau bei lėčiau.

Atminkite, kad automobilių sportas, netinkamai elgiantis, gali būti pavojingas.

Dėmesio! Ralio pasą galėsite įsigyti ralio štabe ir greičio ruožų prieigose tik ralio

dienomis: sausio 30-ąją ir sausio 31-ąją. Ralio paso kaina – 10 Eur.

„Halls Winter Rally“ ralio pasas galioja abi ralio dienas ir suteikia Jums teisę

apsilankyti:

? bet kuriame iš greičio ruožų;

? apdovanojimų ceremonijoje;

? ralio koncerte.

Siekiant išvengti nesusipratimų ir galimų piktnaudžiavimo atvejų, platinant netikrus

ralio pasus, prašome būti atidžiais ir juos įsigyti tik oficialiose platinimo vietose.

Daugiau informacijos:

? Ralio pasas galioja vienam asmeniui į visus greičio ruožus, serviso zoną ir koncertą (vietų skaičius ribotas).

? Vaikai iki 12 m. su suaugusių priežiūra, taip pat neįgalieji (pateikę neįgaliojo pažymėjimą) ralį gali stebėti nemokamai.

? Ralio metu dalis kelių gali būti uždaryti eismui. Šie keliai pažymėti greičio ruožų

žemėlapiuose. Labai atsiprašome rajono gyventojų ir svečių dėl galimų nepatogumų.

? Vykdami į greičio ruožus vadovaukitės informacinėmis nuorodomis, taip pat nesinaudokite nenurodytais organizatoriaus privažiavimo keliais – žiemos metu didelė dalis jų gali būti nepravažiuojami.

? Oficialių ralio pasų pardavimo postų (greičio ruožuose) žymėjimo ženklai: Ralio stebėjimo taisyklės:

 1. Ralį stebėkite tik organizatoriaus numatytose žiūrovų zonose.
 2. Griežtai laikykitės policijos pareigūnų, saugos darbuotojų, teisėjų ir kitų oficialių varžybų asmenų nurodymų.
 3. Niekada nestovėkite nusisukę nuo trasos, kuria važiuoja sportiniai automobiliai!
 4. Niekada nestovėkite išorinėje posūkio dalyje arba už tramplino! Būti posūkio „viduje“ taip pat nesaugu. Ypač pavojinga vieta – pirmi 50-70 metrų iškart už posūkio arba po tramplinu abiejose kelio pusėse.
 5. Nestovėkite žemiau kelio lygio! Kelkraštis dažnai „įtraukia“ ralio automobilius. Pasistenkite neatsidurti jų kelyje.
 6. Nevaikščiokite trasa. Ekipažai startuoja vienos minutės intervalu. Tačiau dėl sniego kamuolių galite ir nepastebėti už pravažiuojančio automobilio dar vieno atskubančio ekipažo. Lenkimas greičio ruožuose yra ne toks, kaip gali atrodyti!
 7. Stebėdami varžybas niekada nepalikite vaikų be priežiūros!
 8. Netrypkite gyventojų pasėlių.
 9. Kiekvienas asmuo, savavališkai patekęs už apsauginės juostos ar stovintis pavojingose trasos vietose, pats atsako už savo saugumą, sveikatą ir gyvybę.
 10. Būkite socialiai atsakingi – pastebėję taisykles pažeidinėjančius žiūrovus, sudrausminkite juos, o jei tai nepadeda – perspėkite artimiausią trasos saugos darbuotoją.

Dėmesio!

Žiūrovas, nuvykęs stebėti automobilių sporto renginio (ralio), privalo žinoti šio sporto specifiką ir atsakomybę, kuri numatyta LR Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo įstatyme (2008-04-17, Nr.X-1501, VI skyriaus 42 str. 5 p.): Per renginį ar varžybas sporto mėgėjams ir žiūrovams turi būti sudaryta galimybė susipažinti su varžybų saugumo reikalavimais. Jeigu sporto mėgėjai, žiūrovai nesilaiko nustatytų varžybų saugumo reikalavimų ir viešosios tvarkos taisyklių, organizatorius už žiūrovo patirtą ir (ar) kitiems sukeltą žalą neatsako.

Ralio žemėlapiai skelbiami oficialiame „Halls Winter Rally 2015“ tinklapyje – juos taip pat galima rasti specialiame festivaliui skirtame žurnalo „Auto Bild“ priede. Visą informaciją, kur įsigyti ralio bilietus, kaip saugiai stebėti ralį bei daugybę kitos vertingos informacijos taip pat galima rasti puslapyje www.hallswinterrally.lt

Parengta pagal www.hallswinterrally.lt informaciją

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra