-2.9 C
Molėtai
2025 / 03 / 17

Lietuvos zoologijos sodo žaltys išpranašavo, kokie bus 2025-ieji

Ar jau skaitėte?

Baigiantis metams Lietuvos zoologijos sodas (toliau – LZS) tradiciškai atkreipia dėmesį į saugomas gyvūnų rūšis, kurios pagal Rytų kalendorių simbolizuoja ateinančius naujuosius metus. 2025-ieji bus Žaliosios medinės gyvatės metai, todėl zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojai taivaninio smailiauodegio žalčio patelei Eglei patikėjo nuspėti, kokie metai mūsų laukia.

- Reklama -

„Tai ne tik smagi kasmetinė Lietuvos zoologijos sodo tradicija, bet ir būdas atkreipti visuomenės dėmesį į saugomas bei nykstančias gyvūnų rūšis, šiuo atveju – į gyvates. Gyvatės yra neatsiejama sveikos ekosistemos dalis. Jos palaiko biologinę įvairovę, mažina gyvūnų perteklių, užkerta kelią ligų plitimui ir prisideda prie maisto grandinės stabilumo. Jų nykimas gali sukelti rimtų pasekmių ekosistemos pusiausvyrai“, – teigia LZS Egzotariumo skyriaus vadovė Vilija Griškevičienė, pridurdama, kad zoologijos sode šiuo metu galima susipažinti su 6 gyvačių rūšimis, iš kurių 2 yra saugomos.

Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtoja demonstruoja taivaninį smailiauodegį žaltį, simbolizuojantį 2025-uosius metus.
Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtoja demonstruoja taivaninį smailiauodegį žaltį, simbolizuojantį 2025-uosius metus. Lietuvos zoologijos sodo nuotrauka.

Ateinančių metų spėjimui žalčio patelė turėjo tris pasirinkimus, prie kurių ją kvapais viliojo putpelės kiaušinis, kupranugario kailio gniužulėlis ir Viktorijos goura karvelio plunksna. Stabtelėjusi iš minėtų variantų ji pasirinko kupranugario kailio gniužulėlį, prie kurio buvo kortelė „įkvepiantys“ ir įstūmė ją į vandenį. Prašliauždama žalčio patelė Eglė dar stumtelėjo ir prie Viktorijos goura karvelio plunksnos padėtą kortelę „dosnūs“. Taigi, jeigu tikėsime zoologijos sodo gyventojos pasirinkimu, mūsų laukia įkvepiantys, kupini entuziazmo veikti, kurti bei dosnūs 2025-ieji.

Taivaniniai smailiauodegiai žalčiai (Elaphe taeniura) yra didžiausi žvynaroplių būriui priklausantys žalčiai, kilę iš Taivano ir paplitę Rytų bei Pietryčių Azijoje. Jie gyvena drėgnuose miškuose ir urvuose. Tai plėšrūs gyvūnai, kurie minta graužikais, paukščiais ir kartais jų kiaušiniais.

Ši rūšis susiduria su įvairiomis grėsmėmis – buveinių nykimas, brakonieriavimas ir nelegali prekyba. Brakonieriai dažnai gaudo šiuos žalčius dėl jų odos, o Taivane jie taip pat naudojami maistui ir liaudies medicinoje.

Žalčio patelės Eglės pasirinkimai: „Dosnūs“ ir „Įkvepiantys“, žadantys įdomius 2025-uosius metus.
Žalčio patelės Eglės pasirinkimai: „Dosnūs“ ir „Įkvepiantys“, žadantys įdomius 2025-uosius metus. Lietuvos zoologijos sodo nuotraukos.

Taivaniniai smailiauodegiai žalčiai pasižymi įspūdinga išvaizda. Jų kūnas gali būti įvairių žemės atspalvių – nuo geltonai rudos iki alyvinės žalios. Patinai išsiskiria ilgesne uodega. Šie žalčiai gali užaugti iki 2,5-3 metrų ilgio ir yra labai judrūs, todėl gamtoje juos sugauti nėra lengva.

- Reklama -

Primename, kad gyvūnus Lietuvos zoologijos sode galima stebėti ištisus metus. Zoologijos sodo gyventojams, nepratusiems prie žiemos ir Lietuvos klimato, įrengti specialūs vidaus voljerai, kuriuose jie gali šildytis, o lankytojai juos mato pro didelius stiklus.

Lietuvos zoologijos sode galima susipažinti su pasaulio gyvūnijos įvairove, nykstančiomis rūšimis bei Lietuvoje esančia flora ir fauna. Šiuo metu zoologijos sode gyvena apie 2580 gyvūnų – 200 skirtingų rūšių, iš kurių daugiau nei 80 yra saugomos.

Lietuvos zoologijos sode apsilankyti galima kasdien 10.00-18.00 val. (pirmadieniais nuo 11.00 val.). Tikslų sodo darbo laiką švenčių dienomis galima rasti Lietuvos zoologijos sodo internetinėje svetainėje.

Gintarė Dočkienė
Lietuvos zoologijos sodo
Rinkodaros ir edukacijos skyriaus viešųjų ryšių specialistė

 

TOP naujienos

Dujų balionas gali tapti namų praradimo priežastimi: kaip apsisaugoti?

Suskystintų naftos dujų (SND) balionus savo namuose maisto gamybai vis dar naudoja nemaža dalis tautiečių. Tiesa, daugelis jų nesusimąsto, kad tokie įrenginiai kelia pavojų...

Ekspertų patarimai: kuo pasirūpinti keliaujant į egzotines šalis?

Šiai vasarai nedžiuginant šiltais orais, daugelio akys krypsta į egzotinius kraštus, kurie žavi įspūdinga gamta ir kitokiais malonumais. Visgi, prieš keliaujant į rojaus kampeliais...

Gitanas Nausėda pasirašė 2020 metų biudžetą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė praėjusią savaitę Seime priimtą 2020 metų biudžetą ir lydinčiuosius jo įstatymus. Šalies vadovo vertinimu, kitų metų biudžetas atitinka...

Rudens atostogos Sicilijoje ar Kalabrijoje? 10 salų skirtumų, kurie padės apsispręsti

Italija niekada nenuvilia – kiek kartų joje bebūtumėte, visada lieka neištyrinėtų kampelių. Norint aplankyti šalies pietus, daugeliui sunku apsispręsti, ar rinkis žemyninį Kalabrijos regioną,...

Lapiniai kopūstai – neseniai išpopuliarėjusi daržovė: kodėl tai supermaistas? (pigios vegetariškos lazanijos receptas)

Nors lapiniai kopūstai, dar vadiname kale, šiuolaikinėje kulinarijoje išpopuliarėjo ganėtinai neseniai, jų panaudojimo istorija maisto gamyboje siekia dar senovės laikus. Lapiniai kopūstai pradėti auginti rytinėje Viduržemio jūros dalyje ir Mažojoje Azijoje daugiau kaip prieš...

Lietuvos žiūrovai jau gali pamatyti draminį serialą „Estonia“

Turinio platforma „Telia Play“ šį rudenį Lietuvos žiūrovams pristato dar vieną išskirtinę naujieną – didelio atgarsio sulaukusį draminį TV serialą „Estonia“. Baltijos šalių ir Skandinavijos bendrai kurtame, 8 dalių seriale vaizduojami tragiški 1994 m....
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS