„Vieta, kur veltui dalijama išmintis“ – tai kraštiečio poeto Remigijaus Gražio žodžiai pasitinkantys kiekvieną, atveriantį duris į Molėtų viešąją biblioteką. Nors ši Molėtų krašto poeto mintis visai neseniai nugulė prie įėjimo į biblioteką, pastaroji Molėtų krašto istorijos puslapiuose atrandama jau nuo 1937 metų. Daugelis biblioteką suvokia, kaip skaitytojų aptarnavimo, skaitymo skatinimo renginių erdvę. Po 80 bibliotekos veiklos metų galima pridurti – tai vieta, sujungianti mūsų kasdienį gyvenimą su literatūra ir jos paslaptimis. Tai didysis tiltas į literatūrą – pasaulio, Lietuvos ir net gi mūsų krašto.
2017 metais suteikiama nauja galimybė Molėtų rajoną pažinti kaip literatūrinį kraštą. Šiais metais ne tik švęsime Molėtų miesto 630 metų jubiliejų. Molėtų viešoji biblioteka mini 80 metų sukaktį, o rajono literatų brolija pasitinka 20-uosius veiklos metus. Kovo 11-ąja Viešojoje bibliotekoje pristatoma fotografijų paroda „Literatūriniai tiltai“ kvies kiekvieną molėtiškį iš naujo pažvelgti į savo kraštą ir nuties tiltus tarp skirtingų rajono vietų, laikotarpių ir asmenybių.
Šiandien, apie kraštotyros dokumentų fondą ir bibliotekos tiesiamus tiltus tarp mūsų kasdienybės ir literatūros lobių pasakoja Molėtų viešosios bibliotekos bibliografė Nijolė Pereckienė. Pasak jos, kraštotyros darbas – labai svarbus žingsnis siekiant ateinančioms kartoms išsaugoti tai, kas savita ir nepakartojama savame krašte. Juk Viešoji biblioteka yra ta vieta, kur nugula krašto literatų gyvenimo istorijos, darbai ar, netgi, daiktai.
Praėjusiais metais minėjusi 35 metų darbo sukaktį, o nuo 1995 metų Kraštotyros dokumentų fondu Molėtų bibliotekoje besirūpinanti moteris yra dirbusi ir bibliotekos knygų saugykloje (red. past.dabar tokios nėra), ir skaitytojų aptarnavimo skyriuje bibliotekininke, ir metodininke. Dalindamasi bibliotekos istorijos detalėmis…
Plačiau apie tai skaitykite Nr.10 vasario 7 d. laikraštyje