Naujus mokslo metus moksleiviai pasitiks klasėse, tačiau prekybininkai pastebi, kad dėl to nemažėja išmaniųjų įrenginių pardavimai. Šalia tradicinių mokyklinių priemonių į prekių krepšelius dedami kompiuteriai, telefonai, išmanieji laikrodžiai.
APIE PINIGUS SU VAIKAIS. Paprasti patarimai tėvams, kaip paruošti vaiką ateities pasauliui
Pradėjo ruoštis liepos pabaigoje
Tėvai mokyklinukus pamokoms pradėjo ruošti dar liepą – paskutinėmis mėnesio dienomis nuosekliai auga mokyklinių prekių pardavimai. Anot prekybininkų, tėvai prisitaikė prie pandemijos padiktuotos mokymosi sistemos skaitmenizacijos ir šiuos mokslo metus vaikai pasitiks dar „išmanesni“.
Vieno Lietuvoje veikiančio prekybos tinklo duomenimis, pastarieji dveji nuotolinio ugdymo metai buvo pažymėti gerokai išaugusiais išmaniųjų įrenginių pardavimais – tėvai vaikams sudarė tinkamas sąlygas dalyvauti virtualiose pamokose. Stebima, kad mokyklinis prekių krepšelis ir toliau „išmanėja“ – ruošdami vaikus į mokyklą, tėvai pasirūpina ne tik kuprine bei sąsiuviniais ar rašymo priemonėmis, tačiau ir smulkiąja elektronika.
Išmanieji įrenginiai pagal kiekvieno poreikius
Tiek dėl augančio elektroninių pratybų bei skaitmeninių vadovėlių naudojimo, tiek dėl bendro kompiuterinių technologijų pamokose populiarėjimo, išmanieji įrenginiai tapo neatsiejama mokymosi proceso dalimi.
Prekybos tinklų pardavimai rodo, kad išmaniuosius laikrodžius bene dažniausiai renkasi pradinukų tėvai. Vyresnių klasių moksleivių ir studentų tėvai dažniau žvalgosi į daugiau funkcijų turinčias priemones – kompiuterius ir išmaniuosius telefonus. Taip pat pirkėjai aktyviai domisi ir kitais elektronikos prietaisais – belaidėmis ausinėmis, išorinėmis baterijomis, belaidėmis kolonėlėmis.
Kainos neaugo
Kiekvienoje mokyklinių prekių grupėje kainų lygis šiemet išliko panašus kaip 2021-aisiais. O kai kurių netgi galima įsigyti pigiau nei praėjusiais metais.