0.2 C
Molėtai
Šeštadienis, 27 lapkričio, 2021

„Tepadeda man Dievas“

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Ketvirtadienį, po iškilmingos priesaikos, įteikus rajono tarybos nario pažymėjimus, vietos politikams buvo duotas startas pradėti vykdyti rinkiminės kampanijos metu pažadus.

Tikriausiai ne visi rajono bei miesto ir pastebėjo, kad rajono gyvenime praeitas ketvirtadienis balandžio šešioliktoji buvo neeilinė diena. Ir ne todėl, kad nuo ankstaus ryto galima buvo pastebėti daugiau skubančių žmonių su gėlių puokštėmis, bet todėl, kad tądien rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko pirmasis naujai išrinktos rajono tarybos posėdis, iškilmingai prisiekė ne tik rajono tarybos nariai, bet ir pirmą kartą tiesioginiuose rajono rinkimuose rinktas rajono meras.

Į pirmąjį posėdį rinkosi ne tik tarybos nariai, bet ir rajono įstaigų vadovai, LR Seimo nariai Petras Čimbaras ir Valentinas Stundys, kiti svečiai.

Pirmoje posėdžio dalyje, pirmininkaujant Molėtų rajono savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 27 pirmininkei Jūratei Vaidachovičienei, supažindinus su priesaikos tekstu, Molėtų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtos tarybos narių priesaikos, kurie padėję raktą ant LR Konstitucijos skaitė priesakuos žodžius užbaigdami sakė: „Tepadeda man Dievas“.

Priėmus priesaiką rajono merui netrūko sveikinimų ir linkėjimų garbingai pateisinti rinkėjų duotą pasitikėjimą. Mero regalijas merui Stasiui Žviniui uždėjo ir, bene, pirmasis pasveikino ilgametis Administracijos direktorius Vaclovas Seniūnas. Antrą kadenciją pradedantį Stasį Žvinį pasveikino LR Seimo nariai: Petras Čimbaras ir Valentinas Stundys, monsinjoras Kęstutis Kazlauskas, Regioninės plėtros departamento prie VRM Utenos skyriaus vedėjas Nerijus Čepauskas, įstaigų, įmonių vadovai ir kt.

Slaptu balsavimu buvo išrinkti ir paskirti mero pavaduotojas – Mindaugas Kildišius bei rajono savivaldybės administracijos direktorius – Saulius Jauneika.

Molėtų rajono savivaldybės taryboje, kaip ir anksčiau darbuosis 25 nariai atstovaujantys 6 partijoms: Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 12; Lietuvos socialdemokratų partija – 4, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 3, Darbo partija – 3, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 2, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – 1.

Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys sveikino visus naujos kadencijos tarybos narius, priėmusius iškilmingą priesaiką ir įgijusius įgaliojimus. Meras sakė: „Sveikinu naujai išrinktos tarybos narius, o ypatingai tuos, kurie jais tapo pirmą kartą. Linkiu atsakingai, deramai atstovauti krašto žmonių interesams, būti sąžiningiems, išmintingiems, darbštiems, mokantiems ne tik išsakyti savąją poziciją, bet išgirsti ir kitų nuomonę, mokantiems ne tik laimėti, bet ir pralaimėti“.

Meras atviravo, kad „jausmas po priesaikos davimo ir mero regalijų uždėjimo, mano, kaip mero naujos kadencijos pradžią yra visiškai kitoks, negu, kad buvo prieš pirmąją kadenciją. Jaučiu atsakomybės naštą ir žinau kodėl. Man yra didelė garbė pirmą kartą, po Nepriklausomybės atkūrimo, žmonių, o ne partijų išrinktam merui, atstovauti Jų bei Molėtų krašto interesams, o tuo pačiu yra didelė atsakomybė pateisinti jų lūkesčius, nenuvilti. Esu dėkingas visiems, kurie rinkiminiame šurmulyje palaikė ir rėmė TS –LKD Molėtų skyriaus kandidatus į savivaldybės tarybą bei asmeniškai mane, kaip kandidatą į rajono savivaldybės merus. Dėkoju ir tiems, kurie išreiškė kitokią nuomonę, kritiką. Tai įpareigoja naujai vertinti komandos bei savo veiklą, tobulėti, nesustoti vietoje, ieškoti naujų sprendimų.

Džiaugiuosi ir tuo, kad ketverius metus būdamas mero pozicijoje, turėjau galimybę kartu su Jumis dirbti taip, kad Molėtų kraštas taptų gražesnis, patrauklesnis, kad jame būtų daugiau teisingumo, supratingumo, atjautos žmogui. Kaip ir dauguma iš mūsų, taip ir aš myliu ir gerbiu Molėtus bei jame gyvenančius žmones, noriu, kad būtų išsaugotos krašto praeities ir dabarties vertybės, mūsų gyvenimo būdo savitumas, kultūra, papročiai, tradicijos. O svarbiausia, kad čia gyvenantys žmonės būtų laimingi ir saugūs, kad jiems čia būtų gera gyventi.

Būti meru niekada nebuvo mano siekiamybė. Mero pozicija man yra tarsi suteikta galimybė kartu su Jumis, su krašto žmonėmis daryti mums visiems reikšmingus ir reikalingus darbus. Esu ir išliksiu realistu. Visada sakiau, kad gyvenimas yra norų ir galimybių balansas, todėl niekada nežadėjau ir nežadėsiu žmonėms to, ko negalėsiu įvykdyti. Toliau tęsiu moralią politiką, kuri įmanoma tik skatinant bendruomeniškumą, įtraukiant gyventojus į valdymą, puoselėjant žmogiškąsias vertybes. Buvau ir įsipareigoju būti kuo arčiau žmonių, kad žinočiau jų problemas, kad pamatyčiau savo akimis, kaip jie gyvena, kad galėčiau Jiems patarti ir padėti. Esu sukaupęs daug patirčių įvairiose srityse, tarp jų ir savivaldos srityje, ir manau, kad galiu, turiu kompetencijų ir gebėjimų telkti krašto žmones ir kviesti juos, surėmus pečius, toliau tęsti pradėtus ir kartu pradėti naujus darbus“, – savo kalboje sakė rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys.

Meras dėkojo rinkimų komisijos pirmininkei, įteikdamas gėlių puokštę,   ir visai komisijai – už sklandžios rinkiminės kampanijos ir rinkimų organizavimą. Labai nuoširdžiai, net su ašaromis akyse, S.Žvinys padėkojo savo žmonai Romualdai.

Pirmojo posėdžio darbotvarkėje buvo numatyti 4 klausimai. Pirmuoju sprendimu, rajono Administracijos direktorius Vaclovas Seniūnas, pasibaigus jo įgaliojimų laikui, buvo atleistas iš užimamų pareigų. Kitu sprendimu Juozas Kerpė, pasibaigus jos įgaliojimų laikui, buvo atleistas iš Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų. Po to patvirtintas sprendimas dėl Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus skyrimo balsų skaičiavimo komisijos sudarymo bei komisijos veiklos nuostatų tvirtinimo.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, mero pavaduotojas skiriamas mero teikimu slapto balsavimo būdu. Meras S.Žvinys pasiūlė tarybos nario Mindaugo Kildišiaus kandidatūrą. Po balsavimo paskelbta, kad „už“ balsavo 14, ,,prieš“ – 8, „susilaikė“ – 2. Balsų dauguma M.Kildišius paskirtas mero pavaduotoju.

Į Administracijos direktoriaus pareigybę pasiūlyta tarybos nario Sauliaus Jauneikos kandidatūra. Po slapto balsavimo („už“ – 16, „prieš“ – 7, „susilaikė“ – 1) naujoji taryba priėmė sprendimą paskirti Saulių Jauneiką Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi.

Tos pačios dienos vakare visi norintieji dalyvavo Molėtų Šv.Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje Šv.Mišiose, kurias aukojo Molėtų dekanas monsinjoras Kęstutis Kazlauskas. Už rajono politikus, naujai paskirtą valdžią buvo melstasi bene pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad tokia tradicija prigis ir taps tradicine.

Jonas Bareikis

Ką gyvybės draudimo klientams svarbu žinoti apie investavimo kryptis ir grąžą?

Gyvybės draudimas yra svarbi tripakopės pensijų sistemos dalis, kuria dažniausiai naudojasi gyventojai, neturintys specialių investavimo žinių ir didesnės investavimo praktikos. Naujai sudarantys gyvybės draudimo sutartis klientai, kurie neturi investavimo patirties, tik į akcijas investuojančių...

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose

Nuo gruodžio 1 d. keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir Galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai. Asmenų, kurie greitajam antigeno testui atlikti mobiliuose punktuose yra užsiregistravę po gruodžio 1 d.,...

Šiandien sniegas, šlapdriba, pietrytiniuose rajonuose pereinanti į lietų

Šiandien daugelyje rajonų numatomi krituliai: sniegas, šlapdriba, pietrytiniuose rajonuose pereinanti į lietų. Vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose kai kur snigs smarkiai, susidarys šlapio sniego apdraba, bus slidu. Aukščiausia temperatūra 0–3 laipsniai šilumos. Sudoku Online: Žaisti sudoku...

Lenktyninkas D. Butvilas: gyvybę galinčių išsaugoti patarimų svarbą įvertina ne visi

Eismo įvykiai neretai įvyksta ne vien dėl kelių eismo ženklų ir taisyklių nepaisymo. Tai priklauso ir nuo kitų priežasčių, tokių kaip vairuotojo atliekami pašaliniai darbai ar chaosas salone, kad ir dėl netinkamai gabenamų daiktų,...

Horoskopai lapkričio 27 dienai

AVINASJūsų finansai leidžia jums jaustis laisvam. Praleiskite savaitgalį smagiai ir nepamirškite senų draugų. Nuotykius juk mėgstate, o šiandien neteks jų toli ieškoti. JAUTISNedidelis flirtas gali labai paįvairinti jūsų savaitgalį. Tik būkite toks pat draugiškas ir...

Kelininkai: vairuotojai ypatingą budrumą turi išlaikyti atokesniuose keliuose

Iškritus pirmajam sniegui, šalies kelius prižiūrinti įmonė „Kelių priežiūra“ sako, kad kelių priežiūros darbus užtikrino, yra pasiruošusi žiemai ir atkreipia dėmesį, kad valstybinių kelių priežiūra atliekama vadovaujantis reglamentais, apibrėžiančiais, kada ir kokie darbai turi...

Pareiginės algos bazinis dydis didės 4 eurais

Seimas nusprendė 4 eurais (iki 181 eurų) didinti pareiginės algos bazinį dydį. Šis dydis taikomas apskaičiuojant valstybės tarnautojų, pareigūnų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, politikų ir teisėjų darbo užmokestį. „Nustačius minėtą dydį, valstybės politikų,...

Savaitgalį dėl sniego ir šlapdribos orų sąlygas bus sudėtingos

Lapkričio 26-os dieną šiaurės vakarinėje šalies pusėje protarpiais krituliai, daugiausia lietus. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s, pirmoje dienos pusėje pajūryje gūsiai iki 17 m/s. Aukščiausia temperatūra 2–7 laipsniai šilumos. Intelektinis žaidimas internete Lapkričio 27 d. krituliai,...

Namų kvapų gamintojai: lietuviai yra neabejingi Azijos aromatams

Pandemijos metu namuose praleidžiame daugiau laiko, todėl jaukios aplinkos kūrimui ėmėme skirti daugiau dėmesio. Parfumerijos gamintojai pastebi, kad pastaraisiais metais Lietuvoje itin išpopuliarėjo namų kvapai. Jų kūrėjai jau spėjo įsitikinti, kad lietuviai yra pavergti...

Prieš vaiką smurtavę vaiko motina ir jos sugyventinis lieka nuteisti

Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir nesunkaus vaiko sveikatos sutrikdymo konstatavo, jog moters kaltė dėl abiejų nusikalstamų veikų įrodyta. Moters sugyventinį dėl piktnaudžiavimo tėvo teisėmis išteisino, bet...

Vežėjų gvildenamas galvosūkis: kaip nepakliūti į sankcijų Baltarusijai pinkles

Kai dėl nesąžiningų prezidento rinkimų ir režimo kritikų persekiojimo Europos Sąjunga (ES) Baltarusijai įvedė sankcijas, gerokai pasikeitė ir Lietuvos vežėjų kasdienybė. Nors šie turėtų būti atsakingi tik už prekių pervežimą į kitas šalis, tačiau...

Organizmui trūksta jodo: apie pavojų sveikatai išduoda ne tik šąlančios kojos

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net trečdalis žmonijos kenčia dėl jodo trūkumo. Jodo neturinčiose žemėse gyvenantiems lietuviams ypač trūksta šio mikroelemento. Tačiau dažnas neįsiklauso į organizmo siunčiamus signalus. Sveikatos specialistai siūlo išmokti atpažinti organizmo...

Horoskopai lapkričio 26 dienai

AVINASGyvenate lyg voverė rate. Gal ir norėtumėte išlipti iš šio pašėlusiai lekiančio traukinio ir į viską ramiai pažvelgti iš šono, bet aukštesnės jėgos turi kitų planų. Atpildas jums bus greičiau garbė nei pinigai. Intelektinis žaidimas...

Raktas į gastronominius atradimus – smalsumas

Dažnai tolimas keliones siejame su gomurį glostančiais įsimintinais atradimais, tačiau daugybė jų yra ranka pasiekiami. Zyplių dvaro virtuvėje įsikūrusio restorano „Kuchmistrai“ kuchmistras sako, kad norint pažinti naujus skonius, niekur toli važiuoti nereikia – viską...
spot_img
spot_img