Home Aktualijos Už tvarkingus pastatus Molėtuose savininkai 2020 metais mokės mažesnius mokesčius

Už tvarkingus pastatus Molėtuose savininkai 2020 metais mokės mažesnius mokesčius

0

Gražiai gyventi ne tik gera, bet ir naudinga – nuo 2020 metų Molėtų rajone tvarkingų pastatų savininkai mokės 6 kartus mažesnius nekilnojamojo turto mokesčius, negu tie, kieno pastatai neprižiūrimi, apleisti, pavojingi.

Savivaldybės taryba apleistų pastatų savininkams nustatė 3 proc., o tvarkingų – 0,5 proc. mokestinės vertės dydžio nekilnojamojo turto mokestį.

Šiuo metu visose rajono seniūnijose sudaromi apleistų pastatų sąrašai, lapkričio mėnesį bendras sąrašas bus tvirtinamas Savivaldybės taryboje, ir į jį patekę statiniai bus apmokestinti 6 kartus didesniu tarifu. Labiausiai tai pajus juridiniai asmenys.

„Dalyje seniūnijų tokių apleistų statinių vos vienas-kitas, tačiau kitur jų priskaičiuojamos kelios dešimtys. Pavyzdžiui, Balninkų – 2, Luokesos – 4, o štai Joniškio – net 20. Kviečiame rajono gyventojus ir įmones susitvarkyti jiems priklausančius neprižiūrimus pastatus ne vien tik dėl didesnių mokesčių. Apleisti statiniai kelia pavojų arti gyvenančių, dirbančių, šalia būnančių žmonių sveikatai, gyvybei ir aplinkai, o juk čia gyvename mes patys, mūsų vaikai, čia pasitinkame savo krašto svečius”, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys.

Taip pat verta žinoti, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. nesitvarkantiems fiziniams ir juridiniams asmenims pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą už statinių techninę priežiūrą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus gali būti paskirta bauda, nepriklausomai kieno nuosavybėje yra nekilnojamasis turtas.

Į Apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą nebus įtraukiami fiziniams asmenims priklausantys gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statiniai ir patalpos, taip pat jiems priklausantys žuvininkystės ir inžineriniai statiniai. Sąrašas taip pat galės bus tikslinamas, kai savininkai geranoriškai ims tvarkyti apleistus pastatus ir pateiks tokių veiksmų įrodymą. Tuomet pastatai iš sąrašo bus išbraukti ir jiems taikomas mažesnis nekilnojamojo turto mokesčio dydis.

Detalesnę informaciją apie apleistus ir neprižiūrimus pastatus gali suteikti seniūnijų, kurių teritorijoje yra statinys, seniūnai ir Savivaldybės administracijos Statybos ir žemės ūkio skyrius, tel. (8 383) 40 052.

Daugiau informacijos:

Molėtų rajono savivaldybės informacija

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra