14.4 C
Molėtai
2024 / 06 / 23

Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų: ir taip didžiausi atlyginimai rinkoje auga toliau 

Ar jau skaitėte?

Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne tik pagal vaistinių kiekį, bet ir atlyginimų dydį. Naujausi „Sodra“ duomenys rodo, kad pernai vaistinės darbuotojų vidutinis darbo užmokestis (VDU), neatskaičius mokesčių, siekė net 2475,26 Eur ir buvo didžiausias tarp visų šalyje veikiančių vaistinių tinklų. Tendencija stebima jau ne vienerius metus: 2023 metais įmonės mokamas VDU buvo net 11 proc. didesnis už antroje vietoje esančio vaistinių tinklo, o dar prieš metus – 10 proc.  

- Reklama -

Per metus atlyginimai ūgtelėjo 18 proc.

Pernai sausį įmonės darbuotojams mokamas VDU, neatskaičius mokesčių, buvo lygus 2180,19 Eur, o tų pačių metų gruodį – 2577,89 Eur. Tai reiškia, kad per metus vaistinių tinklo darbuotojų vidutinis atlyginimas kilo daugiau nei 18 proc. 

Vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.

Vaistinių tinklą „Camelia“ valdančios „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė sako, kad kasmet didinami darbuotojų atlyginimai atspindi augančias komandos kompetencijas bei įmonės pastangas išlikti vienu stipriausių darbdavių rinkoje.  

„Šiuo metu vien vaistinėse dirba beveik 1200 darbuotojų, o administracijoje ir sandėlyje – dar keli šimtai. Suprantame, kad lūkesčius atitinkantis darbo užmokestis yra vienas pagrindinių faktorių tiek siekiant išlaikyti esamus, tiek pritraukiant potencialius darbuotojus. 

Įprastai atlyginimai įmonėje yra didinami kartą metuose, peržvelgiant kiekvieno darbuotojo asmeninių tikslų pasiekimą ir atsižvelgiant į bendrus įmonės rezultatus. Taip pat taikome motyvacinę sistemą, kiekvienam komandos nariui suteikiančią galimybių užsidirbti papildomai“, – kalba A. Budrikienė. 

Įmonėje taip pat veikia stipri naujų darbuotojų adaptacijos sistema, individualiai pritaikyta pagal kiekvieno prisijungusiojo pareigybių specifiką. Jos metu nauji komandos nariai yra supažindinami ne tik su įmonės tikslais, vertybėmis, organizacine kultūra, bet ir pareigoms priklausančiomis atsakomybėmis bei motyvacine sistema. Pirmaisiais darbo mėnesiais nauji darbuotojai yra tikslingai konsultuojami kolegų-kuratorių, taip pat skatinami dalyvauti įvairiuose vidiniuose mokymuose. 

- Reklama -

Geriausias įmonės vidinės kultūros įvertinimas yra tai, kad trečdalis darbuotojų čia dirba jau 10 metų ar daugiau, o net 50 iš jų – kartu nuo pirmųjų vaistinių tinklo žingsnių.

Reputacijos kūrimas ir palaikymas 

Anot A. Budrikienės, tvarumu ir galimybėmis tobulėti grįsta įmonės strategija lemia ir reikšmingus pasiekimus rinkoje. Lietuvos metų vaistininko rinkimus, organizuojamus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto kartu su žurnalu „Farmacija ir laikas“, net trejus metus iš eilės laimėjo „Camelia“ vaistininkai: Rimvydas Blynas, Virgilija Bečelytė ir Jūratė Cijunaitienė. O pernai vaistininkė Justina Metlovienė pelnė aukso medalį.  

„Esame įsitikinę, kad jei darbuotojas jaučiasi vertinamas, jam suteikiamos galimybės augti ir siekti profesinių aukštumų – jis ne tik turės daugiau motyvacijos, bus atsidavęs savo darbui, bet ir prisidės prie įmonės tobulėjimo. Kiekvienais metais atliekame darbuotojų nuomonės tyrimus ir domimės, kaip dar galėtume patobulinti darbo organizavimą, kurti tarpusavio pasitikėjimą ir bendrą gerą emocinę savijautą. Daug idėjų atkeliauja per įdiegtą vidinę pasiūlymų sistemą, tiesiogiai iš pačių darbuotojų – juk jie geriausiai žino, ko reikia, kad jaustųsi laimingi darbo aplinkoje“, – priduria ji.  

Nuoseklų įdirbį vertina ir visuomenė – tai parodo pernai jau 5 kartą pelnytas „Geriausios reputacijos“ įmonės apdovanojimas ir aukščiausias „Rekomendavimo indeksas“ (NPS) tarp visų vaistinių tinklų. Pastarasis rodiklis, 2023 metų „Spinter“ tyrimo duomenimis, du kartus viršijo antroje vietoje esančio vaistinių tinklo įvertinimą. Tas pats tyrimas taip pat parodė lyderystę mažų kainų srityje – 31 proc. respondentų teigė, kad būtent „Camelia“ vaistinių tinklo kainos yra mažiausios. Ties šiuo aspektu, atotrūkis nuo konkurentų – bene dvigubas. 

TOP naujienos

Pinigus galite prarasti atostogoms net neprasidėjus

Keliaudami turime išlikti budrūs, saugoti nuo vagysčių savo asmens dokumentus, banko korteles ir pinigus. Tačiau atsargiai elgtis verta ir kelionę dar tik planuojant. Kaip...

Roberta Orlauskaitė: apie gyvenimą pakeitusią avariją ir misiją būti pavyzdžiu žmonėms su negalia

Lienas iš Lietuvoje veikiančių vaistinių tinklas ir toliau tęsia žmonėms su negalia skirtą lojalumo programą „Kartu vienas dėl kito“. Ja siekiama mažinti žmonių su...

Skaniai ir taupiai: egzotiškas vaisius, pigesnis nei bananai ar mandarinai

Net ir nusprendus labai taupyti, nebūtina skubėti atsisakyti pamėgtų maisto produktų. Kartais tereikia atidžiau peržvelgti įvairius nuolaidų pasiūlymus, kurie leidžia net ir egzotinių vaisių...

Meilė ir kraujo spaudimas: kaip pozityvios emocijos gali padėti valdyti hipertenziją?

Ar meilė gali gydyti ar net sumažinti kraujo spaudimą? Pasirodo, jog meilė ir teigiamos emocijos – pats tikriausias vaistas. Šiaurės Karolinos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas...

Astrologinė prognozė kitai savaitei, lapkričio 20–26 dienoms

AVINAS Savaitės pradžioje labiau seksis darbuotis vienumoje, individualiai nei su komanda. Visgi prireikus pasitelkite į pagalbą patikimus asmenis, užuot pasikliovę akla sėkme. Laisvalaikį skirkite ramimi poilsiui, tausokite sveikatą. Neeikvokite energijos apkalboms. Energijos ims daugėti nuo...

Milijonines peržiūras internete renkantys atlikėjai Alekna ir Otreya atskleidė savo pažinties istoriją: jų kelius...

Vienos klausomiausios atlikėjų Aleknos ir Otreya dainos „Tu esi noriu“ klipas šiandien internete skaičiuoja net 11 milijonų peržiūrų. Kiti bendri kūriniai taip pat neatsilieka savo skaičiais, o vos prieš kelis metus susibūręs duetas netruko...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS