Home Aktualijos Vasario šešioliktoji – vieniems šventė, kitiems – dar viena nedarbo diena

Vasario šešioliktoji – vieniems šventė, kitiems – dar viena nedarbo diena

0

Jau ne pirmus metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė irgi ragina Valstybės atkūrimo dieną minėti sumaniai, išradingai ir tam pasitelkti išmonę. Po visą pasaulį pasklidę Lietuvos piliečiai, vietos bendruomenės, mokyklos, įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir šiemet kviestos prisijungti prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“.

Kažkas yra pasakęs, kad net nereikia daug lėšų išleisti tam, kad pasirodytume, jog esame dideli savo šalies patriotai. Patriotais reikia būti kiekvieną dieną, ne tik per valstybines šventes.

Šią nuostatą nesunku būna pajusti lankantis vasario šešioliktosios renginiuose Giedraičiuose. Patriotiškumo, meilės savam kraštui nuotaikos vyravo ir šiemet.

Giedraičiuose mokyklos, miestelio bendruomenė sulaukusi gausaus būrio svečių, minėjo kiekvienam, mylinčiam Lietuvą, gerbiančiam ir vertinančiam Nepriklausomybę gražią šventę. Šventė, pradėta parapijos bažnyčioje Šv.Mišiomis, tęsėsi mokyklos aktų salėje. Čia skambėjo muzikinė-literatūrinė kompozicija „Tikėkime Lietuva“. Šventėje dalyvavo šaulių sąjungos atstovai, giedraitiškius aplankė Molėtų rajono vicemeras Henrikas Ivickas.

Giedraičiuose jau keletą metų gyvuoja tradicija, šią dieną paskelbti ir apdovanoti Giedraičių krašto „Metų žmogaus“ nominantą. Juo šiemet tapo ilgamečiai Giedraičių mokyklos ir bendruomenės rėmėjai, Amerikos piliečiai Daiva Bajorūnas ir Stephan Sarnoff.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Molėtuose prasidėjo  Molėtų Šv.Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje Šv.Mišiomis.

Po jų Molėtų galerijoje vyko parodos Molėtų jaunimo ir mokytojų meninių fotografijų „Čia Lietuva“ atidarymas.

Jos metu Molėtų gimnazijos fotografų vadovė Jolanta Liubeckaitė papasakojo, kaip gimė ši paroda, pristatė darbų autorius.

„Čia senelio ranka glosto obelį, čia pienės pūkas nutūpė delne, čia spindi voratinklio deimantas, čia leidžiasi saulė ir su gėlės žiedu kalbasi drugys, čia žaliai mėlynas Molėtų kilimas po oro baliono kupolu, čia krykštauja vaikai, besidžiaugiantys muilo burbulais… Visa tai – Lietuva… Tokia, kokią mes, Molėtų jaunimas bei mokytojai, matome pro fotoobjektyvą, ir tokia, kokią pristatome parodos „Čia Lietuva“ lankytojams….“, – sakė Jolanta Liubeckaitė.

Rajono meras Stasys Žvinys pasidžiaugęs darbais, puokšte gėlių atsidėkojo vadovei už gražios idėjos įgyvendinimą, už grožio supratimo skiepijimą.

Pasigrožėję darbais, įsiamžinę bendroje nuotraukoje, visi buvo pakviesti į kultūros namų koncertų salę, kur susirinkusius Nepriklausomybės dienos proga sveikino rajono meras Stasys Žvinys, LR Seimo narys Valentinas Stundys, o A.Ališkevičiūtės vadovaujamų tautinių šokių kolektyvų koncertas ,,Pas močiutę augau” praskaidrino nuotaiką, leido pasidžiaugti, kad mūsų jaunimas neabejingas tautiniam šokiui, tradicijoms.

Jonas Bareikis

112

Aktualijos

Auto

Būstas

Gyvenimas

Kultūra