Kai tokie šilti orai ir kartas nuo karto palepina lietus, tai ir žolė stiebiasi į viršų ne dienomis o minutėmis. Tad daugumai žolės pjovimas kelia nemažą galvos skausmą, o neturint tinkamų įrankių sutvarkyti žolę gali tapti ir didžiausiu košmaru. Tad kaip išsirinkti tinkama vejapjovę o gal vejapjpovę robotą, kad žolės pjovimas taptu malonumu, mums gali padėti www.eirankiai.lt atstovas. “Šiandien vejapjovių ir jų modelių yra be galo daug. Rinktis tikrai yra iš ko, tai ir mechaninių, elektrinių, benzininių, savaeigių benzininių ir akumuliatorinių.” – teigia vyras. Tad apžvelkime kiekviena atskirai:
Mechaninės vejapjovės – pačios paprasčiausios. Jų pakanka itin mažiems vejos plotams prižiūrėti. Ši mechaninė vejapjovė – puiki alternatyva mėgstantiems aktyvesnius sodo darbus, bet tikrai ne didelėje teritorijoje. Mechaninę vejapjovę rekomenduojame rinktis turint 3-5 arų sklypą.
Elektrinės vejapjovės – ekologiškesnė vejos pjovimo alternatyva. Su tokio tipo vejapjove ne tik puikiai nupjausite žolę, bet ir neleisite jokioms kenksmingoms medžiagoms patekti į orą. Šių vejapjovių variklis dirba tyliau nei benzininės vejapjovės, o ir vibracija, palyginus su degalais varoma technika, yra žymiai mažesnė. Vienintelis vejapjovę ribojantis dalykas – tai maitinimo laidas. Šis gali siekti daugiausiai iki 50 m, tad ir pjovimo teritorija pakankamai ribota. Elektrinę vejapjovę rekomenduojama rinktis ne didesniems nei 8 arų sklypams prižiūrėti.
Akumuliatorinę vejapjovę galima prilyginti elektrinei. Abi jos varomos elektra, tik skirtumas yra tas, kad akumuliatorinė neturi laido. Akumuliatoriaus dėka tokio tipo vejapjovę valdysite laisvai ir patogiai, tačiau reikia žinoti, kad akumuliatoriaus įkrova veikia apie 30 minučių, tad tiek laiko vidutiniškai pakanka 3-4 arų vejos plotui nupjauti. Tad jei norite be vargo pasirūpinti didesniu plotu – rekomenduojama turėti du akumuliatorius, kuriuos įkrautumėte pakaitomis.
Savaeigės vejapjovės – skirtos tiems, kurie nenori stumdyti žoliapjovės per jėgą. Ši sodo technika juda pati, tereikia nusitaikyti kryptį ir pirmyn! Tokio tipo vejapjovės gali būti varomos priekiniais ir galiniais ratais. Tik nepamirškite vieno, kad bus triukšmo ir reikes benzino.
Benzininės vejapjovės puikiai tinka naudoti didesniam vejos plotui, rekomenduotina, kad šis neturėtų viršyti 20 arų, nes kuo plotas didesnis, tuo sudėtingiau prižiūrėti fiziškai. Benzininėse vejapjovėse įmontuojamas gerokai galingesnis variklis, kuris suteikia prietaisui ilgesnį darbinį našumą. Deja, vėl tas pats, triukšmas ir kuras.
Vejapjovės robotai tai yra tai, ko daug vejų savininkų norėjo dešimtmečius. Žinoma, robotas reikalauja žmogaus dėmesio, kad viskas būtų teisinga, bet po to robotas yra šauni pagalba, kad sklypas visuomet atrodytų gerai prižiūrimas. Robotas dirba nuolatos, jūs jam nustatote darbo laiką, žolės aukštį, kada ir kokiomis dienomis pjauti veją. Be to, pranašumas yra tas, kad nėra nupjautos žolės, nes nedideli žolės aukščiai, kurie yra nukirpti, paliekami žemėje. Didžiausias roboto privalumas, tai, kad taupomas darbo laikas ir jėga. Nors tai nereiškia, kad šienavimo robotas nereikalauja laiko, bet tai jokiu būdu nesuderinama su tuo, kiek kainuoja dirbti veja su tradicine vejapjove. Kitas privalumas yra tai, kad nėra jokios žolės, kurią reikia išmesti. Ekspertai kalba apie labiau kultivuotą ir sveikesnę veją, kai robotas jį prižiūri pastoviai ir reguliariai. Manome, kad robotas turi šiuos pagrindinius privalumus:
- Sutaupyti laiko
- Energijos taupymo
- Daugiau sveikos vejos
- Nėra atliekų
- Geras aplinkosaugos suderinamumas.
Mes pateikiame tik bendrines skirtingų tipų vejapjovių savybes ir norime jus tik supažindinti su jų funkcionalumu ir galimybėmis, tačiau kiekvienas vejapjovės modelis turi savų privalumų ir trūkumų, bet tik jūs patys renkatės ir žinote kokie jūsų poreikiai. “Tai kuom naudojamės ir matome geriausius privalumus, tai akumuliatorinės vejapjovės ir vejapjovės robotai”, – rekomenduoja www.eirankiai.lt.
Parengė Dovilė Jackevičienė