4.7 C
Molėtai
2024 / 04 / 27

10 dažniausių vaistininkams užduodamų klausimų apie karantiną

Ar jau skaitėte?

„Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė.

Koronavirusas – iššūkis mums visiems. Vaistininkai sako šiuo metu sulaukiantys ypač daug klausimų apie karantiną. „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė atsako į dažniausiai klientus neraminančius klausimus.

- Reklama -

– Ką galiu ir ko negaliu daryti tol, kol paskelbtas karantinas?

– Paprastai tariant – darykite tai, kas būtina, ir nesiimkite tų veiklų, kurios gali palaukti ir tai, ko šiandien atlikti neprivalote. Paprasčiausiai, jeigu yra galimybė, tvarkykite reikalus internetu. Labai teisinga vengti viešų susibūrimo vietų arba tokių, kuriose gali rinktis daugiau žmonių. O jeigu rūpi, ką galite daryti ir kas draudžiama karantino metu, visada informaciją galite pasitikrinti oficialiame Lietuvos Respublikos vyriausybės puslapyje www.lrv.lt.


Sveiktos .info


– Ką daryti, jei pasijutau prastai?

– Visuomet galite kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistus nemokama karštąja linija numeriu 1808. Jie tokiu atveju geriausiai patars, kaip elgtis ir ką daryti.

– Dėl karantino jaučiu padidėjusį nerimą, ar dėl to turėčiau kreiptis pagalbos?

- Reklama -

– Pirmiausia, pasikalbėkite apie savo nerimą su artimaisiais, esančiais šalia, su šeimos nariais, draugais. Jeigu tokio žmogaus šiuo metu šalia nėra, visada su juo galima susisiekti telefonu. Taip pat dabar būtų pats laikas peržiūrėti savo vaistinėlę, kurioje galbūt turite B grupės vitaminų ar magnio preparatų – jie puikiai ramina nervų sistemą. Jeigu tik jie yra tinkamo galiojimo, kviečiu juos naudoti. Dabar būtų pats laikas.

– Kokių vaistų patartina turėti namuose?

– Kaip esu minėjusi anksčiau, vaistų nuo koronaviruso ir vakcinos iki šiol nėra. Bet būtiniausių vaistų: peršalimo simptomams lengvinti, uždegimui ir skausmui mažinti galima įsigyti ir internetu. Taigi labai rekomenduočiau neplūsti į vaistines, nestovėti eilėse, saugoti save ir aplinkinius. Svarbu, kad nepamirštumėte stiprinti imunitetą – reguliariai maitinkitės, išeikite į lauką, pakvėpuokite grynu oru. Už lango jau pavasaris, pasidžiaukite saule.

Taip pat skaitykite:  Nepraraskite budrumo: kokie pavojai sveikatai tyko gamtoje atšilus orams

– Telefonu gavau Bendrojo pagalbos centro (BPC) pranešimą, kad karantino metu bus ribojamas judėjimas visoje šalyje, bet vėliau ši žinia buvo paneigta. Kokia informacija galiu pasitikėti?

– Žmonių judėjimas Lietuvos teritorijoje kol kas nėra ribojamas. Kol kas draudžiama tik atvykti į Lietuvos teritoriją ir išvykti už jos ribų.

– Turiu senelius, tėvus, kuriais reikia rūpintis. Ar galiu ir toliau juos lankyti?


Vaikiškos audio knygos


– Jeigu jaučiatės gerai, esate sveiki, neturėjote kontakto su sergančiu asmeniu, galite drąsiai lankyti savo vyresnius artimuosius. Jeigu jaučiatės prastai, paprašykite, kad jūsų tėvus ar senelius aplankytų jūsų draugai, kaimynai arba kiti artimieji.

– Kada karantinas bus atšauktas?

– Deja, konkrečios dienos šiandien niekas negali pasakyti. Viskas priklausys nuo to, kaip seksis suvaldyti viruso protrūkį. Kol kas karantinas yra paskelbtas iki kovo 31 d. Bet neatmetama, kad šis laikotarpis gali būti ir pratęstas.

– Ar gali būti, kad karantino metu pritrūks svarbiausių vaistų?

Šiuo metu tokios grėsmės tikrai nėra, galite visi būti ramūs. Vaistų užsakymas ir pristatymas vyksta įprastai, kaip ir iki paskelbiant karantiną. Vaistinės asortimentas yra nuolat papildomas.

– Ar gali būti, kad vaistinių veikla karantino laikotarpiu ateityje bus ribojama?

– Šiuo metu vaistinių veiklą nėra ribojama ir remiantis kitų šalių praktika, vaistinių veikla nebus stabdoma.

– Kodėl turiu likti namuose ar neiti į darbą, jei nejaučiu jokių ligos simptomų?

– Labai svarbu suvokti ir suprasti, kad galime nejausti visiškai jokių arba tik nežymius simptomus iki 14 parų po užsikrėtimo koronavirusu, todėl būtina laikytis numatytų rekomendacijų, likti namuose, kiek įmanoma apriboti socialinius kontaktus. Saugokime save ir aplinkinius.

Taip pat skaitykite:  Lietuvių pamėgtas vaisius gerina ne tik sveikatą, bet ir nuotaiką

https://www.youtube.com/watch?v=XByi5cP-mPU&t=5s

 

TOP naujienos

Vasaros karščiai ir perdirbtos medžiagos taroje – kas tarp jų bendra?

Vasara pats gėrimų pirkimo ir vartojimo pikas – per 3 karštuosius mėnesius įsigyjama maždaug trečdalis metinio kiekio. Vien šiais metais Lietuvoje bus nupirkta maždaug...

Atsakingai šalinti baterijų atliekas – nauda sveikatai, ekonomikai bei planetai

Prasidėjus metams elektronikos sektorius turi keletą svarbių žinių. Gera žinia – elektronikos technologijos, kaip pavyzdžiui, elektra varomą transportas, leidžia gyventi švariau ir tvariau. Vis...

Astrologinė prognozė sausio 24-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Pasistenkite, kad kuo mažiau įtampos būtų santykiuose su namiškiais, nes žymiai geriau jausitės, jeigu jus emociškai palaikys artimi žmonės. Pasisaugokite buitinių avarijų, gaisro. JAUTIS....

Gydytoja dietologė: sultis vaikams galima gerti, tik svarbi viena taisyklė

Vaikų šventė dažniausiai neįsivaizduojama be ryškiaspalvių sulčių, kurios ne tik puošia stalą, bet ir praturtina šventiško maisto racioną vitaminų gausa. Anot gydytojos dietologės dr....

Didžiausia dovana brangiam žmogui – rūpestis sveikata!

Pasitinkant gražiausias metų šventes, kviečiame prisiminti brangių žmonių geros savijautos svarbą bei dovanoti jiems tai, kas iš tiesų suteiks nepamatuojamą naudą – sveikatą! Pasirūpinti artimaisiais, nustebinant juos prasmingomis dovanomis, šiandien galima ir sutaupant. Bene...

Daugėja gyventojų, kurie ne tik yra linkę senatvei kaupti papildomai, bet ir investuoja

Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie ne tik yra linkę senatvei kaupti papildomai, bet ir investuoja į savo išsilavinimą ir sveikatą, kad kuo ilgiau liktų darbingi ir galėtų dirbti sulaukę pensinio amžiaus, atskleidė Lietuvos gyvybės draudimo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS