Apskritas stalas – forumas

0
74

Liaudyje gyvuoja posakis, kad „niekada neišsižadėk terbos, tiurmos ir lazdos“. Tai yra – nesakyk, kad nepakliūsi kalėjimą, nuskursi, arba tave užklups sveikatos problemos.

Sovietmečiu buvo stengiamasi „nematyti“ kai kurių sveikatos negalią turinčių žmonių grupių. Viena iš jų – žmonės sujudėjimo negalia. Tačiau tai yra tie patys mūsų gyvenimo kaimynai, pažystami, kuriems likimas lėmė atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį.

Ši priežastis nenumaldė jų noro gyventi kiek galima daugiau pilnavertį gyvenimą, viskuo domėtis, siekti savo gyvenimo naujos, likimo padiktuotos gyvenimo vizijos.

Praeitą trečiadienį, birželio septynioliktąją Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje buvo suorganizuotas apskritas stalas – konferencija „Turizmo plėtros galimybės, taikant universalaus dizaino principus Molėtų krašte“.

Sveikinimo žodį gausiai susirinkusiems tarė renginio organizatorė LŽNS prezidentė Rasa Kavaliauskaitė, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys. Pranešimą „Pasaulis visiems“ skaitė prof. architektas Gintaras Čaikauskas.

Susirinkusieji įdėmiai išklausė LŽNS projektų koordinatorės Gitanos Žemaitaitytės pranešimą „Pažink mane – priimk mane arba neišnaudotos galimybės žmonių su specialiais poreikiais judėjimo srityje“. Daugelį sudomino ir Indrės Baliulytės, Kultūros paveldo departamento departamento prie KM vyr. specialistės, pasisakymas tema „Kultūros paveldas: pasiekti, pažinti, naudoti“. Susirinkusieji buvo supažindinti su LŽNS produkcija – video klipu apie tinklapį „Beslenksciu.lt“ ir „Universali architektūra“. Jurgita Masiulionytė LŽNS projektų koordinatorė dalijosi mintimis apie „Šiuolaikinės informacijos technologijos ir jų panaudojimo galimybės, sprendžiant žmonių su negalia judumo problemas“. Vytautė Mozūrienė – Molėtų KŽNS atstovė dalijosi mintimis ir atlikto tyrimo apibendrinimu apie žmonių su negalia poilsio ir turizmo galimybes Molėtų rajone. „Universalus dizainas – turizmo ir verslo konkurencingumo perspektyva“ – buvo Irenos Pranskevičiūtės LŽNS viceprezidentės pranešimo tema. Violeta Navickienė – Molėtų VVG projekto vadovė susirinkusius supažindino su Leader programos galimas sprendimais Molėtų rajone: galimomis problemomis ir naujo 2014-2020 metų finansinio laikotarpio galimybėmis turizmo plėtrai –monėms su negalia. Gerąja patirtimi dalijosi VšĮ Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos direktorė Daiva Perevičienė, Linas Šmigelskas (Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas), Viktorija Kazlienė – Molėtų krašto muziejaus direktorė.