Tarptautinis projektas „Kultūra visiems“- ir Molėtuose

0
127

Antradienį susitikimo su žiniasklaida metu, vykusiu viešbutyje „Kelmynėje“ buvo žengtas pirmas žingsnis prasidedančio Lietuvos ir Norvegijos tarptautinio projekto „Kultūra visiems“. Jis vykdomas tam, kad iš pažiūros skirtingas tradicijas ir pasaulėvaizdžius turinčių šalių kultūros darbuotojai užmegztų ilgalaikius draugiškus ryšius, dalintųsi vertinga senosios norvegų ir lietuvių liaudies tradicijų autentiškumo išsaugojimo bei sklaidos patirtimi. Vykdytojai tikisi, kad tokia patirtis tik dar labiau skatins kultūros darbuotojus mokytis visą gyvenimą ir nuolat atnaujinti savo žinias.

Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC) šių metų pavasarį inicijavo projektą „Kultūra visiems“, kuris vykdomas pagal programą „Gebėjimų stiprinimas ir institucinis valstybės, paramos gavėjos, ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios bendradarbiavimas“. Nuo rugsėjo iki kitų metų balandžio truksiančio projekto metu bus keliamos kultūros darbuotojų bei vadovų kompetencijos vadybos ir tradicijų savitumo išsaugojimo srityse, siekiama užtikrinti efektyvų kultūros organizacijų valdymą bei skatinti kultūros sektoriaus plėtrą – gerąja patirtimi dalinsis Norvegijos specialistai.

Rugsėjo 15 dieną Molėtuose, viešbutyje „Kelmynė“, vyko pirmoji spaudos konferencija – atidarymo renginys, skirtas tarptautinio projekto „Kultūra visiems“ tikslų, uždavinių, veiklos pristatymui kultūros bendruomenei, žiniasklaidai bei visiems besidomintiems.

Plačiau apie tai skaitykite Nr.70 rugsėjo 18 d. laikraštyje