Verslas, amatai ir tautodailė kaime 2014

0
109

Kaip jau tapo tradicija, paskutinę savaitę prieš Šv. Kalėdas, ketvirtadienį, Alantos technologijos ir verslo mokykloje šurmuliuoja kalėdinė mugė. Į mugę ir šiemet sugūžėjo amatininkai, menininkai ir ūkininkai ne tik iš mūsų rajono, bet ir visos Aukštaitijos. Vos atvykus į mokyklą, svečius ir dalyvius pasitiko gyvasis kampelis su avimis ir mažaisiais arkliukais, kurie tapo renginio traukos centru.
O jau užėjus į mokyklą visus pirmiausiai sveikino mokyklos stalas, ant kurio puikavosi kalėdiniai kepiniai, daržovės, medaus produktai, rankdarbiai ir stalių darbeliai. Šventės svečius kaip mat pagavo kvapų gausa: čia ir šaunių šeimininkių kepta duona, pyragai, mėsos gaminiai, arbatos, žolelės, muilai ir aliejai – tik spėk dairytis, ragauti ir pirkti.
Mugę atidaryti padėjo liaudies šokių merginų kolektyvas, vadovė Audronė Ališkevičiūtė, bei šaunusis Molėtų armonikierių duetas – Kęstutis Kuzmickas ir Algimantas Mieliauskas, kurie palaikė mugės dvasią nuotaikingomis melodijomis.
Visus mugės dalyvius ir svečius sveikino mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis bei į šventę atvykę Švietimo ir mokslo ministerijos profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjas Mečislavas Griškevičius, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Sergėjus Rybakovas, regioninės plėtros departamento Utenos apskrities skyriaus vedėjas Nerijus Čepauskas, Molėtų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Juozas Kerpė. Prekiautojams visi linkėjo geros prekybos, o pirkėjams negailint leisti litus prieš eurą.
Renginio metu vyko šventinė loterija. Kaip jau tapo tradicija, loterijos prizus dovanoja mugės dalyviai, o už bilietus surinkti pinigai skiriami daugiavaikėms šeimoms per šventes paremti.
Baigiantis mugei mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Kavaliauskienė dėkojo prekeiviams už dalyvavimą ir įteikė padėkas bei simbolines dovanėles.

 

Justina Levenauskienė, Alantos TVM Projektų vadovė