5.1 C
Molėtai
2024 / 04 / 26

Alternatyva sporto klubams – sportas su išmaniasiais įrenginiais

Ar jau skaitėte?

Šiųmetis ruduo sporto entuziastams permainingas dėl dviejų priežasčių. Pirma – jau rugsėjį smarkiai atvėsę orai, antra – kylančios kainos ir su tuo atsirandantis poreikis taupyti. Kita vertus, sportuoti gali padėti ir mūsų išmanieji įrenginiai. Viskas, ko tam reikės – išsikelti sau tikslus ir atsisiųsti sportui subalansuotas programėles.

- Reklama -

„Šiandien užsiimti sportu paprasta net tiems, kurie neturi galimybių apsilankyti sporto klube. Gyvename laikais, kai norint palaikyti sportinę formą pakanka turėti išmanųjį telefoną ar laikrodį, o atlikti pratimus galime kad ir savo kambaryje. Tiesa, šiuo metu programėlių, skirtų sportui, pasirinkimas yra labai didelis, todėl išsirinkti tinkamiausias padės iš anksto išsikelti tikslai bei lūkesčiai“, – teigia Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas Lietuvoje.

Ekspertas dalinasi 4 programėlėmis, kurios padėti palaikyti formą šaltuoju ir brangiuoju metų periodu:

1. Skirtingų pratimų biblioteka

Norint niekada nepritrūkti sportinių pratimų, pravartu susirasti sau patinkančią programėlę, kurioje būtų ne vien elementarūs, bet ir sudėtingesni pratimai ar jų planai.


Ignas Bakėjus – pirmasis Lietuvoje sertifikuotas Insanity treniruočių programos treneris, „MyHero!“ sveikos gyvensenos judėjimo įkūrėjas“ ir jo audioknyga: „Mano herojus“.


„Sporte, kaip ir visur, svarbu progresas. Turint tuos pačius kelis pamėgtus planus – rezultato nepasieksi. Laimei, šiandien išmaniosios programėlės ne tik gali pasiūlyti sporto pratimus, bet ir yra nuolat pildomos. Geras pavyzdys – programėlė „Fitify Workouts“. Joje galime rasti tiek daug pavienų pratimų, tiek ir siūlomų programų, kurios rikiuojasi nuo skirtų pradedantiesiems iki subalansuotų jau pažengusiems. Taip pat pajutus, kad atliekami pratimai jau tapo per lengvi, programėlė leis pasirinkti iš sunkesnių ar labiau atliepiančių jūsų pasirengimą“, – išskiria A. Granickas.

Taip pat skaitykite:  Vietos Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse ryžtingai siekianti A. Garunkšnytė: „Jeigu ne bėgimas, nežinau, kokia dabar būčiau“

2. Suderinamumas su pačiu įrenginiu

Vienas svarbiausių akcentų renkantis sporto programėles, kaip išskiria ekspertas, yra jų suderinamumas su mūsų naudojamais įrenginiais.

- Reklama -

„Šiandien technologijų gamintojai vis dažniau stengiasi ne tik pasiūlyti vartotojams skirtingas funkcijas ar programėles, bet ir visapusį jų suderinamumą su išmaniaisiais įrenginiais, pavyzdžiui, išmaniuoju laikrodžiu. Bene geriausiai tai atspindi daugeliui jau pažįstama programėlė „Strava“, kuri jau turi daugiau nei 100 mln. vartotojų visame pasaulyje. Ši programėlė pirmiausiai skirta bėgimo ir važiavimo dviračiu entuziastams. Jos populiarumą tarp profesionalių sportininkų daugiausiai lėmė tai, kad ji teikia aukštos kokybės techninę treniruočių analizę, kurią galima palyginti su užsibrėžtais tikslais. Kita vertus, šios programėlės kūrėjai ir toliau ją tobulina bei didina suderinamumą su naudojamais įrenginiais. Pavyzdžiui, norėdami matyti savo duomenis „Strava“ programėlėje, „Huawei“ išmaniųjų laikrodžių naudotojai nebeturi nieko papildomai daryti – visi laikrodžiuose surinkti duomenys automatiškai persiunčiami į „Stravą“ ir gali būti matomi programėlėje“, – teigia A. Granickas.

3. Sportas be papildomos įrangos

Savo telefone visuomet verta turėti programėlę, kuri padėtų sportuoti tais atvejais, kai po ranka neturime jokios papildomos įrangos ar daiktų.

„Atostogaujant, keliaujant darbo reikalais ar ilsintis už miesto kartais neturime savo įprastos sporto įrangos ar reikmenų. Kaip neapleisti sporto tokiais atvejais? Atsisiųsti specialią programėlę, kuri subalansuota norintiems sportuoti be jokios papildomos įrangos. Pavyzdžiui, „Home Workout – No Equipment“. Tokia programėlė siūlys mums tik pratimus, kuriuos galime atlikti patys. Kita vertus, pratimų sąrašas neturint papildomos įrangos tikrai nenukenčia ir siūlomų treniruočių pasirinkimas yra tikrai įspūdingas“, – sako A. Granickas.

4. Papildoma motyvacija

Pasak eksperto, programėlės gali suteikti ir papildomos motyvacijos ar iššūkių, kurių sportuojant kasdien labai trūksta.

Taip pat skaitykite:  Atšventę penkiasdešimtmetį – į profilaktinę patikros programą

„Užsiimt sportu kiekvieną dieną gali atsirasti rutina ir apimti tingulys. Kaip jo atsikratyti bei prisiversti sportuoti reguliariai? Vienas iš būdų – kai kurių programėlių siūlomi nuolatiniai iššūkiai ar galimybė varžytis su draugais. Viena tokių – bėgiojimui skirta programėlė „adidas Running: Sports Tracker“, kurią galima atsisiųsti iš programėlių parduotuvės „AppGallery“. Be galimybės stebėti savo bėgimo rezultatus ir statistiką, programėlė nuolat papildoma naujais iššūkiais ar ragina varžytis su draugais. Tokia nuolatinė iššūkių bei galimybės varžytis su kitais sistema gerokai padeda išlikti labiau motyvuotiems ir neatsilikti nuo sporto tikslų“, – pažymi A. Granickas.

Skaistė Barauskienė
„Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

TOP naujienos

Šiurpą kelianti savižudybių statistika, kurią kartu galėtume pakeisti

Kiekvieni praėję metai pateikia mums ir nedžiuginančią statistiką: kasmet Europos Sąjungos šalyse nusižudo apie 60 tūkst.žmonių. Deja, Lietuvoje savižudybių rodiklis išlieka vienas aukščiausių. Tarp...

Netikėti skonių deriniai iš nebrangių produktų „Iki“ parduotuvėse: išbandykite 3 netradicines idėjas

Braškės ir šokoladas, mocarela ir pomidoras, riešutinis sviestas ir džemas – kai kurie maisto deriniai jau yra virtę legendiniais. Dar prieš porą dešimtmečių tikriausiai...

Kelininkai perspėja: dėl susiformavusio plikledžio ar pažliugusio sniego keliuose yra slidžių ruožų

Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad šiuo metu Lietuvos keliuose dėl susiformavusio plikledžio yra susidariusios sudėtingesnės eismo sąlygos Klaipėdos, Skuodo, Plungės, Telšių, Ignalinos rajonuose...

Sausio 26-oji: vardadieniai

Sausio 26-oji – Tarptautinė muitinių / muitininkų diena. Sausio dvidešimt šeštoji, penktadienis, (penktoji 4-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 339 dienos. Savo vardadienius šiandien...

Garbanotų plaukų atmintinė: kaip plaukus prižiūrėti natūralioms garbanėms?

Nacionalinės medicinos bibliotekos duomenimis, 45 proc. europiečių turi tiesius plaukus, 40 proc. – banguotus, o vos 15 proc. gali pasigirti natūraliai garbanotais plaukais. Visgi, BENU vaistinės kosmetikos prekių konsultantė Laima Givėliušienė sako, jog siekiant,...

Gydytoja dietologė atsakė, kiek svoris gali svyruoti skirtingų sezonų metu: ką valgyti atvėsus orams?

Daugelis įsisukame į užburtą ratą: žiemos pabaigoje, kai drabužiai jau ima veržti, skubiai metamės į sporto salę ir susirūpiname mityba, kad vasarą būtų galima pasitikti puikiausios formos. Tačiau atvėsus orams rudenį, svarstyklių rodmenys vėl...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS