Bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus universitetu, pasirašyta 2011 metais, įpareigojo kartu ieškoti galimybių jaunam žmogui padėti planuojant savo karjeros kelią. Susitikimai su VU dėstytojais labai prasmingi. Mūsų globėjo, Teisės fakulteto profesoriaus, habilituoto daktaro Vytauto Nekrošiaus iniciatyva jie vyksta jau ketvirtą kartą. Vasario 20 dieną į gimnaziją atvykę doc. dr. Antanas Smetona – Filologijos fakulteto dekanas, prof. habil. dr. Vytautas Balevičius – Fizikos fakulteto dekanas, prof. dr. Jonas Martinavičius – Ekonomikos fakulteto dekanas, prof. dr. Rimvydas Petrauskas – Istorijos fakulteto dekanas, profesorius, dr. Andrius Vaišnys – Komunikacijos fakulteto dekanas, profesorius Gediminas Stepanauskas – Matematikos ir informatikos fakulteto dekanas, dr. Laurynas Jonavičius – Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, profesorius, habilituotas daktaras Vytauto Nekrošiaus – Teisės fakulteto dėstytojas, vedė gimnazistams pamokas, pristatė studijas Vilniaus universitete, kalbėjo aktualiomis temomis, diskutavo.
Jau ketvirtus metus turime galimybę paskatinti abiturientą stipendija. Vytauto Nekrošiaus rūpestis – rėmėjų paieška. Šiais metais stipendininką rėmė VU Teisės fakultetas ir advokato Vytauto Markevičiaus kontora „Marger“. Abiturientų klasių auklėtojų ir gimnazijos administracijos nuomone, jos verta šių metų abiturientė – Barbora Dranseikaitė, veikli, kūrybinga ir atsakinga gimnazistė, pasižyminti aukštais mokymosi rezultatais, pasiekimais respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, aktyvumu muzikinėje, gamtosauginėje ir mokslinėje veikloje.
Svarbu mokytis dialogo, nes kalbėdami augame. Todėl debatų klubo nariai, paskatinti vadovės Valentinos Zapolskienės, pasiryžo, kaip ir praėjusiais metais, padiskutuoti tema „Kaip jaunimui išnaudoti Lietuvos teikiamas švietimo ir įsidarbinimo galimybes“. Debatininkai ieškojo atsakymų į klausimus: Kaip jaunimui rinktis studijas, atitinkančias darbo rinkos poreikius? Kokie tie poreikiai ir kaip juos prognozuoti? Kaip didinti jaunimo išsilavinimo ir kvalifikacijų lankstumą? Kokių priemonių reikia imtis, siekiant sudaryti jaunuoliams palankias sąlygas greitai prisitaikyti prie kintančios darbo rinkos? Buvo pateikti svarūs dėstytojų argumentai, kaip svarbu kiekvienam jaunam žmogui turėti aiškią savo ateities viziją ir, išnaudojant galimybes, atkakliai jos siekti.
Vilniaus universiteto diena gimnazijoje – įdomi, prasminga, motyvuojanti.
Direktorė R.Guobienė