11.3 C
Molėtai
2024 / 04 / 28

Kalėdoms iš anksto pigiau pasiruoškite su „Rimi“ – nuolaidos konservuotoms daržovėms net iki 40 proc.

Ar jau skaitėte?

Legendinė tradicinė baltoji mišrainė.

Tie, kurie nori šventėms pasiruošti be streso, jau rūpinasi ilgo galiojimo produktais – juk nė vienas stalas neapsieina be konservuotų žirnelių, pupelių ar kukurūzų, o baltosios mišrainės neįsivaizduojame be majonezo. Dažniausiai ankštinių daržovių valgome nepakankamai, tad sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, kad jos yra geras augalinių baltymų šaltinis, ypač žiemą, kai šviežių daržovių mūsų krašte nėra. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva norintiems sutaupyti pataria ilgai negendančių daržovių nusipirkti iš anksto, mat iki gruodžio 4 d. parduotuvėse taikoma 40 proc. nuolaida „Globus“ konservuotai produkcijai.

- Reklama -

Reguliuoja svorį, rekomenduotini sunkių ligų prevencijai

Ankštinės daržovės – puikus augalinių baltymų šaltinis. Jos plačiai naudojamos vegetarų ir veganų mityboje, tačiau, pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, jas pageidautina vartoti ir visavalgiams: „Baltymai, dėl kurių vertinami tiek pupelės, tiek žirneliai yra labai svarbūs raumenims palaikyti, atkurti ir apskritai augti. Ankštiniai vertingi ir dėl vitaminų bei mineralinių medžiagų gausos. Be to, jos yra puikus tirpių ir netirpių skaidulų, kurios palaiko virškinimo sistemos sveikatą, šaltinis, o ląsteliena padeda palaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje ir reguliuoti svorį, nes skatina sotumo jausmą.“

Konservai turi tiek pat naudos, kiek ir jų bazinis produktas, tad ankštinių daržovių konservai yra puikus baltymų šaltinis.

Anot gydytojos dietologės dr. E. Gavelienės, gelsvuose kukurūzuose yra liuteino ir zeaksantino, kurie užtikrina gerą regos, odos, gleivinių būklę, o ferulos rūgštis svarbi Alzheimerio ligos ir kitų neurodegeneracinių susirgimų, cukrininio diabeto, vėžio prevencijai. Be to, kukurūzai tinka net ir sergantiems celiakija, nes juose nėra gliuteno, tačiau juos atsargiau turėtų vartoti cukriniu diabetu sergantys žmonės – nors nuo vieno patiekalo cukraus lygis į aukštumas nepakils, reikėtų būti atsargiems valgant kitą angliavandeniais turtingą maistą.

„Tiesa, daugiausia naudos gaunama iš šviežių, džiovintų ar šaldytų žirnelių ar pupelių, tačiau konservuoti jie nepakeičiami tradicinėse lietuviškose šventinėse mišrainėse – baltojoje ar su burokėliais“, – pastebi gydytoja dietologė.

Taip pat skaitykite:  Dietologė atkreipia dėmesį: yra kelios cukraus rūšys, kurias būtina skirti sveikatai palankioje mityboje

Peržvelkite konservų sudėtį

Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė.

Konservavimas – vienas iš populiarių būdų prailginti produktų galiojimo laiką ir vasarą ar rudenį pasiruošti atsargų, kurias suvartosime žiemą. Pasak dr. Editos Gavelienės, konservai turi tiek pat naudos, kiek ir jų bazinis produktas, tad ankštinių daržovių konservai yra puikus baltymų šaltinis.

„Konservavimo procesas neturi reikšmingos įtakos dalies riebaluose tirpių vitaminų sumažėjimui ar tokioms maistinėms medžiagoms kaip baltymai, angliavandeniai arba riebalai. Visgi, papildomų naudų konservuotuose produktuose (priešingai nei raugintuose) neatsiranda, o kai kurių maistinių medžiagų nauda, apdorojant tokiu būdu, sumažėja. Pavyzdžiui, vandenyje tirpių vitaminų“, – pastebi E. Gavelienė.

- Reklama -

Renkantis konservus ekspertė pataria perskaityti jų sudėtį etiketėse: „Informacija apie produkto maistingumą etiketėje visuomet yra pateikiama mažėjimo tvarka. Tad pirmiau įvardinami tie komponentai, kurių gaminio sudėtyje yra daugiausia. Taigi, jeigu mes perkame daržovių konservus, pirmoje vietoje ir turėtų būti nurodytos daržovės. Geriau, kai konservuose yra kuo mažiau druskos ar cukraus, įvairių konservantų, dažiklių bei skonio stipriklių. Kuo pridėtinių medžiagų kiekis bus didesnis – tuo produktas, savo maistine verte, bus menkavertiškesnis.“

Atkrepkite dėmesį į konservų galiojimo laiką

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva.

Nors konservai yra ilgo galiojimo produktas, perkant visuomet reikėtų žvilgtelti į galiojimą laiką ir nuspręsti, ar tikrai spėsite juos suvartoti. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pataria, kad geriausia konservus laikyti rūsyje, ant pakuotės nurodytos temperatūros (dažniausiai nuo 0 iki 25 °C) sąlygomis. Tačiau galite laikyti juos ir virtuvinėse spintelėse – jų nebūtina dėti į šaldytuvą.

Specialistė įspėja, kad prieš atidarant konservų dėžutę, reikėtų ją atidžiai apžiūrėti: „Jokiu būdu negalima valgyti konservų, kurių pakuotė pažeista, nesandari, išsipūtusi arba surūdijusi. Tokius konservus nedelsiant išmeskite. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į gaminio skonį. Jei juntamas nemalonus kartumas – konservai sugedę. Kai kuriais atvejais tai gali išduoti ir pasikeitusi konservų spalva bei sklindantis nemalonus kvapas. Svarbu konservus pirkti tik iš patikimų prekybos vietų, kurios yra atsakingos už parduodamų produktų kokybę bei saugą.“

Taip pat skaitykite:  Šventinis laikotarpis – sukčių suaktyvėjimo metas: taikosi ir į žmonių siuntas

Besiruošiantiems šventėms iš anksto ir norintiems išvengti streso bei sutaupyti ekspertė pataria iki gruodžio 4 d. pasinaudoti 40 proc. nuolaida „Globus“ konservuotų žirnelių, pupelių ar kukurūzų „Rimi“ parduotuvėse įsigyti pigiau. „Sutaupyti apsiperkant padės ir tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje www.rimi.lt pirkėjai ras net 700 produktų bene žemiausia įprasta kaina rinkoje. Yra ir mylimiausių prekės ženklų, ir žemos kainos bei aukštos kokybės „Rimi Smart“ produkcijos – ji pažymėta euro ženklu. Dabar galėsite daugiau išleisti Kalėdoms, nes „Rimi“ – pigiau“, – sako O. Suchočeva.

Nors kartais baltoji mišrainė paskaninama įvairiais produktais, gardžiausia daugeliui yra tradicinė, tad nepamirškime jos pasigaminti šventėms.

RECEPTAS

Legendinė tradicinė baltoji mišrainė

Mišrainei reikės:

  • 500 g bulvių;
  • 200 g morkų;
  • 200 g marinuotų arba raugintų agurkų;
  • 4 vnt. kiaušinių;
  • 250 g konservuotų žirnelių;
  • 4 šaukštų majonezo;
  • 2 šaukštų natūralaus jogurto;
  • pluoštelio krapų;
  • druskos, pipirų – pagal skonį.

Kaip gaminti:

1. Išvirkite neskustas bulves ir morkas. Atvėsinkite ir nulupkite.

2. Kietai išvirkite kiaušinius ir taip pat nulupkite.

3. Bulves, morkas, kiaušinius ir agurkus supjaustykite kubeliais. Suberkite į dubenį. Ant viršaus sukrėskite nusunktus konservuotus žaliuosius žirnelius.

4. Mišrainę pasūdykite, pagardinkite pipirais, įdėkite majonezo, jogurto ir viską sumaišykite. Apibarstykite smulkintais krapais.

Skanaus!

TOP naujienos

Vitaminas C – ne tik imunitetui stiprinti, bet ir geresniam geležies įsisavinimui

Kamuojantis nuovargis, dusulys, išblyškusi oda ar slenkantys plaukai gali būti geležies trūkumo požymis. Vaistininkė pataria, kaip natūraliomis priemonėmis ne tik pagerinti savijautą, bet ir...

Gruodžio 17 dienos horoskopas

AVINASIš artimo draugo ar šeimos nario sužinosite įdomių naujienų. Tik savo namuose jausitės iš tiesų jaukiai ir saugiai, tad veikiausiai niekur nesinorės išvykti. Šįvakar...

Miesto tarša – didžiausia grėsmė jauniems ir nevedusiems

Sparčiai didėjant klimato taršai pasaulyje, vis aktualesne problema tampa odos apsaugojimas nuo taršos veiksnių. 70 proc. laiko didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai praleidžia darbe ar...

Šeimos gydytoja įspėja: profilaktika kalio jodidu – negalima

Kitoks pasaulis – būtent taip pastaruoju metu situaciją apibūdina dauguma gyventojų. Širdyje jaučiamas nerimas apie blogiausius galimus scenarijus verčia apsirūpinti gausiu būtiniausių medikamentų kiekiu....

ŽPV infekcija: vėžį sukelia ne tik moterims, bet ir vyrams

Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros duomenimis, gimdos kaklelio vėžys kasmet diagnozuojamas daugiau nei 61 tūkst. Europos moterų. Lietuvoje sergamumas ir mirštamumas nuo gimdos kaklelio vėžio – vieni didžiausių Europoje. Per metus mūsų šalyje diagnozuojama 400-500 naujų...

Kada išsivaduosime iš infliacijos gniaužtų?

Dažnai kiekvienas iš mūsų diskutuojame apie sąlyginai aukštas maisto produktų kainas, didėjantį EURIBOR ir kitas temas, kurios tiesiogiai yra susijusios su mūsų perkamąja galia. Visgi, infliacija mažėja jau šeštą mėnesį iš eilės. Apžvelkime esamą...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS